Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sieć LAN z obsługą internetu (mały problem)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 bany0592

bany0592

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 25 03 2012 - 23:44

WItam.

Moje pytanie do was brzmi następująco: Jakie czynności powinienem wykonać aby podłączyć ze sobą dwa komputery tak aby możliwa była miedzy nimi wymiana plików plus to żeby oba obsługiwały internet?
Jak podłączyć ze soba same dwa komputery do wymiany plików wiem. To że potrzebny jest w takich stuacjach przełącznik/router też wiem. Nastomiast problem w mojej sytuacji pojawia się gdy już wszystko ładnie ze soba podłącze tnz. komputery do switcha a sam switch pod modem. Mianowicie na tym etapie mam internet w obu komputerach natomiast nie widzą się one nawzajem.

Informacje sprzętowe które mogą się przydać:

Kabel typu skrętka nieekranowana
Przełącznik: 10/100 Mbps Fast Ethernet Switch firmy Seven
Komputer nr 1: Win 7, Atheros AR8152 PCI-E Fast Ethernet Controller (NDIS 6.20)
Komputer nr 2: Win XP, Realtek RTL8168/8111 PCI-E Gigabit Ethernet NIC

Wszelkie wskazówki bardzo mile widziane. Z góry dziękuje Dołączona grafika

  • 0

#2 bany0592

bany0592

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 26 03 2012 - 19:25

W takim razie może inaczej zaytam. Jeżeli kupię nowy router/przełącznik to czy przy zakupie w komplecie otrzymam płytę z jakimiś sterownikami które rozwiążą moją zagadkę? Aktualny przełącznik który mam dostałem od znajomego bez niczego także może w tym tkwi problem? Na prawde proszę Was o jakąś wskazówke bo chciałbym to jak najszybciej załątwić i mieć problem z głowy. ;)

Użytkownik bany0592 edytował ten post 26 03 2012 - 19:26

  • 0

#3 fernandez

fernandez

    150% normy

  • 1 866 postów

Napisano 26 03 2012 - 21:44

a jestes pewien, ze na obu komputerach masz internet jednoczesnie?
jakie masz wtedy IP na komputerach?

co to za modem? do jakiego internetu, jaki dostawca?


idealnie by bylo jak bys mial router z wbudowanym modemem
  • 0

#4 bany0592

bany0592

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 26 03 2012 - 23:37

Tak internet działa jednocześnie na obu komputerach bez żadnych problemów.
Sprawdzałem oba komputery i mają tą samą maskę podsieci natomiast bramy domyśle i adresy IP różnią się od siebie.

Dostawca: Toya
Modem: Scientific Atlanta EPC2203
"Do jakiego internetu?" czyli przewodowego czy bezprzewodowego? Jeśli tak to do przewodowego.

Dzięki za zainteresowanie.
  • 0

#5 fernandez

fernandez

    150% normy

  • 1 866 postów

Napisano 27 03 2012 - 07:25

sa to podejrzenia, ale..

najwidoczniej siec w ktorej sie znalazles nie pozawla na wymiane zasobow

mimo tego jednak zapytam: czy udalo Ci sie stworzyc dzialajaca siec z udostepnianiem zasobow, ale bez internetu? tylko sam switch i komputery
bo moze problem jest w konfiguracji systemu?


poza tym mozna zrobic jeszcze tak - polaczyc modem do jednego z komputerow przez USB, a potem udostepnic ta polaczenie w systemie na tym komputerze
komputery laczysz w siec, a do tego juz nie potrzebujesz ani switcha ani routera, wystarczy zywkla skretka (z przeplotem)
potem odpowiednia konfiguracja kart sieciowych (prosta sprawa) i po krzyku - powinno dzialac

jest to rozwiazanie malo pryzjazne, bo jesli komputer udostepniajacy bedzie wylaczony to ten drugi nie bedzie mial internetu
  • 0

#6 bany0592

bany0592

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 27 03 2012 - 14:42

Tak, sieć bez obsługi internetu z działajacym udostepnianiem plików udało mi się stworzyć bez problemu (komputer bozpośrednio do komputera) więc złą konfigurację komputerów można raczej wykluczyć natomiast może coś nie tak jest z tym switchem a dokładnie jego konfiguracją (przyznam się szczerze że nic z nim nie robiłem prócz podłączenia do modemu)?

Dodatkowo sprawdziłem te polecenia:
ping <brama domyślna> - przy tej komędzie oba komputery się znajdują tnz. jest odpowiedź w obie strony (tak nawiasem mówiąc barmy domyśle na obu komputerach są różne od siebie ale to chyba tak powinno być(?)).
ping <IP> - w tym przypadku sprawa wygląda dość ciekawie. Komputer nr.1 otrzymuje odpowiedź od 2 natomiast w drugą stronę pojawia się komunikat: "Upłyną limit czasu żądania".
Może to będzie dla Ciebie jakąś podpowiedzią?

Ewentualnie tak jak piszesz jest coś nie tak moim dostawca. Spróbuję dziś w wolnej chwili znaleźć umowę i dokładnie ją przejrzeć. Jak tam nic nie znajdę i tutaj też nic nie wymyślimy to udam się do ich siedziby i zapytam w czym tkwi problem. ;)

Użytkownik bany0592 edytował ten post 27 03 2012 - 15:09

  • 0

#7 fernandez

fernandez

    150% normy

  • 1 866 postów

Napisano 27 03 2012 - 19:20

jak maja inne bramy to nie sa nawet w tej samej sieci, a to oznacza ze nie ma mowy o wpoldzieleniu zasobow

musisz kupic router

swoja droga dziwne, ze w wogole oba komputery maja internet, dziwnego masz dostawce
  • 0

#8 bany0592

bany0592

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 27 03 2012 - 21:43

Ok w takim razie jak odłożę trochę pieniędzy to kupie router i będę się dalej bawił. :) Jak to nic nie da to przejdę się do ich siedziby i dowiem się o co im tam dokładnie chodzi. :)

Jeszcze raz wielkie dzięki za zainteresowanie i pomoc. :)
Pozdrawiam.
  • 0

#9 fernandez

fernandez

    150% normy

  • 1 866 postów

Napisano 28 03 2012 - 11:47

to juz musi dzialac :)

tylko trzeba bedzie odpowiednio skonfigurowac


jesli nie jestes wymagajacy to wystarczy Ci np. taki routerek:
http://www.ceneo.pl/1441765

sklepow do wyboru do koloru, podjerzewam ze moze nawet znajdziesz cos z Twojej miejscowosci (lub w poblizu)

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych