Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytanie odnosnie Konfiguracji sprzetowej internetu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 ŁukaszD

ŁukaszD

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 06 03 2007 - 01:43

;) czesc mam pytanie niedawno jakis niecaly miesiac temu zalozylem internet na poczatku wszystko ladnie mialem ladne transfery :lol: sciagalo smigalo wszystko ladnie wedlug testerow mam dalej taki transfer a jednak jak cos sciagam cokolwiek jak kolwiek to mam transfer niewiekszy niz 17kbps czy mzoe to byc wina jakiegos virusa albo ktos pinguje mojego kompa ?? bo czytalem o tym na stronie mojego producenta plizka help :)

  • 0

#2 ykoops

ykoops

    Stały użytkownik

  • 377 postów

Napisano 06 03 2007 - 14:59

Opisz dokładniej problem:
1. Kto jest dostawcą, jaka jest nominalna przepustowość łącza
2. Opisz konfigurację sprzętową, w jaki sposób komputer łączy się z internetem
3. Opisz system operacyjny, jak wyglądają prędkości przy przeglądaniu www, ściąganiu z ftp i P2P
4. Czy problemy pojawiły się po instalacji jakiegoś oprogramowania, czy masz aktywnego antywirusa, czy skanowałeś komputer pod katem obecności spyware/adware?

  • 0

#3 ŁukaszD

ŁukaszD

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 06 03 2007 - 16:19

Opisz dokładniej problem:
1. Kto jest dostawcą, jaka jest nominalna przepustowość łącza
2. Opisz konfigurację sprzętową, w jaki sposób komputer łączy się z internetem
3. Opisz system operacyjny, jak wyglądają prędkości przy przeglądaniu www, ściąganiu z ftp i P2P
4. Czy problemy pojawiły się po instalacji jakiegoś oprogramowania, czy masz aktywnego antywirusa, czy skanowałeś komputer pod katem obecności spyware/adware?

czesc mam neta 256kbps net smiga przez modem webtar dostawca TelPol siec kablowa system windows xp niewiem wlasnie jak jest z tymi virami na poczatku ladnie smigalo wszystko z ftp z p2p mialem po 80 120 kbps a teraz nagle niewazne jak sciagam maks mam 15 17 kbps :-/ wczesniej robime formata calej jednej partycji na dysku systemowym bo mam jeszcze 2 dysk :-/ moze trzeba sformatowac na jelepiej oba bo juz myslalem ze n 2 moze cos sie zlapalo a teraz po instalce systemu to przelazi na 1 dysk

Opisz dokładniej problem:
1. Kto jest dostawcą, jaka jest nominalna przepustowość łącza
2. Opisz konfigurację sprzętową, w jaki sposób komputer łączy się z internetem
3. Opisz system operacyjny, jak wyglądają prędkości przy przeglądaniu www, ściąganiu z ftp i P2P
4. Czy problemy pojawiły się po instalacji jakiegoś oprogramowania, czy masz aktywnego antywirusa, czy skanowałeś komputer pod katem obecności spyware/adware?

czesc mam neta 256kbps net smiga przez modem webstar dostawca TelPol siec kablowa system windows xp niewiem wlasnie jak jest z tymi virami na poczatku ladnie smigalo wszystko z ftp z p2p mialem po 80 120 kbps a teraz nagle niewazne jak sciagam maks mam 15 17 kbps :-/ wczesniej robilem formata calej jednej partycji na dysku systemowym bo mam jeszcze 2 dysk :-/ moze trzeba sformatowac najlepiej oba bo juz myslalem ze na 2 moze cos sie zlapalo a teraz po instalce systemu to przelazi na 1 dysk tak skanowalem spy ware doctor anty vir avast na lewej licencji
  • 0

#4 coolzio

coolzio

    Stały użytkownik

  • 154 postów

Napisano 06 03 2007 - 20:25

Sprawdź czy masz te gwarantowane 265kbps jak ściągasz coś z popularnych serwerów np RS itp. (u mnie bez problemu osiąga 110-120kb więcej fizycznie nie pociągnę :)). Jeżeli będziesz miał ok 32kb (256kbps) to znaczy że wszystko dobrze. Sprawdź też czy nie masz przerw połączenia wpisz np: w poleceniu Start-->uruchom ping onet.pl -t i zobacz jak ci przechodzą pingi przez dłuższy czas. Przy kablu nie powinieneś mieć więcej strat niż 2-5%

Z własnego doświadczenia wiem że to ludzka pazerność powoduje taki stan neta. Za dużo chcą podłączyć ludzi do jednego łącza i szybko się dorobić...
Jeżeli jesteś pewien że nie masz gwarantowanych 256kbps i słabą jakość połączenia to zgłoś się do nich z reklamacją i powiedz co jest.
  • 0

#5 ŁukaszD

ŁukaszD

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 07 03 2007 - 05:29

czyli fizycznie zecz biorac np jak jest niby 256kbps transfer to ile tak zecziwsitego jest ?? ile % ?? 30 ?z danej wartosci jaka podaja ?
  • 0

#6 coolzio

coolzio

    Stały użytkownik

  • 154 postów

Napisano 07 03 2007 - 20:17

Nie źle zrozumiałeś.
256kbps = 256 kilo bitów na sekunde = 32 kB (kilo bajtów)
1 bajt = 8 bitów i dlatego to tak jest
W większości Internetu masz rozmiary podawane w kB (kilobajtach) a nie w kb (kilobitach). Przy prędkości internetu masz podawane w kilobitach bo im więcej to wygląda lepiej. To taka sama sytuacja że 89,99 wygląda lepiej niż 90zł rozumiesz?
Ja się przyzwyczaiłem podawać w kB (kilobajtach) bo większość programów właśnie takiej jednostki używa do podawania prędkości.
Czyli jeżeli masz 256kbps to odpowiada 32kB/s 512kbps = 64kB itp...
  • 0

#7 ŁukaszD

ŁukaszD

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 07 03 2007 - 21:54

:) aha wiec fizycznie wyglada to tak ze niemam 256 bo to sa bity nie bajty :) :) tylko 32 kb :) spokix :) rozumie jednak ja ciagle nie rozumie czemu mam stała wartosc transferu wachajaca sie w granicach 17 przewazenie 15 :-/ to mnie meczy wczesniej mialem po 80kb i wiecej a teraz taka lipa :-/

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych