Skocz do zawartości


Zdjęcie

Spadki FPS


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 StalowySutek

StalowySutek

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 25 05 2016 - 17:43

Witam, od pewnego czasu mam problem z moim komputerem. Mianowicie, gdy jestem np. w grze od czasu do czasu napotykają mnie duze spadki fps przez kilka sekund. Oddawałem do naprawy, lecz zawsze oddawali go w takim samym stanie mówiąc, ze wszystko w porządku. Niestety męczyłem się z tym przez sporo czasu, czasami w ogolę nie występowały a niekiedy prawie co chwile. Zauwazyłem, ze bardzo przegrzewa mi sie procesor (do 85stopni podczas grania) a gdy występują te spadki temperatura wzrasta do 255stopni (W ss'ie będzie :o). Czy to moze byc powod tych problemow?

Mój pc:
Procek: AMD phenom II Quad-core 965 BOX Black Edition
Karta: GeForce GTX 650 1GB
Płyta: MSI 760GM-P21
RAM: Kingston DDR3 4GB
Zasilacz: MODECOM Feel 520W
Dysk: WD Blue 500GB WD5000AAKX

 


Załączone miniatury

  • xdddddd.png

  • 0

#2 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 26 05 2016 - 06:46

Po pierwsze primo - zasilacz bolączka tego zestawu, to atrapa i nie nadaje się do takiego zestawu = do kosza.

Po drugie primo ten Phenom nie jest obsługiwany przez tą biedną biurową płytę, sekcja zasilania jest niewystarczająca dla procesorów o TDP 125W - o czym świadczy wpis na stronie MSI, płyta niedługo wyzionie ducha i zaczną się problemy - możliwe że już zbija zegary CPU żeby samej siebie nie uszkodzić. Nie wiem kto ci doradził takie połączenie ale to jest wręcz śmieszne i się kupy nie trzyma. Normalnie to nie powinno działać.

Po trzecie primo masz poważny problem z temperaturami, procesor przegrzewa się, płyta główna przegrzewa się - chipset ponad 80 stopni. Zrób test uruchom np 3d marka czy grę i niech leci w tle a ty organoleptycznie sprawdź temp sekcji zasilania i radiator chipsetu oraz CPU. Obstawiam że się poparzysz.

 

 

Aha i odkręć procesor do nominalnej wartości 3400MHz a nawet niżej do 3200MHz jak miały phenomy w wersjach 95W, możesz też zejść z CPU Vcore do np 1.35V bo one domyślnie są strasznie wysoko są pędzone 1.4 czasem 1.42V, płyta trochę odetchnie.

 

Poza tym jaką masz obudowę i jakie chłodzenie na CPU? oraz czy jest zapewniona cyrkulacja powietrza w budzie? 



  • 1

Zobacz więcej tematów z tagiem: Spadki FPS



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych