Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problemy z zawieszaniem się i BSOD'ami po podłączeniu nowego dysku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Redux

Redux

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 12 01 2013 - 17:11


Witam.
Zakupiłem od pewnego użytkownika nowy dysk - Seagate ST3250620AS. Po podłączeniu go do komputer ten zaczął wywalać szeregi bluescreenów, oto one:
- PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA
- IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
- BAD_POOL_HEADER
- MEMORY_MANAGEMENT
- Podjęto próbę wykonania pamięci niewykonalnej

Oprócz tych krytycznych błędów komputer znacznie częściej zawiesza się. Gdy się zawiesi, mogę wyłączyć Num-lock lecz wyłącza się on z opóźnieniem - po około sekundzie od naciśnięcia klawisza. Czasami też cały ekran mocno się zniekształca, lecz wygląd kursora się nie zmienia.
Na nowym dysku zainstalowałem Windows 7, starego zaś (tego z sygnatury) z Windows XP nie odłączałem. Problemy występują na obu systemach. To, co mnie najbardziej martwi to fakt, że po odłączeniu nowego dysku problemy wciąż występują w tej samej postaci i w takim samym czasie - albo podczas wczytywania systemu, albo podczas logowania, albo po chwili od zalogowania się. Czasami mam jeszcze możliwość skorzystania z Internetu przez 2 minuty... Dyski są sprawne, sprawdziłem je na innym PC. Komputer działał w pełni poprawnie i stabilnie przed podłączeniem tego dysku. Przewód SATA również jest sprawny (właśnie dzisiaj dostarczono mi go ze sklepu morele.net), ten zasilający też (korzystam z przejściówki z molex na te gniazdo zasilające dyski SATA, nie pamiętam nazwy; wiem, że jest sprawny ponieważ na drugim komputerze działa poprawnie). Co mogę w takiej sytuacji zrobić? Czyściłem też pamięć CMOS (wyjęcie baterii na 10 minut), podłączałem przejściówkę w inne złącza molex, nic nie dało. Program sprawdzający błędy pamięci w Windows 7 (ten na ekranie wybierania systemu) wykonał 5 cyklów testowania, nic nie wykrył, a Memtest64+ po 2 passach też nic nie wykrył. Mimo tych losowo pojawiających się błędów uszkodzenie karty też odpada - po odłączeniu karty z łącza AGP i włączeniu zintegrowanej problem wciąż występuje. Na trybie awaryjnym komputer również zachowuje się tak samo.
Bardzo proszę o błyskawiczną pomoc - mam kurs na poniedziałek do skończenia! Dołączona grafika


  • 0

#2 bipiw

bipiw

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 180 postów

Napisano 12 01 2013 - 18:16

Sprawdzałeś memtestem z bootowalnej płyty czy z pod windowsa? Zapobiegawczo możesz przetrzeć styki ramu izopropanolem/spirytusem i odkurzyć banki pamięci. I widzę że już na benchmarku Ci pomagają.

  • 0

#3 Redux

Redux

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 12 01 2013 - 19:21

Spod bootowalnego USB, szkoda mi płyty CD na to, Co do pamięci to za chwilę je przetrę i dam znać.

Kości przetarte, banki przedmuchane sprężonym powietrzem. Sytuacja się nie poprawiła,
  • 0

#4 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 12 01 2013 - 22:22

- BAD_POOL_HEADER

Najczęściej błąd powoduje driver/sterownik jak również błąd może być spowodowany wadliwym działaniem dysku .
Rozwiązanie:
-Aktualizacja sterowników.
-Sprawdzenie dysku pod kątem wystąpienia bad sektorów, SMART -> hd tune z podanego wyżej pakietu lub victoria
Można prosić o zrzuty minidump z katalogu c:\windows\minidump do analizy ?

Użytkownik Qauke edytował ten post 12 01 2013 - 22:23

  • 0

#5 Redux

Redux

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 13 01 2013 - 12:19

Nie ma sprawy, tylko czy masz jakis sposob na to, by w ogole dostac sie do tych plikow poza Windowsem? Bo minute po logowaniu komputer sie wiesza, wiec...
Dodam jeszcze cos. Wczoraj po paru resetach komputer zaczal lepiej dzialac, lecz niewystarczajaco dobrze - wieszal sie co okolo dwie godziny, przez co mozna bylo z niego skorzystac. Korzystajac z okazji uruchomilem IntelBurnTest i dwa razy ukonczyl 10 testow z powodzeniem. Pozniej, bo o okolo godziny pierwszej, zostawilem komputer wlaczony na noc by zainstalowac aktualizacje. Dzis wstaje i okazuje sie, ze zawiesil sie juz o 2:30. Zresetowalem go a tu historia znow sie powtarza - zawiecha, rzadziej reset w ~2 minuty po zalogowaniu sie, czasem potrafi sie zawiesic na ekranie "Trwa wczytywanie systemu Windows"... Juz nie mam do tego sil :(

Użytkownik Redux edytował ten post 13 01 2013 - 12:29

  • 0

#6 fernandez

fernandez

    150% normy

  • 1 866 postów

Napisano 13 01 2013 - 16:08

SMARTa możesz zczytać z jakiejś dystrybucji Linuxa, którą można odpalić z CD/DVD/USB.

Najczęściej używam "Parted Magic", ale żeby odpalić go z USB musisz użyć UNetBootin
  • 0

#7 Redux

Redux

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 13 01 2013 - 21:59

Jeżeli chodzi o SMART to jest okej:
Dołączona grafika
Co do tego minidump to udało mi się go wydobyć. :)
Link: minidump.zip - Speedy Share - upload your files here
Co do badsectorów to właśnie włączyłem skanowanie w HDD Regenerator - odpalonego z pendrive'a.

HDD Regenerator nie znalazł żadnych błędnych bad sectorów.


EDIT: HDD Regenerator odpalony pod Windowsem pokazuje coś innego, niż CrystalDiskInfo...
Dołączona grafika

Użytkownik Redux edytował ten post 13 01 2013 - 20:22

  • 0

#8 fernandez

fernandez

    150% normy

  • 1 866 postów

Napisano 13 01 2013 - 22:57

Te dane widać w CrystalDiskInfo (Wartość RAW), tylko nie są traktowane jako FAIL, a jako wartości w granicach normy. Swoją drogą, są to dość wysokie wartości i dziwie się, żę tamtemu programowi to nie przeszkadza?
Pierwsza wartość "Read Error Rate" też ma wysoki poziom.

Może w tym leży przyczyna? Błędy odczytu?
  • 0

#9 Redux

Redux

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 13 01 2013 - 23:38

Nie wiem. Zauważyłem też, że za każdym resetem czas, po jakim komputer zawiesza się, ulega przedłużeniu. Dlaczego?
  • 0

#10 fernandez

fernandez

    150% normy

  • 1 866 postów

Napisano 16 01 2013 - 20:52

Jedyne co mogę zaproponować to to tzw. zerownie dysku przy pomocy MHDD

więcej szczegółów tutaj:
http://www.nirvanowiec.republika.pl/MHDD.html

Użytkownik Qauke edytował ten post 16 01 2013 - 22:08

  • 0

#11 Redux

Redux

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 22 01 2013 - 01:49

Wyzerowanie dysku nic nie dało, ale samemu udało mi się zrobić postęp w tej sprawie.
Sprawdziłem komputer na zasilaczu brata (Rasurbo 550W) i jak do tej pory to działa bardzo dobrze. Od godziny 17:00 miałem jedno zawieszenie (coś koło 20:00), do teraz wszystko jest okej. Czy to jednoznacznie informuje mnie o tym, że zasilacz do wymiany? Jeżeli tak - to jaki możecie polecić w dobrej cenie? W zasilaczu (prócz oczywiście złacza 20pin i 4pin) mile widziane:
- minimum 1 złącze zasilające SATA,
- minimum 2 złącza molex,
- złącze FDD/mini-molex,
- złącze 6pin (potrzebuję na coś, na razie nic pewnego ale chciałbym mieć go dla pewności)

// załóż osobny temat w odpowiednim dziale //

Użytkownik Qauke edytował ten post 22 01 2013 - 10:48

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: zawieszanie komputera podłączenie komputera do TV podłączenie komputera telewizor BSOD blue screen niebieski ekran zawieszanie Windows dysk problem podłączenie podłączenie dysku wykrywanie dysku



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych