Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przegrzewanie się komputera


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 sensi1910

sensi1910

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 09 07 2011 - 11:52

Witam

Od dwóch miesiecy mam problem z przegrzewaniem sie PC przy obciazeniu go gra wylaczania sie sam,

Wszystkie danie na skrinie:

Dołączona grafika

Po wylaczeniu w Biosie pokazuje kolo 77 stopni. Pokrywa zdjeta, radiator wyczyszczony, polozona nowa pasta Revoltec (cienka warstwa naturalnie)niestety nie mam jak sprawdzic na innym procku wiec chcialem podpytać co najbardziej pradopodbnie poszlo?
Zasilacz, procek czy plyta?

Użytkownik Kantoro edytował ten post 09 07 2011 - 16:33
wkleiłem prawidłowo obrazek.

  • 0

#2 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 09 07 2011 - 16:28

Popraw linka, albo temat trafi do kosza.

ps. mamy własny upload plików: Imageshack Tweaks

  • 0

#3 Kantoro

Kantoro

    Zaawansowany użytkownik

  • 550 postów

Napisano 09 07 2011 - 16:33

Zmień pastę na porządną, za minimum 25zł za tubkę małą, polecam arctic silver 5.

Dopiero gdy zmienisz pastę na porządną i nie będzie efektu trzeba szukać przyczyny dalej.

Napisz pełną konfigurację komputera tj płyta, zasilacz, procesor, zastosowane chłodzenie.

Jeśli płyta ma plastikowy koszyk trzymający chłodzenie(druga strona płyty głównej, tam gdzie nie ma wyjść, gniazd itd) jest plastikowy sprawdź czy nie uległ wygięciu.

Z tego co widzę to płyta Gigabyte i Athlon.


Ratuje Cię tylko zmiana plastikowego koszyka na metalowy

=>

Dołączona grafika

bądz zmiana plastikowego mocowania chłodzenia na śruby i założenie nakrętek na drugą stronę i skręcenie mocowania chłodzenia na śrubach.



Sprawdzony sposób na te procesory - pasta tylko ta którą wymieniłem wyżej.

Niedawno zrobiłem 30 komputerów na płycie Gigabyte z tymi właśnie procesorami które się przegrzewały.

Użytkownik Kantoro edytował ten post 09 07 2011 - 16:38

  • 0

#4 sensi1910

sensi1910

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 09 07 2011 - 19:47

Poprawilem smarowanie pasty na cieniej, porzadnie zamontowalem procka i zrobilem obroty na fanie max. Poki co pokazuje maksyamnie 69 st. podczas obciazenia.

Jaki jest koszt metalowego koszyka i gdzie mozna go dostac ?
  • 0

#5 Kantoro

Kantoro

    Zaawansowany użytkownik

  • 550 postów

Napisano 09 07 2011 - 20:15

12 zł na allegro. Wpisz ramka czy jakoś tak i znajdziesz.
  • 0

#6 Abback

Abback

    Ojciec Dyrektor

  • 514 postów

Napisano 09 07 2011 - 23:46

Przy takich temperaturach szybko stopisz proca.... :confused: Sprawdź czy dobrze jest zamontowany radiator na procku bo jeśli chociaż o parę milimetrów nie będzie dobrze do niego przylegał żadna pasta ani koszyk Ci nie pomoże :P Możesz mieć wrażenie, że niby dobrze jest zamontowany, a jednak te parę milimetrów będzie uchybienia i na procku temperatura skacze jak szalona ;> STAWIAM NA ŹLE ZAMONTOWANY RADIOTOR ;>


Ps. Przy takich temperaturach to nie wina pasty więc nie wciskajcie kitów bo jeśli chodzi o gorszej jakości pastę od tych najlepszych to zaledwie parę stopni ale nie aż tak ;>
  • 0

#7 msco2

msco2

    Początkujący

  • 85 postów

Napisano 10 07 2011 - 08:54

Można zastosować termopad taki jaki stosuje się w laptopach przy grzejących kartach graficznych.
Czy zastosowane jest chłodzenie boxowe, jeśli tak to pomoże dobry cooler z miedzianym radiatorem.

[uwaga=cabana]Na forum nie piszemy wierszem. [/uwaga]

Użytkownik Kantoro edytował ten post 17 07 2011 - 10:15

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: wysoka temperatura przegrzewanie komputera



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych