Skocz do zawartości


Zdjęcie

Program do wyszukiwania w plikach doc i pdf.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Magnolia1

Magnolia1

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 07 09 2012 - 14:03

Witam!

Na wstępie przepraszam jeśli mój temat znajduje się w nieodpowiednim katalogu, lub już kiedyś był rozważany.

Bardzo proszę o radę dotyczącą rozwiązania, które umożliwi mi przeszukiwanie plików w dwóch formatach.
A konkretniej: często zapisuje na swoim komputerze 1-2 stronicowe pliki w formacie doc i pdf (wersja nieedytwalna).
Pliki zapisuje w poszczególnych folderach (czasami jeden dokument pasuje do kilku katalogów), więc zwykłe wyszukiwanie w folderach się nie sprawdza.
Wyszukiwarka Windows (z opcją wyszukaj w pliku) działa całkiem sprawnie, jednak - co oczywiste - nie odnosi się do plików pdf.

Czy istnieje program, który umożliwia otagowywanie dwóch rodzajów dokumentów, a nastepnie sprawne ich wyszukiwanie?

Czy istnieje jakiś inny prosty sposób, który ułatwiłby mi znalezienie dokumentów, w których występuje wybrane przeze mnie słowo kluczowe?

Z góry dziękuje za pomoc:)

  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 07 09 2012 - 22:26

O coś takiego chodziło :
xplorer2 2.1.0.2 - dobreprogramy

Użytkownik Tomasz6688 edytował ten post 07 09 2012 - 22:27

  • 0

#3 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 08 09 2012 - 16:40

No przecież Windows 7 ma wbudowaną wyszukiwarke zawartości plików Office i Acrobat PDF(wtyczka)!
  • 0

#4 Magnolia1

Magnolia1

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 10 09 2012 - 14:46

No przecież Windows 7 ma wbudowaną wyszukiwarke zawartości plików Office i Acrobat PDF(wtyczka)!


Hm...ja mam xp a program będzie używany w firmie.
Przy wyszukiwaniu problem sprawiają pdf-y. Widze trzy rozwiązania:
-konwersja wszystkich dokumentów pdf
-użycie dobrego programu do wyszukiwania (o ile taki istnieje)
-wykorzystanie programu do tagowania.

Może znacie jeszcze lepsze? :)

Coraz bardziej skłaniam się do tagowania (głównie pdf). Czy znacie programy tylko do takich celów?

Pozdrawiam serdecznie:)

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych