Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sterownik przestał działać, ale odzyskał sprawność - Windows8.1


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 kybula

kybula

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 12 11 2014 - 21:40

Witam, od jakiegoś czasu mam problem ze swoim GTX 295 na pojedynczej płytce PCB. Błędy jakie wymienię pojawiały się przed i po reinstalacji systemu. 
Około miesiąc temu robiłem przesiadkę na z;
win7, hdd 500gb, 
na;
Win 8.1, SSD 256gb GoodRam C40, Intel Core i3-4150 3,50GHz, Nvidia GTX 295 Gainward, pojedyncze PCB, 2x4Gb DDR3 1600 Kingston HyperX, mobo-B85M-D3H, zasilacz- OCZ 700MXSP 700W

instalowałem sterowniki w różnych wersjach, starszych, nowych oraz bardzo starszych. 
błędy- w zasadzie jest chyba tylko jeden ale w różnych grach się objawia. Mianowicie sterownik przestał działać ale odzyskał sprawność bla bla bla. 
Bardzo często podczas grania znikał obraz, a po chwili wywalało do pulpitu z takim wesolym komunikatem u dołu ekranu.
Teraz już mnie od razu wywala- rzadko kiedy pokusi się o jakąkolwiek informacje co się dzieje. 
Problem występuje w kilku grach-najbardziej mi doskwiera w War of Vikings oraz War Thunder gdzie kazde wywalenie do pulpitu to bitwa w plecy.

Próbowałem różnych ustawień graficznych w grach- błąd ciągle ten sam.
Po kilkudziesiecio minutowych testach w gpu-z, dłużej nie pogram niestety-z maks temp to ok 70C, przyjać że program się myli nawet o 15C to nadal - 85- to nic strasznego dla tej karty.\
test w 3dmark Vantage Demo za każdym razem kończy się wyłączeniem programu po którymś z testów, najwiecej razy w trakcie pierwszego lub drugiego ale kilka razy udalo mi sie dotrwać do trzeciego testu.
załączam plik dxdiag araz Log-File z gpu-z.

Problem ten zaczał pojawiać się ok. dwa miesiące temu, wcześniej nie było z kartą adnych problemów i póki co narazie innych nie ma. 
Oprócz takich rewelacji jak brak wsparcia dla dx11, mikroprzycięć, czasem braku wsprarcia dla podwójnej architektury ze strony gry, żadnych problemów nie ma. 
Karta nie była przeze nie kręcona-posiadam ją od ok 2 lat, poprzedni właściciej zarzekał się że jej nie kręcił.

Przepraszam że się tak rozpisałem- wolałem podać jak najwiekszą ilość danych, proszę o inf. co mogę z tą grafiką zrobić? - może napięcia nie takie, może zegary nie tak ustwione ma grafa- nie znam się strzelam, dlatego proszę o fachową poradę;]
Czy może karta umiera i taka jest po prostu kolej rzeczy?

 


Załączone pliki


  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 12 11 2014 - 22:31

Ściągnij najnowsze sterowniki GTX295 ze strony producenta, a obecne odinstaluj przez program DriverSweeper.

  • 0

#3 kybula

kybula

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 13 11 2014 - 00:47

próbowałem róznych sterów, nawet system inny mam;] ale zrobiłem jak poleciłeś, wyczyściłem wszystko zwiazane z nvidią driver sweeperem, i zainstalowalem najnowsza paczke ze sterami ze stroni nvidii. Pograłem 30 minut i błąd się postanowił przypomnieć. Zdechł ekran, chwila czarność, po czym jak gdyby nigdy nic ukazało mi się piękno pulpitu.

następne rady?


  • 0

#4 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 13 11 2014 - 07:42

Podaj pełną konfigurację PC-ta szczególnie marka/model zasilacza.
  • 0

#5 kybula

kybula

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 13 11 2014 - 13:03

podałem dokładny model zasilacza w pierwszym poście, całą specyfikację zresztą też, tak samo jak i plik dxdiag, nie wiem co jeszcze mógłbym Ci napisać.



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych