Skocz do zawartości


Zdjęcie

Samsung SM951 256GB SSD pod M.2 - problem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Alnervik

Alnervik

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 20 11 2015 - 15:07

Cześć,

Mam problem i już nie wiem, jak to ugryźć.

 

Przyszedł do mnie komputer złożony w Morele. W komputerze jest SSD pod M.2 - Dysk SSD Samsung 256GB PCIe 3.0 (MZHPV256HDGL-00000) - na którym chciałabym zainstalować system. W komputerze jest też drugi SSD, standardowy - Dysk SSD Samsung 850 PRO 256GB SATA3 (MZ-7KE256BW) - na którym system postawiłam. Chciałam na tym pod M.2, ale w konfiguratorze Windowsa nazywały się dokładnie tak samo i mając 50% szans oczywiście spudłowałam.

Wiem już, że chcąc zainstalować system na M.2 powinnam ten drugi dysk odpiąć dla pewności - i to mam zamiar zrobić.

 

Natomiast problem jest taki, że oba dyski widnieją w systemie jako SATA (jak wynika z programu benchmarkującego), a tym samym ten na M.2 nie osiąga prędkości jakie mógłby osiągać (i rzeczywiście nie osiąga, jak wynika z programu benchmarkującego).

Grzebanie w BIOSie wywołuje u mnie gniew i zrezygnowanie. Czy jest na sali jakiś czarodziej, który mógłby opisać mi, co włączyć i co wyłączyć, żeby uzyskać pożądany efekt, tj. turbowindowsa na M.2 pod PCIe?

Moim jedynym źródłem wiedzy są komentarze o tym dysku na newegg.com - gdzie piszą głównie, żeby odrobić swoje zadanie domowe, zanim się ten dysk z sukcesem postawi. Thanks Obama.

 

 

Wiem, że to nie jest jeszcze popularna konfiguracja, ale może jest ktoś, kto niedawno robił coś podobnego i operację zakończył sukcesem. Będę bardzo wdzięczna za jakieś wskazówki.

 

Dane:

System: oryginalny Windows 8.1 Pro [6.3 Build 9600] (x64) z USB (stworzony z ISO przy pomocy Rufusa pod UEFI)

Motherboard: MSI X99A SLI Plus, Intel X99, Socket 2011-V3 (7885-023R)

Model BIOSu: 1.9

Dysk pod M.2: Dysk SSD Samsung 256GB PCIe 3.0 (MZHPV256HDGL-00000)

Dysk drugi: Dysk SSD Samsung 850 PRO 256GB SATA3 (MZ-7KE256BW)



  • 0

#2 Alnervik

Alnervik

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 25 11 2015 - 12:21

Problem rozwiązany, system stoi, wszystko śmiga jak złe :) /można zamknąć, dzięki,



  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: ssd sm951 pcie m.2



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych