Skocz do zawartości


Zdjęcie

RAM w Toshiba Satellite Pro L670-1HU


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pojemnik

Pojemnik

    Początkujący

  • 30 postów

Napisano 02 08 2013 - 18:44

Toshiba Satellite Pro L670-1HU
Mam takiego laptopa, powinno w nim być 2x4GB RAM, ale jest tylko jedna kość, gdyż jeden ze slotów nie działa. Chciałbym sobie jednak powiększyć ilość RAMu do 8GB, wsadzając jedną kość 8GB, zamiast tej jednej samotnej 4GB - w jednym slocie byłoby całe 8GB, a drugi ten uszkodzony byłby oczywiście pusty. Jeżeli w specyfikacji jest napisane, że pamięć RAM można rozszerzyć do 8GB, to czy muszą to być dwie kości po 4GB, czy może być jedna 8GB. Jak wsadzam tą jedną ósemkę, to nie chce mi się uruchomić. Dzieje się tak samo, jak przed tym kiedy stwierdziłem że jeden ze slotów jest kaput. Jeżeli jest jakaś zależność czy 4 czy 8, to gdzie ustawić aby mi chodziło na kości 8GB. Teraz laptop chodzi na Kingston 4GB 1333 CL9, a chciałbym aby se chodził na Patriot 8GB 1333 CL9.

Czy 8GB tylko w dual chanel? Gdzie ewentualnie to można przestawić?



  • 0

#2 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 02 08 2013 - 18:58

Nie, płyta obsługuje max 8GB pamięci w konfiguracji max 4GB na moduł. Więc moduły 8GB opadają bo po co by robili wtedy 2 sloty jak ktoś powie że włoży jeden 8GB. Zostaje ci 4GB albo naprawa slotu.



  • 0

#3 Pojemnik

Pojemnik

    Początkujący

  • 30 postów

Napisano 02 08 2013 - 19:37

A w serwisie panienka mi powiedziała, że mogę se wsadzć jedną kość 8GB i tylko naraziła mnie na koszty. Mało że za naprawę kazali sobie dużo zapłacić, to jeszcze zakup RAM. Muszę się pogodzić z 4GB, bo płyta nie nadaje się do naprawy, a jedynie do wymiany.


  • 0

#4 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 03 08 2013 - 13:28

Niech ona sama sobie wsadzi ją w .... nie powiem co. Ja bym odniósł kość i rządał zwrotu gotówki bo wprowadziła cie w błąd. Płyta nie obsługuje 8GB modułów. 



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych