Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przegrzewająca się karta graficzna


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Baciunia

Baciunia

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 20 07 2014 - 16:12

Witam.

 

Od jakiegoś czasu mam problemy z kartą graficzną.(Chyba).

Otóż gaśnie mi monitor, robi się czarny i muszę ręcznie resetować komputer. Kartę graficzna posiadam ATI Radeon HD 4500 Series.

Z tego co się juz zdążyłam zorientować, to powodem jest słabe chłodzenie karty graficznej lub jakaś wada. Wyłączanie następuje zazwyczaj, gdy korzystam z jakichś gier. Na jakiś czas pomaga solidne odkurzenie wnętrza komputera.

Wtedy, gdy nie gram w nic mam spokój na  ok. 6 m-cy. Po tym czasie komputer nie wytrzymuje nawet 1 godziny. W związku z tym, czy radzicie mi zainstalować dodatkowy wentylator, czy kupić nowa kartę.

Zaznaczyć chcę, że nie znam się na  komputerach, wiem tylko jak go uzywać, gdy wszystko jest ok. Będę wdzieczna za wszelkie porady i sugestie.



  • 0

#2 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 20 07 2014 - 18:00

Podaj model oraz wersję karty. Najlepiej podaj pełną konfiugrację komputera. Wklej screen z HWMonitor. Jaki masz monitor i w jaki sposób łączy się z kartą?



  • 0

#3 Metrokaj

Metrokaj

    Początkujący

  • 63 postów

Napisano 21 07 2014 - 06:16

A od kiedy to się dzieje? Bo ostatnie dni są bardzo upalne - cierpią także na tym komputery.


  • 0

#4 Baciunia

Baciunia

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 21 07 2014 - 23:14

Bardzo chciałam podziękować za szybką reakcję. Doceniam, że chcecie mi pomóc. Monitor wyłącza się chyba od czterech lat z różną częstotliwością, zalezy co najwięcej jest wyświetlane. Jak pisałam pomaga mu przedmuchanie kompresorem, do czego zawsze angażuję męża. Ostatnio trzy miesiące temu. Dwa lata temu nie wiem dlaczego siadł mi cały system i musiałam na nowo wgrać program Win7. Przez jakiś czas był spokój, a potem znów to samo. To prawda, teraz gdy jest taka wysoka temperatora powietrza, komputera mogę używać najwyżej przez pół godziny, bo potem czarno.

Kochani zrobię screena ze wszystkiego jak tylko mi podpowiecie gdzie mam szukać tego HWMonitor. Nie zdążyłam znaleźć, nie wiem gdzie też szukać pełnej konfiguracji komputera.  Mam komputer i monitor Philipsa. Zrobiłam dwa screeny, ale nie moge go tu wkleić, bo mi nie puszcza.. Ja jestem prosta babcia i nie znam się tak jak młodzi.

 

Karta graficzna ATI Radeon HD4500 series, monitor Philips SPZ2500 Webcam.

 

Komputer mam od 5 lat. Pozdrawiam serdecznie


  • 0

#5 Pavvell

Pavvell

    Początkujący

  • 65 postów

Napisano 22 07 2014 - 14:41

Należało by wymienić chłodzenie w kompie i dobrze go wyczyścić


  • 0

#6 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 22 07 2014 - 20:06

tylko mi podpowiecie gdzie mam szukać tego HWMonitor. Nie zdążyłam znaleźć, nie wiem gdzie też szukać pełnej konfiguracji komputera. 

Najlepiej pobrać z internetu...

Nie wiesz z jakich modeli części składa się twój komputer? Otwórz obudowę i przepisz modele zasilacza, płyty, grafiki.


  • 0

#7 Baciunia

Baciunia

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 22 07 2014 - 23:00

Najlepiej pobrać z internetu...

 

No popatrzcie a wszyscy mówia, że w internecie jest wszystko... :brg:

Kochani, dzięki za zaangażowanie. Dziś był fachowiec, wymienił wentylator i wszystko działa sprawnie. Okazało sie, że  się zacinał i nie spełniał swojej roli do końca. Dlatego zamykam mój temat, jeszcze raz wszystkim dziękuje, Pozdrawiam


  • 0

#8 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 23 07 2014 - 02:13

Dlatego zamykam mój temat, jeszcze raz wszystkim dziękuje, Pozdrawiam


No to Ci pomogę.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych