Skocz do zawartości


Zdjęcie

Spadek wydajności / FPS.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Otto

Otto

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 30 06 2016 - 18:51

Witam, 
Od pewnego czasu gra "Minecraft" (wiem wiem..  :blush2: ) zaczęła "gubić klatki". 
System zaktualizowałem do 10-tki z 8.1 (myślałem, że to pomoże) jednak nic to nie zmieniło. Reszta gier śmiga bez zarzutów.
Specyfikacja komputera:

Spoiler

Od początku (od zakupu PC-ta) gra śmigała w stałych 60 fps (synchronizacja pionowa - włączona )  a teraz odczuwalnie (nawet przy samym chodzeniu postacią) wydajność spadła. Występują mikro-przycięcia oraz "zacinki" przy generowaniu terenu (których nie było). Również w miejscach w których do tej pory miałem stałe 60 klatek zaczynają spadać do 30 - 40 i znów powracają do tych 60. 
 
Sterowniki do grafiki mam aktualne, aktualizacje systemu również (jednak mogę przeinstalować ew. zainstalować zaproponowane przez Was)  
 Jeszcze dodam SS z panelu sterowania; 
Spoiler
nie mam czegoś tam za dużo? W złej wersji etc..? 
 
Proszę o pomoc :)
//Pozdrawiam.



  • 0

#2 Otto

Otto

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 01 07 2016 - 11:19

Odświeżam. 



  • 0

#3 BSKarting

BSKarting

    Początkujący

  • 41 postów

Napisano 01 07 2016 - 15:04

Podeślij konfiguracje graficzną w Minecrafcie. Zobaczymy o co chodzi ;)


  • 1

#4 Otto

Otto

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 01 07 2016 - 21:27

Podeślij konfiguracje graficzną w Minecrafcie. Zobaczymy o co chodzi ;)

Przeinstalowałem system i wydaję się być dobrze. Stałe 60 fps przy synchronizacji pionowej, brak spadków itd.

 W 100% płynnie działa w najnowszej wersji mc. Kiedy zejdę do 1.7.9 / 1.8  fps nadal stoi w miejscu (stałe 60), ale czasami widać tak jakby "przeskoki" klatek przy generowaniu terenu. Ale, myślę, że to już wina samego minecrafta? 

 Z początku nie zwracałem na to uwagi, ale wydaję mi się, że było tak od początku. (Przesiadka na nowy komputer z prawie 10 - 30 fps) więc raczej tego nie zauważałem. 


  • 0

#5 BSKarting

BSKarting

    Początkujący

  • 41 postów

Napisano 02 07 2016 - 14:23

Wyłącz synchronizacje pionową i daj na maksymalna wydajność , pasek na samym końcu prawej strony. Ustaw wszystkie ustawienia na maxa i zobacz ile będziesz miał FPS


  • 1

#6 Otto

Otto

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 02 07 2016 - 15:32

Przy odległości renderowania 32 fps skacze z 30 do 60+ (w zależności, czy teren się w danym momencie renderuje) 

Przy ustawieniach które miałem z początku normalnie chodzi w 160+ fps. Także po reinstalacji systemu jest już chyba dobrze. Nie ma spadków fps / zacinek etc.  


Użytkownik Otto edytował ten post 02 07 2016 - 15:33

  • 0

#7 BSKarting

BSKarting

    Początkujący

  • 41 postów

Napisano 04 07 2016 - 20:32

Jeżeli problem powróci , pisz PW. Temat do zamknięcia.


  • 1

#8 Otto

Otto

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 05 07 2016 - 12:10

Okey, wielkie dzięki za pomoc :) 



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych