Skocz do zawartości


Zdjęcie

Smartphone do ~2000zł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Rafi66

Rafi66

    Początkujący

  • 27 postów

Napisano 22 10 2015 - 20:34

Witam. Szukam telefonu tak jak ww. przedziale za około 1000-2000 zł, ewentualnie mogę jeszcze dołożyć te 200 zł jak ktoś napiszę naprawdę dobre argumenty do moich oczekiwań które są niżej, dlaczego niby mógłbym dopłacić.

  • mój budżet : 1000 do 2000 zł, ewentualnie mogę trochę dopłacić
  • gdzie i jak zamierzam dokonać zakupu cenowarka, allegro, olx, sklepy stacjonarne
  • nówka czy używka : raczej nówka, boję się używek szczególnie z olx
  • preferowany rozmiar wyświetlacza : 4,5'' +
  • preferowany system mobilny : android, ale raczej nie gra roli system
  • do czego będę używać urządzenia : najczęściej to korzystanie z apek i przeglądarki (dlatego ram to pierwsza rzecz na którą patrzę), zdjęcia, internet, muzyka (samsung level in / pl11), filmy.
  • moje najważniejsze wymagania : ram > bateria > procek > GB > LTE > zdjęcia > muzyka (źródło dźwięku) > filmy (wyświetlacz i kolory) 

Nic raczej z wymagań nie dopiszę, po prostu smartphone jest do wszystkiego i takiego szukam, ale strasznie denerwowały by mnie gdyby przy 100% baterii rano tel nie wytrzymałby całego dnia normalnego użytkowania, powiedzmy sobie np. przeglądania netu przy użyciu dolphina (nie chrome ;p) przez 6h i słuchania muzyki przez kolejne 6h.

Jeśli chodzi o granie to nie robię tego zbyt często, a jak już to w mniej wymagające od procka/gpu, więc procek jest mniej ważnym wymaganiem, choć jak ma mi po prostu lagować po zainstalowaniu 10 apek to też nie dobrze.

 

Moje propozycję:

  • Samsung Galaxy S6 (chyba najbardziej opłacalny i ogólnie polecany)
  • LG G4 (największy konkurent s6)
  • Sony Xperia Z2 / Z3 (lubię xperie dx)
  • OnePlus Two
  • HTC One M8/M9
  • Samsung Galaxy Note 4
  • Motorola Nexus 6
  • HTC ONE ME dual

I trochę te z niższej polki cenowej: (niższe parametry, ale uważam że cena/jakość tez jest ważnym czynnikiem w wyborze - i tutaj tez liczę ze ktoś się znajdzie i napisze czy warto kupić telefon troszkę starszy, czy z nowej generacji z pewnymi aktualizacjami)

  • Samsung Galaxy S5
  • LG G3 / G2
  • Huawei P7 / P8
  • Huawei Honor 8
  • Motorola Moto X Play
  • Sony Xperia M4 Aqua
  • Meizu MX5
  • ASUS ZenFone 2
  • Motorola Moto X (2 gen.)
  • Alcatel OneTouch Idol 3 5,5”

 

Na jakie odpowiedzi liczę? Podanie mi najlepiej pasującego telefonu do moich wymagań. Tak wiem, że wymagam praktycznie wszystkiego, dlatego podałem dużo telefonów. 

Z góry dzięki za odpowiedzi i to chyba by było na tyle, przepraszam za ścianę tekstu.



  • 0

#2 Mobivoice_pl

Mobivoice_pl

    Początkujący

  • 14 postów

Napisano 21 11 2015 - 12:23

Galaxy S6 praktycznie w każdym stopniu spełnia Twoje wymagania,natomiast z wymienionych wyżej dokładam Galaxy Note 4 który moze pochwalic się mimo wszystko lepszą jakością wykonania i wyświetlaczem niż S6,tutaj płącisz faktycznie za jego jakość,nie sam zanczek jako flagowca. Poza tym zerknij na samą specyfikację,ta także wiele powie,do gier czy internetu Note 4 lepiej sobie poradzi,nie będzie się nagrzewał.



  • 0

#3 kuba_kubi

kuba_kubi

    Zaawansowany użytkownik

  • 807 postów

Napisano 18 12 2015 - 00:12

Huawei Mate7 rowniez spelnia wszystkie twoje wymagania no i lepsza bateria niz kazdym tu podanym no ale 6 cali
  • 0

#4 tal

tal

    Początkujący

  • 106 postów

Napisano 17 02 2016 - 08:38

A czy widzieliście,że wyszedł ostatnio nowy Nexus? Obecnie jest w cenie 2800 zł w sklepie rtv Euro agd ale parametry ma naprawdę dobre, telefon jest świetnie wykonany oraz możńa go tam kupic na raty ( mają tam raty 0% bo wiele razy z nich korzystałem i chyba obecnie jest to jedyny sklep, w którym raty są totalnie za darmo). . Jestem zdania,ze warto jest dopłacić ale sprawić sobie taki porządny gadżet skoro i tak chcemy sobie kupować telefon  w cenie do 2000 zł. 


  • 0

#5 Ambasador marki Samsung 1

Ambasador marki Samsung 1

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 19 02 2016 - 15:14

Galaxy S6 posiada ekran 5,1" SUPER AMOLED! dodatkowo posiada funkcję szybkiego ładowania dzięki czemu możemy go naładować do 100% w 85min. Dodatkowym benefitem tego modelu jest możliwość na paru aplikacjach jednocześnie dzięki funkcji multiwindow a dzięki 3GB RAMu telefon nie zacina się nawet gdy korzystasz z wymagających aplikacji. Możesz również zapoznać się z możliwościam S6 edge+ który oferuje już dużo większy ekran bo aż 5,7".


  • 0

#6 kikster

kikster

    Początkujący

  • 31 postów

Napisano 04 02 2018 - 01:35

Polecam wziąć coś z Samsunga Galaxy
  • 0

#7 nookie

nookie

    Początkujący

  • 20 postów

Napisano 07 02 2018 - 18:21

Moje propozycję:

  • Samsung Galaxy S6 (chyba najbardziej opłacalny i ogólnie polecany)
  • LG G4 (największy konkurent s6)

Na pewno chodzi Ci o G4? W podanym przez Ciebie budżecie możesz nabyć G6, które dystansuje "czwórkę", lepiej także wypada od S6 jako smartfon do wszystkiego. Lepszy procek, więcej ram, więcej pamięci wewnętrznej, lepsza bateria. Wyświetlacz lepszy w S6 jednak różnica nie jest aż tak odczuwalna. W G6 mże Cię przestraszyć rozmiar ekranu - 5,7", ale smartfon ma fantastycznie zagospodarowaną przestrzeń, dzięki czemu mimo dużego wyświetlacza jest ergonomiczny i zgrabny. 


  • 0

#8 przemo91

przemo91

    Początkujący

  • 48 postów

Napisano 08 02 2018 - 00:26

Co byś powiedział na Xiaomi Mi Mix 2 w zestawie z Gimbalem ?? Taki ciekawy ostatnio widziałem zestaw w sferisie goo.gl/cu87fC. Telefon troche duży bo ma praktycznie 6" i pytanie do Ciebie czy taki by Ci przeszkadzał bo w preferowanej wielkości napisałeś tylko 4.5" + :) 


  • 0

#9 HitMeClown

HitMeClown

    Początkujący

  • 48 postów

Napisano 06 03 2018 - 00:25

Co byś powiedział na Xiaomi Mi Mix 2 w zestawie z Gimbalem ?? Taki ciekawy ostatnio widziałem zestaw w sferisie goo.gl/cu87fC. Telefon troche duży bo ma praktycznie 6" i pytanie do

 

Zestaw ciekawy, tylko ten Mi Mix 2 mimo że jest reklamowany jako forograficzny to cudowych zdjęć nie robi.. ;) Bardziej na Mi 6 bym postawił. Niczym Mixowi nie ustępuje, a jednak 500 zł tańszy


  • 0

#10 przemo91

przemo91

    Początkujący

  • 48 postów

Napisano 06 03 2018 - 23:16

Tak masz rację miałem okazje przetestowania tego Mi Mix 2 i postanowiłem jednak kupić samsunga s7.


Użytkownik przemo91 edytował ten post 06 03 2018 - 23:16

  • 0

#11 Betsi

Betsi

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 09 07 2018 - 15:28

Powtórzę się, a zdania nie zmienię - Samsung Galaxy s9.
https://www.play.pl/telefony/samsung/samsung-galaxy-s9/
 

Telefon ten zaskoczył mnie niesamowicie  pod względem szczelności - wodo i puło, niesamowite stereo, wydajnościowy + dużo fajnych rozwiązań których brakowało w chińskich markach jak Xiaomi.



  • 0

#12 Royal-Comp

Royal-Comp

    Początkujący

  • 24 postów

Napisano 18 02 2019 - 13:29

Zgadza się w kwestii smartfona galaxy S9- bardzo dobra jakość oraz multimedia, ale niestety nie do kwoty 2 tyś zł. Tutaj najlepszą opcją w tym budżecie jest moim zdaniem Galaxy S8.



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych