Skocz do zawartości


Zdjęcie

Router-ów cała masa...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 olgierto

olgierto

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 29 09 2008 - 19:57

Na dzień dobry może zacznę od podziękowań i przeprosin.
Podziękowania dla założycieli oraz dla wszystkich tych którzy mają na tyle wiedzy by uczestniczyć w forach takie jak np Tweaks.pl.

Przeprosiny za to że osoba zupełnie się na tym nie znająca jak ja, zawracam głowę, banalnym pytaniem.

By nie zanudzać, powiem w skrócie że znajomy prosił o pomoc przy instalacji neostrady 1MB, oraz przy zakupie modemu. Jako że chciałby mieć możliwość połączenia z Internetem bezprzewodowo, konieczny jest zakup modemu, i routera WiFi.

Na rynku jest szereg urządzeń występujących osobno, jednak by minimalizować koszt (tak sądzę) lepiej kupić 2 w 1; czyli router z modem w jednym urządzeniu.

I tu pytanie do forumowiczów: czy takie urządzenia występują, jeśli tak, to jakiej firmy i jaki model wybrać? Oczywiście zależy mi na dobrej jakości urządzeniu choć nie ukrywam że i cena ma znaczenie.

Dodam, że chodzi o neostradę 1MB, będzie to działało na laptopie HP, całość do użytku domowego z tym że zależy nam na dobrym sygnale by móc poza domem korzystać z Internetu.


cieszę sie że mam możliwość zadania takiego pytania

za każdą podpowiedź, opinię, uwagę , dziękuję.

olgierto

  • 0

#2 meloow

meloow

    Początkujący

  • 137 postów

Napisano 30 09 2008 - 09:17

do neostrady potrzebny Ci router z modemem ADSL pracujący w ANNEX A.

tu masz kilka propozycji http://www.router.pl/

ja osobiście polecam D-LINK DSL-G624T cena dość wysoka :( ale sprawdzony w kilku przypadkach i jest OK
zresztą uzytkuje kilkanaście urządzeń d-linka z żadne ze padło w przeciwiństwie do Linksysa czy Planet.

  • 0

#3 olgierto

olgierto

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 01 10 2008 - 14:31

do neostrady potrzebny Ci router z modemem ADSL pracujący w ANNEX A.

tu masz kilka propozycji http://www.router.pl/

ja osobiście polecam D-LINK DSL-G624T cena dość wysoka :D ale sprawdzony w kilku przypadkach i jest OK
zresztą uzytkuje kilkanaście urządzeń d-linka z żadne ze padło w przeciwiństwie do Linksysa czy Planet.


Meloow - bardzo ci dziękuję za cenną podpowiedź. Przyznam że już kolejna osoba poleca D-LINKI....

zapoznam się z tą www. Co do D-LINK DSL-G624T - sadzę że lepiej zapłacić kilka złotych więcej i nie mieć problemów.

Natomiast mam jeszcze pytanie co do tego konkretnego modelu; interesuje mnie 'zasięg', 'moc sygnału'. (nie wiem czy prawidłowo to nazywam)
Jak pewnie każdemu zależy na tym by móc łączyć się z Internetem daleko od routera. Przypuszczam że trudno ocenić odległość w metrach (choćby ze względu na ściany, sufity, itp itd) ale domyślam się że jednym z powodów dla którego polecasz ten konkretny model jest właśnie zasięg działania.

Czy w stosunku do konkurencji w tej cenie wypada najlepiej? czy jesteś w stanie w przybliżeniu określić zasięg działania?

jeszcze raz dziękuję Meloow
olgierto
  • 0

#4 meloow

meloow

    Początkujący

  • 137 postów

Napisano 01 10 2008 - 18:11

D-link od jakiegoś czasu wprowadził w sofcie możliwość zmiany mocy sygnału 25%,50%,75%,100% u jeżeli nadal jest problem z zasięgeom można dokupić antene (nie da sie tego w linksysie) w koncówka RSMA i znacznie moża polepszyć zasieg np. antenę 9dBi. Urządzenie posiada antenę 2dBi.

każde użądzenie tego typu WIFI wg. polskich przepisów UKE może wypromienować 100mW !
  • 0

#5 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 01 10 2008 - 18:58

np.

http://www.allegro.pl/item444358057_router..._11_lat_fv.html
  • 0

#6 meloow

meloow

    Początkujący

  • 137 postów

Napisano 01 10 2008 - 20:52

macsch15 - ROUTER D-LINK DIR-655 czy jeteś peny ze ten router ma modem ADSL. Ja jestem pewny że nie,a olgierto chce router do Neostrady Dołączona grafika!Dołączona grafika

D-link tak ale seria DSL Dołączona grafika!!
  • 0

#7 olgierto

olgierto

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 01 10 2008 - 23:30

meloow, dziękuję że 'czuwasz' :D

bardzo zainteresowało mnie to co napisałeś o możliwości zmiany mocy sygnału.
Czyli rozumiem że można zmienić zasięg, zmieniając w oprogramowaniu wartości; czy wygląda to tak że: domyślnie zasięg wynosi 50m, i zmieniając moc sygnału o 100% uzyskujemy zasięg (toretycznie) do 100m...??

Wspomniałeś też o "wypromienowaniu 100mW" - co to oznacza w praktyce? Dajmy na to gorsze samopoczucie....?

dziś, całkiem przypadkiem, miałem okazję chwilkę porozmawiać z informatykiem. Zadałem mu pytanie, takie jak temacie.
Stwierdził że godne polecenia są routery Linksysa, i wspomniał o modelu Wireless-N ADSL2+ Gateway . Twierdzi że zakładał kilka tych modeli i zasięg jest cytuje 'rewelacyjny'. Co o tym sądzisz meloow? czy z linksysa ten model jest faktycznie dobry? czy Ty może polecił byś inny ?(oczywiście poza D-Linkiem DSL-G624T).

aha, już ostatnie pytanie na dziś... odnośnie tej anteny z koncówką RSMA; jaki w przybliżeniu jest koszt takiej anteny?

Ps. macsch 15 - ten proponowany przez Ciebie router wymaga dodatkowego modemu, a ja właśnie tego chce uniknąć.

pozdrawiam
  • 0

#8 meloow

meloow

    Początkujący

  • 137 postów

Napisano 02 10 2008 - 20:39

jezeli chodzi o linksys to jakis czas temu byly certifikowane przez CISCO ! ale obecnie juz tak nie jest. Mnie osobiście padly dwie (trzy) sztuki linksysów. Dlatego polecam D-linka.

co do anten z RSMA i ich cen to poczytaj np. tu http://www.cyberbajt.pl lub tu http://www.wirelesslan.com.pl/

z tymi mocami to mniej wiecej tak jest.

jezeli chcesz inny model to nie problemu każdy router z modemem ADSL i trybie ANNEX A bedzie działał z neo !

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych