Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przegrzewający się mostek północny (NB)...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Buczer

Buczer

    Początkujący

  • 14 postów

Napisano 17 09 2008 - 13:36

No więc jak w temacie. Wyłacza mi się komputer co chwilę po ponownym włączeniu wyskakuje komunikat o przekroczeniu temperatury na owym mostku (North Bridge over temperature). Dzieje się tak nawet podczas przeglądania internetu czy pisania w WORD. W BIOSIE wyłaczyłem opcje odpowiedzialną za zabezpieczenie tego mostka przed spaleniem. Temperatura graniczna ustawiona tam była na 90 stopni. Teraz komputer chodzi i się nie wyłącza - jednak temperatura tego mostka pokazywana w EVEREST dochodzi do 125 stopni C. Jeżeli dobrze rozumiem mostek północny to ten zaraz pod procesorem. U mnie na płycie jest on przykryty radiatorem, którego dotykowo oceniam na temperature około 60 stopni. Niewiem o co chodzi, ale powoli mam dośc mojego nowego komputera ;D

  • 0

#2 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 17 09 2008 - 14:00

Hmm..Niektóre płyty główne miały takie wady, że mostki i chipsety się mocno grzały.. Możesz kupić jakiś wentylator, i przykręcić do tego radiatorka.

  • 0

#3 Daniel W.

Daniel W.

    Stały użytkownik

  • 259 postów

Napisano 17 09 2008 - 14:23

Jezeli da sie jakos delikatnie sciagnac ten Mostek,polecam go sciagnac,rzucic kropelke pasty termoprzewodzacej,jezeli nie pomoze,dolozymy Wentylatorek 45x45

pozdrawiam
Daniel
  • 0

#4 Buczer

Buczer

    Początkujący

  • 14 postów

Napisano 17 09 2008 - 14:36

No ale co rozumiecie przez określenie WADY ?? Dla mnie jak coś jest wadliwe to powinno iśc do wymiany :) I tyle. Kompa mam 2 tygodnie i same problemy ;D Acha ściągnąłem bok obudowy i zrobiłem nadmuch domowym dużym wentylatorem. Temperatura się nie zmieniła :)
  • 0

#5 kaamcia7

kaamcia7

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 17 09 2008 - 14:50

No ale co rozumiecie przez określenie WADY ?? Dla mnie jak coś jest wadliwe to powinno iśc do wymiany :) I tyle. Kompa mam 2 tygodnie i same problemy ;D Acha ściągnąłem bok obudowy i zrobiłem nadmuch domowym dużym wentylatorem. Temperatura się nie zmieniła :)


Zamontuj dwa, jeden wewnatrz obudowy ma dmuchac, a drugi wyciagac z niej powietrze.
  • 0

#6 Buczer

Buczer

    Początkujący

  • 14 postów

Napisano 18 09 2008 - 05:56

Na bocznej ściance obudowy mam zamontowany wiatrak, któy wciaga powietrze do obudowy i nadmu[beeep]e je bezpośrednio na mozstek północny. Oprócz tego Mam zamontowany ogormny cooler Scythe Ninja 2 na procku z wentylatorem tak umieszczonym że wyciaga powietrze z nad płyty głównej, a konkretnie z miejsca gdzie własnie jest mostek, a na tylnej ściance mam jeden do wysysania powietrza na zewnątrz, a drugi ten przy zasilaczu, który też wysysa powietrze. Takze wenylków to jest i jest ;D a efekt bez zmian.
  • 0

#7 Daniel W.

Daniel W.

    Stały użytkownik

  • 259 postów

Napisano 18 09 2008 - 08:45

Jezeli masz ten komputer 2 tygodnie,nie zastanawiaj sie,tylko idz z tym do reklamacji,przepraszam nie doczytałem posta;)

pozdrawiam
Daniel

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: wysoka temperatura przegrzewanie komputera



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych