Skocz do zawartości


Zdjęcie

Reinstalacja Windows 7 bez utraty danych i programów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 10 07 2015 - 07:35

Witam

Mam problem z windows 7. A mianowicie po odinstalowaniu ilkuś tam antywirów (min Avasta, AVG i jeszcze jakiegoś - nie strzelac to nie ja instalowałem ja tylko staram się to odkręcić xD) system padł. Po restarcie od razu przechodzi do naprawy systemu, która nie udaje się, tryb awaryjny nie działa, punktów przywracania nie ma, tak samo jak i obrazu dysku. W logu z naprawy jest tylko, że znalazł problem główny, ale nieznany i nie mógł naprawić. Uaktualnienie z płyty nie działa - wyswietla komunikat, że działa to po uruchomieniu systemu... paranoja. Tryb rejestrowanu nie zapisuje loga tak że trudno stwierdzić na jakim etapie się zatrzymuje. Ponieważ komp pełni rolę serwera dla programu do sprzedaży chciałbym system normalnie zreinstalować z zachowaniem programów i danych - reinstalacja "normalna" skutkowała by ponowną instalacją programu i problemami z licencjami, bazą danych itp. - wszystki legalne. Narzędzie sfc też nie daje rady - wyswietla komunikat że zostało już uruchomione i nalezy kontynuować po ponownym uruchomieniu kompa - a tu znowu historia się powtarza - to samo przy wybraniu opcji napraw z płyty instalacyjnej. Po wybraniu trybu awaryjnego ostatni ładowany plik to classpnp.sys i potem restart. Ustawienia w biosie sprawdzone i przetestowane (ahci i ide).



  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 10 07 2015 - 09:45

Windows7 był kiedys reinstalowany w płyty instalacyjnej?
Jeżeli nie to na dysku masz coś takiego jak "ukryta partycja recovery" uruchamia się tą funkcję przez klawisze "F" w zależności od marki laptopa.

LG G2 ®

  • 0

#3 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 15 07 2015 - 18:16

Windows 7 teoretycznie da się reinstalować z płyty... ale wymaga to uruchomionego systemu - parodia. Temat nieaktualny - reinstalka normalna i odzysk bazy danych zakończony pomyślnie :).



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych