Skocz do zawartości


Zdjęcie

Radeon 9600 Pro 128vRam


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dżeywor

Dżeywor

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 03 03 2009 - 18:50

Witam, mam pewien problem z kartą graficzną Radeon 9600Pro która resetuje mi komputer/ bądź sprowadza do windy (wyłączając sterownik) podczas gdy gram.

Problem pojawia się w bardzo specyficznych momentach, otóż kiedy otwieram okna w grze...
np. w grze Requiem: Bloodymare wtedy kiedy otwieram mapę, lub inne okienko np, ekwipunku, we wszystkich innych grach mmo w jakie grałem występuje ten sam problem jeśli chodzi o okienka...
podobna rzecz dzieje się gdy chodzi o grę neverwinter nights 2 tylko crash powstaje gdy uzywam quicksave bądź przechodze do menu (Esc)
w wielu innych grach problem wystepuje podczas szybkiej zmiany wyświetlanych tekstur - np: zmiana punktu widzenia, czy teleportacja...

to strasznie męczące mimo że problem nie pojawia się za każdym razem. nigdy natomiast problemu nie ma gdy nie mam włączonych aplikacji podobnych do gier..

dxdiag niczego nie wykrył...
system to WinXP tak że proszę się nie sugerować oknem :D to tylko nakładka.
a oto sprzęt:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

z góry dzięki za zainteresowanie:)

  • 0

#2 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 03 03 2009 - 19:08

Odinstaluj stery i zainstaluj ponownie. Sprawdź wentylator czy działa na karcie, odkurz go. Rozumiem że gry kiedyś działały dobrze na tej karcie? Jeżeli tak i tamte zabiegi nie pomogą to jeszcze reinstalka XP.... Generalna kosmetyka systemu - wyrzucić śmieci, defrag dysków, kontrola autostartu, itp.
Pozdrawiam

  • 0

#3 Dżeywor

Dżeywor

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 03 03 2009 - 19:14

Stery próbowałem zarówno catalysta jak i omegi, nowsze i starsze. wentylatora nie ma bo karta ma chłodzenie pasywne, z kartą nie było problemów ale nie potrafie wskazać z jakim wydarzeniem wiąże się pierwszy crash, reinstalowałem XP wielokrotnie zawsze dochodzi do tego samego problemu, dyski defragmentowałem autostart zawiera niezbędne minimum, i nie zaśmiecam dysku ://
reinstalowałem nawet Winde tylko po to żeby inne sterowniki zainstalować "na czysto".

więc to raczej nie to..
  • 0

#4 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 03 03 2009 - 23:40

Przeczyść porządnie kartę - zdejmij radiator - wyczyść wszystko, posmaruj pastą złóż do kupy i sprawdź. Ona ma zdaje się już zewnętrzne zasilanie sprawdź czy dobrze jest wpięte. Sprawdź w grach na "dotyk" czy karta się grzeje - jak bąbel wyskoczy to niedobrze :D. Może już czas z nią na emeryturkę?
A istnieje jeszcze możliwość że zasilacz nie wydala - też do wyczyszczenia i ewentualnie pożycz jakiś od kogoś i sprawdź.
Pozdrawiam
  • 0

#5 Dżeywor

Dżeywor

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 04 03 2009 - 15:45

W grach sie nie grzeje, sprawdzałem :D bez bąbla:) pamięć jest prawie chłodna a radiator zaledwie chłodny :D ale zrobie jak mówisz z tym czyszczeniem:) dzięki za odpowiedź, jeśli pomoże to napisze :)

pozdrawiam
  • 0

#6 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 04 03 2009 - 16:33

Jeszcze coś mi się przypomniało. Sprawdź ustawienia AGP (BIOS) - niektóre karty radeona źle pracowały przy włączonej opcji Fastwrites (czy coś podobnego) w BIOS-ie.
Pozdrawiam
  • 0

#7 Dżeywor

Dżeywor

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 04 03 2009 - 21:48

Hmmm zaraz sprawdzę, a móglbyś coś jeszcze napisać na temat tej funkcji FastWrites ? bo gdzies w usatawieniach karty w windzie się z tym spotkałem :D



Oooo byłem pewien.

Dołączona grafika

teraz przestawiłem na FastWrites Off, zobacze co i jak w grze ale to za chwilę bo brat mi głowę suszy:)

a mam jeszcze pytanie co do tego AGP, bo wiem że Radeon 9600 Pro pracuje na AGP x4, a w ustawieniach mam szybkość włączoną na x8, czy to coś zmienia?

Niestety kapsko dziuni...

też skrzaczyło ale zrobiłem screena błędu jaki się czasem pojawia (jeśli nie resetuje komputera)

wyłącza sterownik i zmienia rozdzielczość i pokazuje błąd:

Dołączona grafika

Hehe po temacie:) okazało sie że problem leżał w ustawieniach agp, ATI domyślnie przyznało x8 a domyślna dla karty powinna być x4 bez żadnych zwieszek, i zacinania:) moge używac funkcji gier na całego :D


dzięki wielkie Czarcik za zainteresowanie i pomoc:)

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: GeForce 9600GT



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych