Skocz do zawartości


Zdjęcie

Programy do ściągania plików


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 LeszekT

LeszekT

    Początkujący

  • 39 postów

Napisano 02 12 2013 - 16:29

Witam.

 

Mam problem z programami do ściągania plików. Chciałem porównać je z dotąd używanym przeze mnie menedżerem pobierania plików wbudowanym w Firefoxa.

 

Najczęściej ściągam pliki ze stron typu Egofiles czy Catshare, więc postanowiłem, że właśnie na nich zrobię porównanie. Niestety przy kilku programach jakie testowałem, każdy z nich działał dokładnie tak samo - przykładowo zamiast pliku 1GB ściągał się malutki plik rzędu 20-30KB, tak jakby skrót internetowy. Korzystałem z ocenionych na jedne z lepszych w internecie, najbardziej znane to:

 

*Download Accelerator Manager

*FlashGet

*Free Download Manager

*OrbitDownloader

 

Ten sam schemat zadziałał w dodatku z oficjalnej strony FF, który nazywa się DownThemAll. Wklejam link z plikiem o rozmiarze GB, po sekundzie plik jest ściągnięty i waży 20KB.

 

Niczym najlepsi śledczy z amerykańskich filmów doszedłem drogą dedukcji, że coś robię źle, ale nie wiem co, więc liczę na pomoc. Dzięki :)



  • 0

#2 LeszekT

LeszekT

    Początkujący

  • 39 postów

Napisano 04 12 2013 - 23:19

Nikt? :unsure:



  • 0

#3 fernandez

fernandez

    150% normy

  • 1 866 postów

Napisano 05 12 2013 - 00:19

Podaj te linki, które Ci tak nie działają. Może po prostu podajesz linka do strony gdzie można ściągnąć plik, a nie link bezpośredni do pliku.

 

Jak chcesz ściągać pliki z z serwisów hostingowych (które zazwyczaj mają jeszcze Captcha do wprowadzenia) to korzystaj z takich programów jak JDownloader (sam używam JDownloader 2 Beta - świetny program, jak się zrozumie jak działa) czy FreeRapid Downloader.


  • 0

#4 LeszekT

LeszekT

    Początkujący

  • 39 postów

Napisano 05 12 2013 - 17:37

Ogółem to każdy link z w/w serwisów nie chciał wejść, to pewnie pomyliłem właśnie link strony z linkiem pliku.

 

Za radą zainstalowałem JDownloader2 (beta) i skopiowałem kilka przypadkowych linków z różnych serwerów z darkwarez.pl:

catshare1_nqxprxp.png

egofiles1_nqxprxr.png

fastsonic_nqxprxw.png

rapidgato_nqxprnh.png
turbobit1_nqxprnx.png

uploaded1_nqxprna.png

 

JD2 wygląda teraz tak:
jdl1png_nqxprer.png

 

Teraz istna loteria, przesunąłem pliki do zakładki Pobieranie i rozpocząłem transfer. Wyszło mi coś takiego:

jdl2png_nqxprqs.png

 

No i tutaj leżę i kwiczę :(


Użytkownik LeszekT edytował ten post 05 12 2013 - 17:41

  • 0

#5 fernandez

fernandez

    150% normy

  • 1 866 postów

Napisano 05 12 2013 - 21:27

Wyłącz konta Premium (boi tka nawet jeśli posaidasz takowe to ich nie masz wprowadzonych) oraz Automatyczne ponawianie polączenia (bo tego też nie masz skonfigurowanego) - opcje znajdują się w grupie 4-ech przycisków, odznacz 2 środkowe, żeby nie zaciemniały obrauz co się dzieje.

 

Po drugie, jeśl inie masz kont premium to jednoczesne pobieranie z jednego serwisu hstingowego nie ma sensu. Wejdź w ustawienia, u mnie wygląda to tak:

http://s6.ifotos.pl/img/Schowek01_nqxhhxe.jpg

Dziesięc polączeń to i tak dużo. Ale moje łącze wyrabia ;)

 

Generalnie to działa tak samo jak byś wszedł na stronę. Program czeka, aż będzie możliwość ściągnięcia pliku i jak będzie można to pokaże Captcha (osobiście ustawiłem sobie, że JD2 powiększał 2-krotnie obrazek) , wpisujesz i powinien już ściągać. Jeśli nie ściaga to oznaczać może bardzo wiele, zwykle podpowiedzi w programie sa słuszne.

 

EDIT:

Natomiast jeśli chodzi o prędkości, to żadne program nie będize ściągał szybciej niż umożliwia to serwer hostingowy. A każdy charakteryzuje się swoimi prawami.


Użytkownik fernandez edytował ten post 05 12 2013 - 21:28

  • 2

#6 LeszekT

LeszekT

    Początkujący

  • 39 postów

Napisano 06 12 2013 - 17:29

Oki, dziękuję za pomoc :)


  • 0

#7 Nicia

Nicia

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 04 04 2014 - 14:39

Jaki program do ściągania plików najbardziej polecacie?????

Użytkownik Qauke edytował ten post 04 04 2014 - 18:23
bez linkow!

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych