Skocz do zawartości


Zdjęcie

Reinstalacja systemu Windows


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 brahoo

brahoo

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 15 07 2007 - 16:46

Witam.

Kupiłem używanego laptopa z wgranym tylko win XP z SP2. Chcem sformatować dysk i zainstalować win XP bez SP z płyty którą mam w domu. Jako płyty starowej używam CD utworzonego na moim PC za pomocą Nero. Laptop odpala się w tedy bez windowsa ale jak wpisuję format c: to wyskakuje w pasku: invalid drive or format not suported. Bez formatowania przeinstalowanie też nie wychodzi bo jak wsadzam płytę to windows nie chce instalować bo wersja na płycie jest starsza niż na laptopie a znowu dos że płyta nie może być uruchomiona z poziomu dos. Co robić?

  • 0

#2 edinfx

edinfx

    Początkujący

  • 56 postów

Napisano 16 07 2007 - 01:59

A włożyłeś płytę z Windowsem do czytnika i uruchomiłeś kompa jeszcze raz.

Bo tego nie piszesz. Bo nawet mając Viste na kompie da się tak zainstalować xp i zaden komunikat się nie wyświetla że instalujesz starszą wersje.


Laptop odpala się w tedy bez windowsa ale jak wpisuję format c: to wyskakuje w pasku: invalid drive or format not suported.


A ta płyte to pewnie stworzyłeś z win 98 który nie obsługuje Formatu NTFS i dlatego ten komunikat

  • 0

#3 brahoo

brahoo

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 16 07 2007 - 09:17

Dzięki poszło po włożeniu tej płyty. Ale co z formatowaniem, płytkę startową tworzyłem z xp i to w tedy kiedy miałem już na pc dysk na NTFS?
  • 0

#4 edinfx

edinfx

    Początkujący

  • 56 postów

Napisano 16 07 2007 - 11:22

Instalacja windows przebiega mniej wiecej w taki sposób:
Wkładasz płytę z windą
Restartujesz kompa
Po ponownym uruchomieniu kompa pojawia się ekran (wciśnij jakiś klawisz czy coś takiego aby rozpocząć instalację) Klikasz
Startuje instalator (ładuje pliki itd.)
Pożniej licencja itd
Potem masz wybor partycji na której chcesz zainstalować windows wybiersz
I wtym momencie powinne się też pojawić opcje do formatowania partycji.
reszta to już spłatka
  • 0

#5 brahoo

brahoo

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 16 07 2007 - 12:35

No to mnie się możliwość wyboru partycji podczas instalacji win nie wyświetla. A nie da się sformatować dysku z poziomu dos?
  • 0

#6 edinfx

edinfx

    Początkujący

  • 56 postów

Napisano 16 07 2007 - 15:16

sciagni sobie partition magic lub inny program do formatowania dysku.

A jakie ty masz na tym dysku partycje.

napisz jakie opcje po koleji masz dostepne podczas instalacji windy Jaka wersje windy masz normal prosto z redmont czy jakas modyfikacja
  • 0

#7 brahoo

brahoo

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 16 07 2007 - 22:05

Dzięki teraz wszystko działa za drugim razem poszło już tak jak pisałeś, spokojnie mogłem sformatować dysk, podzielić na partycje i wgrac system.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych