Skocz do zawartości


Zdjęcie

Radeon HD 7970 GHz Edition. Nie wykrywa karty


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ajdahoa

Ajdahoa

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 16 03 2015 - 03:19

6 godzin męki . Instalowałem stery od producenta, i nic. Z płyty CD orginalej dołączonej z kartą. Nadal nie wykrywa.
ASUSUEFI zainstalowałem bo wcześniej po jego zainstalowaniu nagle karta się pokazywała w managerze urządzeń.
Płyta główna : AIMB-580 ( nie mogę wejsć do biosa bo ciągle od zakupu na allegro wymaga hasła którego nie mam )
Procesror Intel I-3  540 
Ram 8gb
Zasilacz 600 wat
Pomagało instalowanie sterowników do biosa od karty ale posiadam, a jak są na necie to w dziwnym pliku f2 którego nie mogę otworzyć.  Dodam pomocne screeny i log z OTL . Proszę dajcie mi  promyk nadziei. 
 
Dodam iż wszystko działało aż do wczoraj .  Gdy uruchamiam kompa  wiatraki na karcie działają normalnie. Nie mam juz pomysłów. 

Załączone miniatury

  • 2.png

Załączone pliki

  • Załączony plik  OTL.Txt   102,65 KB   291 Ilość pobrań

  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 16 03 2015 - 04:13



Płyta główna : AIMB-580 ( nie mogę wejsć do biosa bo ciągle od zakupu na allegro wymaga hasła którego nie mam)

Zresetuj BIOS zworką. Po tym powinno być OK.


Zasilacz 600 wat

Wymień go na jakiś z renomowanej marki zasilaczy. Na przyszłość nie kupuj gotowców z allegro, tylko szukaj pomocy na forum.

  • 0

#3 Ajdahoa

Ajdahoa

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 16 03 2015 - 10:27

Zasilacz Corsair CX600 i zrobiłem tak : Wyjełem bateryjke z płyty, udało się wejść do biosa ,potem kartę w managerzę urządzeń wykryło po restarcie , lecz w managrzeże pod kartą była żółta ikonka ( niepoprawny sterownik ) więc go odinstalowałem ,uruchomiłem kompa i karty nie wykryło . Ponownie restart (bateryjka ) Zainstalowałem sterownik z płyty cd , i nadal nic . W Biosie mam tak ustawione teraz ...

IGN-Graphic Mode Select 32 bit

Initiate Graphics Adapter - PEG/IGN

Bios AMIBIOS Version 08.00.15   ID A580XN22    Tu pewnie chodzi o chipset do grafiki , chyba że się mylę . Jak dalej postępować ?  

Dodam iż po odinstalowaniu steroników czyściłem rejestr , żeby nic nie zostało . Wcześniej po restarcie biosa wykryło karte ale zły sterownik, teraz po tym samym zabiegu karty nie wykrywa ( 


Użytkownik Ajdahoa edytował ten post 16 03 2015 - 10:30

  • 0

#4 bipiw

bipiw

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 180 postów

Napisano 19 03 2015 - 11:01

Ta Twoja grafika to jest Asus czy może jednak Gigabyte? Bo na screenie widać Gigabyte, a Ty instalowałeś Firmware do karty Asusa? Dobrze zrozumiałem? Czy może jednak Biosa płyty głównej, która też nie jest Asusa?


Użytkownik bipiw edytował ten post 19 03 2015 - 11:07

  • 0

#5 Ajdahoa

Ajdahoa

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 20 03 2015 - 15:14

Naprawione. Karta trzymała się na 1 śrubce i się obluzowała . Karta gigabyte. Problem teraz jest z kartą dziwiękową zintegrowaną i zastanawiam się nad kupnem jakiejś usb, warto ? Czy lepiej pod PCI byle jaką za 30 zł byle dzwięk był .

Użytkownik Qauke edytował ten post 23 03 2015 - 02:14
Myślisz ze dzial karty graficzne jest dobrym miejscem o pytanie o karte dźwiękowa?! Załóż osobny temat w odpowiednim dziale, zapoznaj się z regulaminem forum a ten temat uważam za rozwiązany. Zamykam.

  • 1




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych