Skocz do zawartości


Zdjęcie

Samsung R620 przegrzewa się


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 spartacus85

spartacus85

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 12 09 2014 - 11:36

Witam wszystkich Forumowiczów cool.gif 

Jakiś czas temu zauważyłem że mój laptop przegrzewa podczas grania w gry się wyłączał się mad2.gif , więc postanowiłem wyczyścić go z kurzu, po wyczyszczeniu z kurzu i z kręceniu laptopa zauważyłem niewielkie zmiany i laptop nadal się przegrzewał tylko tym razem chodził ciszej prawie w ogóle nie było go słychać. Więc postanowiłem wymienić pastę termo-przewodzącą na MX-2 wink.gif , rozkręciłem radiator według kolejności cyferek chodź w moim laptopie są tylko 4 cyfry a mianowicie 5,6,7,8 od 1 do 4 nie ma nigdzie napisanych cyfr więc po nałożeniu pasty na czuja przykręciłem procesor i już resztę z kolejnością cyfr i tu moje jedno pytanie question.gif :

1. Zakręciłem radiator na procesorze metodą X a resztę zgodnie z cyframi i zastanawiam się tak czy te śruby ze sprężynkami które są na radiatorze trzeba zakręcać z odpowiednio siłą czy można zakręcić do pierwszego poczucia oporu scratchhead.gif pierwszy raz sam zmieniam pastę w laptopie więc się nie orientuje z jaką siłą mam zakręcić te śrubki),

 
2. Wentylator chodzi teraz głośniej i raz się włącza a raz nie tzn. Kiedy jest niska temperatura to się nie włącza a jak wysoka to się włącza, (próbowałem go oliwić WD-40 i przy starcie systemu ruszać ręcznie żeby zaczął się kręcić czy to jest problem czy tak musi być, nie wiem czy wcześniej też tak było )
 
Temperatura wszystkich podzespołów po wymianie pasty około 1 dzień to w spoczynku około 43 stopnie a w stresie zależy od podzespołu 52, 60 czy te temperatury są dobre i czy prawidłowo zmieniłem pastę i zakręciłem radiator(według liczb i do pierwszego oporu), wcześniejsze temperatury średnio 70 w spoczynku 95 w stresie.
 

 

Dziękuję za odpowiedź thumbup.gif  

 

PS Jeśli to zły dział proszę przenieść i przepraszam 



Użytkownik Qauke edytował ten post 12 09 2014 - 13:45
nie używaj koloru czerwonego, jest on zarezerwowany dla moderatorów/administratorów forum

  • 0

#2 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 12 09 2014 - 16:11

Odpowiem ci na czuja, zainstaluj sobie program: Core Temp lub OCCT, następnie uruchom jeden z nich, włącz w tle wymagającą aplikację i obserwuj jak się zmieniają temperatury poszczególnych jąder procesora. Jeśli następuje skokowa zmiana na jednym z "core" to mamy do czynienia z nierówno nałożonym coolerem na procesor. Ponadto w przypadku pasty srebrnej - nie nakładamy jej dużo, tworzymy nawet nie warstwę - srebro i inne metale wypełniają drobne uszczerbki na powierzchni styku, nadmiar pasty utrudnia odprowadzenie ciepła z powierzchni procesora,



  • 2




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych