Skocz do zawartości


Zdjęcie

Router Asus rt-ac51u+huawei e3372


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 xsunnyx

xsunnyx

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 15 10 2015 - 10:18

Witam. Poruszałem się tylko pomiędzy sprzętem tp-linka i chciałbym spróbować czegoś innego.. Zauważyłem, że aktualnie te routery asusa sa niedrogie i mają wiele pochlebnych opinii. Już nie chodzi mi o to, czy mogę wgrać w ten router gargoyle tylko o to, czy w połączeniu z huawei e3372 będzie on dobrze funkcjonował a poza tym czy w oryginalnym sofcie asusa jest możliwość utworzenia z tej konfiguracji mostu bezprzewodowego. W moim routerze tp-linka mr3420 v2 niestety nie ma możliwości utworzenia mostu bezprzewodowego z innym routerem ponieważ ma za mało pamięci więc chciałem przejść na asusa z uwagi na ilość pamięci.



  • 0

#2 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 15 10 2015 - 11:12

Jesteś pewien co do mostu? Wg emulatora dostępnego na stronie tp-linka na tym routerze (mr3420 v2) można taki most zrobić.



  • 0

#3 xsunnyx

xsunnyx

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 15 10 2015 - 11:43

Po podłączeniu pod usb modemu LTE nie ma podobno już takiej możliwości z uwagi na zbyt małą ilość bodajże pamięci flash w tp-linku.


Użytkownik xsunnyx edytował ten post 15 10 2015 - 11:43

  • 0

#4 xsunnyx

xsunnyx

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 16 10 2015 - 19:40

Router asusa z modemem huawei działa. Teraz pytanie czy można zrobić most bezprzewodowy asusa z tp-linkiem w celu polepszenia sygnału?


  • 0

#5 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 19 10 2015 - 07:42

Teoretycznie tak. Ale to już trzeba sprawdzić w praktyce - nie wszystkie routery chcą działać ze sobą. No i pamiętaj o ograniczeniach - przy moście bezprzewodowym, maksymalna prędkość połączenia wi-fi spada - urządzenia część pasma rezerwują na łączność pomiędzy sobą. W niektórych jedyną dopuszczalną metodą szyfrowania przy moście jest WEP. Ja z reguły najpierw ograniczam pasmo do 20 i robię sieć bez hasła, potem sprawdzam czy most działa i jak jest ok to po kolei dokładam - szyfrowanie, większe przepustowości itp. Jak to zrobić na routerach tp-link jest opisane tutaj. Można się na tym wzorować i dla innych routerów.



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych