Skocz do zawartości


Zdjęcie

Programy z windowsa pod Linuksem??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 lukid7

lukid7

    Początkujący

  • 134 postów

Napisano 20 10 2006 - 23:09

Witam. Mam małe pytanko. Słyszałem że pod linuksem jest możliwe uruchamianie programów z Windowsa dzięki jakiemuś emulatorowi bodajże WINEE czy cos takiego...Czy po zainstalowaniu tego emulatora pod linuksem odpalą mi programy lub gry z Windowsa...dla przykładu GTA Vice City pod linuksem...Czy jest to możliwe i jakie są tego efekty. Z góry dzięki za odpowiedzi...

  • 0

#2 ykoops

ykoops

    Stały użytkownik

  • 377 postów

Napisano 21 10 2006 - 00:24

Wine nie jest EMULATOREM, to tworzone przez zapaleńców środowisko oparte o biblioteki open source, pozwalające na uruchomienie aplikacji DOS/Windows. Biblioteki są pisane a nie "kopiowane" z widowsa. Po Wine nie spodziewaj się cudów, pozwala uruchamiać proste aplikacje (osbiście używam sporadycznie uTorrenta, IrfanView i WinRara). Do gier służy Cedega (płatna), która umożliwia odpalanie gier dzięki emulacji DirectX i OpenGL. Nie używałem i nie będę używał... . Przesiadka na Linuksa powinna wiazać się także z "przesiadką umysłową" na stosowanie darmowego oprogramowania typu opensource, a nie z tęsknotą za Wordem, IE, Corelem, Photoshopem itd. Gry to inna sprawa, skoro ktoś jest pasjonatem i dla nich siedzi przed kompem nich pozostanie przy windzie.

  • 0

#3 Titter

Titter

    Linux I Sieć.

  • 237 postów

Napisano 21 10 2006 - 11:56

Tak Wine jest dobre ale tylko dla nie wymagajacych programow!!

[quote name='http://www.geocities.com/slaxfansite/#whatcando']Are you missing your Windows games? Cedega (formerly WineX) can come to the rescue. Many Windows games are playable using it. However, this is one Linux program that you are asked to pay for, but if you search the web hard enough, you'll be able to find it somewhere for free I'm sure. (Though it's well worth the price I'm sure.)[/quote]

Zatem szukaj a znajdziesz!!
  • 0

#4 MORAEL

MORAEL

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 29 10 2006 - 06:07

Wiam Wszystkich

Ja właśnie chcę mieć Linuksa żeby używać programów ale też od czasu do czasu bym sobie zagrał w jakąś grę bo jak robię coś 4 godz to przeważnie z pół godz. lubie sobie pograć dla rozrywki i jeszczre mam windowsa i ściągam właśnie CDlive ubout bo przeczytałem przypadkowo w gazecie EKSPERT 09/06 że Ubuntu poleca eksper i postanowiłem zmienić system na obout i proszę żeby ktoś mi doradził który Linux działa najszybciej i w streszczenie gdzie mogę znaleść jkiś poradnik jak zedytowac Linuxa i przystosowac go do swojego komputera.
System XP jest już tak denerwujący ze swojimi błędami że nie mam wyboru bo jak wyłączam np. w Gimpie jedno okno to mi się wyłącza cały gimp nie zapisując sie czasem 2 godzinnej pracy!
Ściągam Ubuntu 6.10 i ludzi e go najbardzij chwalą więc raczej bym wybrał ten Linux i chciłbym go przerobić!

PS.Słyszeliście kawał???
Benny Hills Stworzył Windows "Vista" w Linuksie. :D

ykoops// ortografia, liteówki sam popraw, bo do końca nie wiem o co chodzi z tym "obout"... :)

Użytkownik ykoops edytował ten post 29 10 2006 - 10:52

  • 0

#5 spiroz

spiroz

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 30 10 2006 - 17:31

Nie widze specjalnego sensu w uruchamianiu programow z windows na linuxie poniewaz niemal dla każdej okienkowej aplikacji istnieje open source'owy odpowiednik.
Co do gier, to tutaj jest wiekszy problem, owszem cedega radzi sobie z większością znanych tytułów... no ale do grania lepiej zostawić sobie windowsa. Chociaż z drugiej strony nie zaczniesz naprawde uzywac linuxa dopóki nie pozbedziesz się tego nieudanego wyrobu microsoftu :D
  • 0

#6 Titter

Titter

    Linux I Sieć.

  • 237 postów

Napisano 30 10 2006 - 19:15

Jezeli nie jestes zapaleńcem w zględzie gier i faktycznie grywasz 30 minut na 4 godziny pracy to wydaje mi sie ze wybor jaki oferuje nie mal kazdy Linux w zupełności Ci wystarczy (myślę o grach). Np. w Mandrake, którego polecam dla początkujacych, ma standardowo około 100 gier, a wiele wiecej do sciagniecia. Moze to nie sa Quake 4 czy McReally ale tez mozna pograc i sie nameczyc :D
Co do programow tu sie zgodze z spirozem ze prawie kazdy program ma swoj opensource-odpowiednik!! Wiec przesiadaj sie poki mozesz :P
  • 0

#7 Jacek_lbn

Jacek_lbn

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 12 03 2008 - 10:30

ale przecież istnieją także niektóre gry na linuxa wystarczy tylko poszukać kompilacja jej w system jest trudniejsza ale da sie to zrobić i działają rewelacyjnie testowałem na heroes might and magic 3
  • 0

#8 El'ur grann

El'ur grann

    Początkujący

  • 14 postów

Napisano 15 04 2008 - 09:23

ale przecież istnieją także niektóre gry na linuxa wystarczy tylko poszukać kompilacja jej w system jest trudniejsza ale da sie to zrobić i działają rewelacyjnie testowałem na heroes might and magic 3


Oj no prosze bardzo...........nie mówmy o takich starociach(stare ale jare nie powiem).Powiedzmy raczej o nowszych gierkach np Newerwinter nights 2.Zainstalowałem na Mandrivie 2008 przezz Wine no dało rade,ale chce uruchomić i co??I kupa spuchł.Nie wiem jak jest na Cededze.
  • 0

#9 Sowiasty

Sowiasty

    Początkujący

  • 22 postów

Napisano 15 04 2008 - 21:22

Paniee, co pan ;]
Temat sprzed miesiaca( nawet wiecej) pan odkurzasz?
  • 0

#10 skoruppa

skoruppa

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 22 04 2008 - 17:12

Może i staroć ale jak już wpadłem do coś napisze.
Więc, WINE to implementacja WinApi dla Linuksa. Czyli nie emulator jak sama nazwa mówi Wine Is Not Emulator.

Uważanie, że Wine jest tylko dla małych programów o odsyłanie do Cedegi jest śmieszne. Cedega już dawno została za wine a jedyny jej plus to to, iż można mieć bez większego problemu zainstalowane róże wersje silników przez co może sie wydawać, że większość programów/gier działa na cededze (Np. The Sims z jakiegoś powodu nie działa na aktualnym wine ale na starym działał bardzo dobrze). Ja przez wine uruchamiam:
Silkroad
Nostale
Gothic
Counter Strike 1.6
The Settlers 2 - Wydanie na 10-lecie
Sąsiedzi z piekła rodem 1 i 2
FIFA 2007
oraz program do liczenia PITów ^^

Jak dla mnie nie są to niewymagające programy.
Co do NWN2 - no niestety nie działa idealnie ale działa. Odsyłam na AppDB
  • 0

#11 Hwori

Hwori

    Początkujący

  • 13 postów

Napisano 03 07 2008 - 04:17

Ja także troche gierek odpaliłem na Wine np.
GTA SA
CS 1.6
Battlefield 1942
Soldat
I jeszcze kilka tytułów mniej znaczących :banana:

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych