Skocz do zawartości


Zdjęcie

Programowe chłodzenia procesora


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 devil639

devil639

    Początkujący

  • 39 postów

Napisano 05 01 2006 - 12:16

Sposob chłodzenia procesora jest bezkonfliktowy. podczas startu windowsa zostanie uruchomiona funkcja HLT która nie zajmuje pamięci.

Ten sposób dzia?a, Program nie powoduje żadnego spadku wydajności!
a oto prztkład temp. w spoczynku temperatura spada z 38 stopni na 32.

Program działa na takiej zasadzie, że jak procesor nie jest wykorzystywany w 100 % to ten program wyłącza jego część dzięki czemu pobór mocy jest mniejszy i automatycznie obnizana jest temperatura. Oczywiście temperatura podczas prime (wielkiego obciążenia) sie nie zmieni poniewan procesor bedzie wykorzystywany w 100% i nie będzie czego wyłączyć.
Ale jeśli ktoś serfuje po necie, ogląda film lub po nocach nie wyłącza komputera to procesor wykorzystywany jest w 10%, program pozostałe 90% sie wyłączy i temperatury znacznie sie obniży.
Instrukcja


Program

Pozdrowienia devil63

  • 0

#2 dysort

dysort

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 10 07 2006 - 21:30

To jest cos dla mnie... moj P4 nagrzewa sie nieraz do 50 stopni...
Skad moge wyklepac ten program???

  • 0

#3 Soundman

Soundman

    Jesteśmy tutaj, aby pomagać

  • 133 postów

Napisano 04 09 2006 - 20:29

Czyli coś w stylu C'n'Q ;) ...
  • 0

#4 vikal

vikal

    Początkujący

  • 23 postów

Napisano 10 09 2006 - 12:34

To jest cos dla mnie... moj P4 nagrzewa sie nieraz do 50 stopni...
Skad moge wyklepac ten program???



temperatura 50 stopni jest normą Dołączona grafika
taką temp. nie ma co sie przejmować - chyba że sporo podrośnie i nie spada.
  • 0

#5 ykoops

ykoops

    Stały użytkownik

  • 377 postów

Napisano 10 09 2006 - 16:47

P4 3.0 GHz HT jądro Prescott na standardowym boxie i dodatkowym wiatraku w obudowie dochodził do 70 w upały. Kupując tego proca liczyłem się z dodatkowym ogrzewaniem w pokoju :D. Programowe chłodzenie najlepiej działa na starych systemach 98/Me, w których brak było obsługi polecenia HLT. Na platformach linuksowych i winNT niby jest ale jakim dziwnym trafem programy tego typu wyciskają jeszcze kilka stopni w dół w okresach bezczynności kompa (prawdopodobnie w grę wchodzi dodatkowa optymalizacja chipsetu). Pozostaje odwieczny spór, czy oszczędza to proca, czy skoki napięć i ciągłe włączanie/wyłączanie rdzenia niezbyt procowi służy... .
  • 0

#6 genziutek

genziutek

    Pionek

  • 376 postów

Napisano 22 09 2006 - 16:04

Jak się zwie ten oto programik? Mój "amdziak" nie grzeje się tak bardzo ,ale chciałbym wypróbowac ten program. ;]

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych