Skocz do zawartości


Zdjęcie

Spadki wydajności przy GTA V (FiveM) duże spadki FPS.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 BlackWidow

BlackWidow

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 06 02 2021 - 23:33

Witam,

 

w marcu 2020 roku postanowiłem wrócić do gry właśnie w GTA RP wtedy też FPS mi jakoś nie przeszkadzały z tego co pamiętam miałem 30-40 FPS czyli dość mało, ale jakoś mi to nie przeszkadzało grałem tak z miesiąc wtedy już czułem te lekkie przycinki postanowiłem, że musze dokupić troszkę więcej RAMU kupiłem wtedy HyperX Fury 2x4Gb 1866mhz i dodatkowo sformatować go. Przez jakiś czas gra chodziła bez zarzutu, ale po jakimś czasie znów zacząłem odczuwać tą małą ilość FPS. Wtedy na prawdę zaczęło mi to przeszkadzać i kombinowałem na wszelkie sposoby żeby to zmienić jakieś podkręcanie karty, ale nadal wszystko pozostawało bez zmian. Zobaczyłem wtedy ,że jedna ze starych kości RAM po prostu nie działa miałem w komputerze zamiast 16gb tylko 12 postanowiłem ,że dokupię jeszcze więcej kupiłem HyperX Fury 2x8Gb 1600mhz. Koło października z dnia na dzień komputer nie chciał się włączyć próbowałem go jakoś naprawić wymieniałem pastę, czyściłem przełączałem kable - nic to nie dawało nie miałem pomysłu postanowiłem oddać komputer do serwisu, który stwierdził, że jest to uszkodzony zasilacz wymienili go na SilentiumPC Elementum E2 550W i komputer działał dalej lecz jego osiągi w GTA RP dalej nie dawały mi satysfakcji wiedziałem, że da się z niego wyciągnąć dużo więcej.

 

Na początku roku 2021 kupiłem nowy dysk SSD ADATA XPG SX8200 Pro 512GB na M.2 wraz z adapterem, ponieważ płyta nie ma takiego wejścia. Kupiłem to z myślą o zainstalowaniu na nim systemu lecz nie udało się bios nie chciał zbootować. Z tego dysku zrobiłem wiec format komputera, zainstalowałem system na starym SSD, wymieniłem pastę na Thermal Grizzly Kryonaut i komputer chodził można powiedzieć identycznie. Zainstalowałem FiveM i GTA5 na nowo kupionym dysku, wszystko chodziło jak należy, ale tylko na początku. Działo się tak już wcześniej jak wszystko było zainstalowane na HDD, że gra chodzi na początku w 60 klatkach, ale gdy troszkę popracuje w grze zaczynają się spadki do 20-30FPS i po prostu komputer laguje nie dając możliwości do rozgrywki, wtedy też udało mi się podkręcić procesor do 4.6Ghz z bazowego 3.9Ghz komputer był stabilny i nic się z nim nie działo ale żadnych efektów w FiveM to nie przyniosło.

 

Ostatecznie dostałem do testu platformę opartą o intel core i5 2500k oraz Radeona RX 590 gaming od Gigabyte stwierdziłem, że najpierw podepnę samą kartę do starego kompa i można powiedzieć, że fps były takie same pomimo lepszej karty, a czasem potrafiły wyskoczyć jakieś dziwne duże białe kwadraty na ekranie. Działo się to tylko w GTA, w CS:GO karta działała idealnie. Postanowiłem, że przeniosę RAM, dyski i chłodzenie na nową platformę z intelem wraz z RX 590 efekt w GTA był podobny te same FPS dziwny obraz oraz wyskakujące białe kwadraciki. (zdjęcie w załączniku) Natomiast w CS FPS'y podniosły się o ponad 100FPS. Stwierdziłem, że wsadzie starego GTX 1060 na platformę z intelem. Grafika wróciła do takiej jaka była wcześniej nie wyskakiwały żadne kwadraciki FPS delikatnie się podniosły do 70-80, ale po włączeniu FiveM i GTA z każdą minutą rozgrywki FPS'y zaczęły spadać, a po kilku minutach gry wartość FPS wynosiła ponownie ~30 i znów zaczęło przycinać grę. 

 

Dodam, że formatowałem dysk C wraz z Windowsem, ale dyski na których miałem zainstalowane gry odpiąłem i podpiąłem z powrotem po formacie. Sprawdzałem temperatury karty graficznej i osiągały na jednej GTX 1060 3GB do max 60 stopni C. a RX 590 do 75 stopni. Oba procesory osiągały temperatury koło 65 stopni C. Przeinstalowałem sterowniki karty graficznej i nic to nie zmieniło.

 

Nie mam pomysłu co z tym faktem dalej zrobić jestem w kropce mam wrażenie, że próbowałem już wszystkiego, a zależy mi, aby GTA V mi działało, bo jest to jedyna gra, w która jeszcze gram.

 

Podzespoły starego komputera:

Procesor: AMD FX-6350
Płyta główna: Gigabyte 970A-DS3P
Ram: HyperX Fury 2x4Gb 1866mhz i HyperX Fury 2x8Gb 1600mhz
karta graficzna: GTX 1060 3 GB
Zasilacz: SilentiumPC Elementum E2 550W
Dyski: HDD SEAGATE 1TB ST1000DM003,

SSD ADATA XPG SX8200 Pro 512GB na M.2 wraz z adapterem na PCIE

Goodram CX 300 120GB SSD (dysk systemowy)

 

 

Podzespoły nowego komputera:

Procesor: Intel Core i5 2500K
Płyta główna: ASUS SABERTOOTH P67
Ram: HyperX Fury 2x4Gb 1866mhz i HyperX Fury 2x8Gb 1600mhz
karta graficzna: Radeon RX590 Gaming Gigabyte 8GB
Zasilacz: SilentiumPC Elementum E2 550W
Dyski: HDD SEAGATE 1TB ST1000DM003,

SSD ADATA XPG SX8200 Pro 512GB na M.2 wraz z adapterem na PCIE

 

Goodram CX 300 120GB SSD (dysk systemowy)


Załączone miniatury

  • rx590.jpg

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych