Skocz do zawartości


Zdjęcie

Restart przy uruchamianiu/bluescreen, przywracanie systemu,powone odpalanie, system sie sypie itp.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 rashan

rashan

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 02 12 2014 - 16:43

Trochę tego będzie więc od początku.
 
Zaczęło się na starym dysku 250GB ( z siedem lat ma). Podczas uruchamiania systemu, przy ładowaniu windowsa wywalało bluescreen, później jak uruchamia kompa i jest "bip" (króki dźwięk) i komp sprawdza części to trwało to wieki i nie mogło przejść do ładowania systemu. Zazwyczaj musiałem wyłączyć kompa i odczepić od dysku kabelki i po ponownym podłączeniu śmigało elegancko, ale system się sypał średnio co tydzień, może dwa.
Zmieniłem dysk na 1,5TB (ze trzy - cztery lata ma), na nim postawiłem system win7 ultimate. Wszystko fajnie działało jakieś półtora miesiąca, zanim system znowu padł (wieszał się podczas wczytywania systemu). Wtedy znowu reinstal i jakiś czas było ok, aż nagle przy uruchamianiu restart i przywracanie systemu. Myślę no ok, może coś mu zaszkodziło. Po jakimś czasie coraz częściej włączało się przywracanie systemu ( dwa do pięciu razy w tygodniu), czasami trwało to dziesięć minut a czasami półtorej godziny.
Teraz system sięstrasznie długo odpala, czasami mija nawet dwadzieścia minut nim dojdzie do siebie.
Przeglądarki zaczęły się sypać: pierw Chrome przestał cokolwiek wyświewtlać (biała strona), później Firefox miał problemy z "plugin container" i po dwóch, trzech minutach się crashował. Szukałem pomocy u wujka google ale nie pomogło, więc teraz korzystam z Safari.
 
Co może być przyczyną tych anomalii i jak to leczyć i czy warto?
 
Jeżeli są potrzebne jakieś dodatkowe informacje to proszę pisać.


  • 0

#2 bipiw

bipiw

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 180 postów

Napisano 03 12 2014 - 22:22

Po 1 Hdtune w ruch i wklej screena z health oraz error skan.



  • 0

#3 rashan

rashan

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 04 12 2014 - 16:05

Już się robi.

 

Health -1png_wheenhw.png

 

 

 

Error skan-1png_whewsra.png

 

Czy  te kilka uszkodzonych sektorow moze byc przyczyna tego wszystkiego?

Czy da sie to jakos naprawic?

Czy mozna je ominac? ( np.zrobic partycje  150GB tak zeby w niej byly te bledy a system dac na inna?)

 


  • 0

#4 bipiw

bipiw

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 180 postów

Napisano 04 12 2014 - 17:38

1. Bardzo prawdopodobnie tak.

2. Tutaj wszystko zależy od tego co to za rodzaj uszkodzeń. Jeśli tylko struktura logiczna to zerowanie i remap powinno pomóc, ale równie dobrze może to być związane z uszkodzeniami fizycznymi, których to już nic nie naprawi.

3. Tak, ale w takim przypadku poleciłbym zrobienie kopii zapasowej ważnych plików i w monitorowanie stanu dysku(sprawdzanie czy przybywa wartości Value w parametrze current pending sector, relocated sector count, offline uncorrectable i relocated event count). Żeby dostać dokładne położenie uszkodzonych sektorów można byłoby się pokusić o zrobienie skanu powierzchni mhdd i wtedy na tej podstawie odciąć obszar z błędami.


  • 0

#5 rashan

rashan

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 04 12 2014 - 17:48

1 zrozumialem :D

2 jak zrobic zerowanie i remap? W razie czego mam dostep do innego komputera w domu jezeli trzeba bedzie dysk tam podpiac czy cos...

3 eee... kopia waznych plikow-spoko. Reszte prosze mi opisac tak bardziej dla laika :) gdzie i jak to zrobic.


  • 0

#6 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 04 12 2014 - 23:04

Dysk do śmieci. Uszkodzone sektory. Systemu na nim już nie warto stawić, po zerowaniu i remapie może służyć jako magazyn na mało ważne pliki.

Procedura: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1550200.html


  • 0

#7 rashan

rashan

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 13 12 2014 - 13:01

Dziekuje wszystki za pomoc.

 

Temat do zamkniecia.



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych