Skocz do zawartości


Zdjęcie

Router D-Link - problem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 wajsik

wajsik

    Początkujący

  • 18 postów

Napisano 09 09 2008 - 22:38

Posiadam Neostrade 1MB. Chcę poprzez router D-Link DSL G624T utworzyć sieć bezprzewodową w domu. Nie znam się za bardzo na tych sprawach dlatego też piszę.

Normalnie łącze się poprzez modem Speedtouch 330, wszystko działa jak trzeba. Teraz sprawa jak co do czego podłączyć, aby działało należycie. Gdy podłączam do routera kabel mojej linii telefonicznej (który normalnie idzie do modemu) lampka ADSL na routerze pali się, ale ciągle mruga lampka STATUS, krótszym kablem telefonicznym łącze mój modem z routerem wkładając jedną końcówkę do wejścia LAN1 a drugą końcówkę do modemu. W tym momencie mam sieć bezprzewodową, sprawdzałem to na laptopie, do tej sieci można się połączyć, ale laptop chyba nie jest dobrze skonfigurowany i internet nie działa ( wiem, że można wpisać kombinację np. 192.168.1.1 wtedy przenosimy się na stronę konfiguracji routera, wpisywałem to na laptopie [w tym momencie lampka ADSL na moim modemie ciągle mruga czyli jakby router hamował połączenie] i przenosiło mnie na tą stronę, a gdy robię to po prostu gdy mam TYLKO internet na swoim stacjonarnym komputerze na tą stronę nie mogę wejść)

Dołączona grafika

Nie wiem czy muszę koniecznie mieć i router i modem, bo w stacjonarnym komputerze mam wejście na kabel telefoniczny. Nie wiem nie wiem nie wiem :)

Problem jest w tym, że nie posiadam żadnej płytki do routera, jestem w tych sprawach zielony i nie wiem co i jak zrobić. Myślę, że wytłumaczyłem problem w miarę poprawnie i liczę, że znajdzie się ktoś kto będzie w stanie pomóc.

  • 0

#2 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 10 09 2008 - 10:58

Kabel z modemu podłączasz do Routera, następnie z pozostałych wyjść RJ45 kabelek do kompa. W ustawieniach routera ustawiasz przypisywanie Adresów IP poprzez DHCP. W ustawieniach dotyczących MAC Adresu przypisujesz adres taki, jaki Ci się wyświetli po użyciu komendy ipconfig /all. To będzie ten taki fajny składający się z 12 cyfr i znaków ("Adres Fizyczny").
W laptopie standardowo ustawiasz aby pobierał adresy automatycznie.

  • 0

#3 juventino

juventino

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 24 11 2008 - 22:58

witam,
podlacze sie, bo nie moge zakladac nowych tematow. a mam problema:/
probowalem podlaczyc d-link 524 u kolegi. mam w domu taki sami po dlugich probach udalo mi sie podlaczyc. natomiast u kolegii po 2h juz nie mialem sil...
wszystko robilem wg instrukcji:
wlozylem plytke, podlaczylem router, wlozylem ethernet do modemu, wlaczylem go, podlaczylem ethernet do orutera, podlaczylem lan do routera i dalem next.
pojawilo sie okienko, zeby wpisac haslo. i tu 1 problem. u siebie tego nie mialem. ale po kilku minutach dalem ok nic nie wpisujac. i zainstalowalo sie:)

pozniej ustawienia w routerze:
wpisalem 192.68.0.1, login, haslo, krotka konfiguracja. nastepnie w zakladkach wan, lan, wirelless zrobilem tak jak mam u siebie. net nie dzialal. zauwazylem jednak, ze w opcji DNS same zera. wiec wpisalem taki DNS, jaki mam we wlasciwosciach polaczenia sieciowego... zaczyna sie na 62, czy 68.
i nic dalej nie dziala. cos probowalem pokombinowac i ustawilem przypadkowo, zeby logowal sie tylko z IP komputera, czyli koncowka 51. wylogowalo mnie i od tej pory nie moglem wejsc w ustawienia routera. pamietam, ze u sie tez tak zrobilem (przypadkowo), ale wpisywalem rozne koncowki, okazalo sie, ze zamiast 192.68.0.1 musialem wpisac IP, czy DNS routera i w koncu pojawil sie login. natomiast u kolegii nie moglem znalezc prawidlowego adresu:/
postanowilem poodlaczac jeszcze raz kable, wlozyc plytke i zainstalowac ponownie. i znowu pojawilo sie okienko z haslem. najpierw nic nie wpisalem, wyskoczylo bledne haslo. poznije wpisalem takie jakie dalem w ustawieniach routera, czyli prawidlowe (bo wczesniej zmienilem) i tez zle haslo. no i [beeep]. jeszcze raz odlaczylem kable i pojawil sie napis, zebym sprawdzil, czy podlaczylem ethernet... na koncu chcialem zresetowac router. trzymalem reste 30sekund, ale to samo z tym haslem...
no i tyle meczarni:/

prosze o pomoc! przynajmniej napiszcie jak mam sie teraz zalogowac do routera, z reszta moze sobie poradze.
bede bardzo wdzieczny za pomoc, pozdro:)

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych