Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problemy z uruchomieniem systemu Windows XP


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Windrider

Windrider

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 22 12 2008 - 07:40

Jest to mój pierwszy post, dlatego chciałbym przywitać wszystkich forumowiczy.
Od pewnego czasu mam problemy z odpaleniem komputera: pojawia się ekran Windows XP, przelatuje pasek ładowania, następnie komputer się sam resetuje (nawet kilkakrotnie zanim wejdzie do systemu, czasem wchodzi od razu).
Przestudiowałem internet i zastosowałem się do rad proponowanych przez użytkowników: wymieniłem zasilacz 400W (Huntkey) na 550W (Corsair), wymieniłem także listwę zasilającą ACAR, program MemTest nie wykazał żadnych błędów. Zainstalowałem inne sterowniki karty graficznej... Niestety już nie mam pomysłów, a problem pozostaje nadal. Z góry dziękuję za jakiekolwiek rady.

Konfiguracja sprzętowa:
Procesor AMD 3600+ AM2
płyta główna DFI Infinity
MSI 7900 GTO 512 MB
ram 2x1GB GEIL 800MHz CL4
Seagate Barracuda 160 GB

Sprzęt nie kręcony.

  • 0

#2 Parry

Parry

    Kobieciarz

  • 325 postów

Napisano 22 12 2008 - 13:22

Wyjmij jedną kość RAM-u zobacz jak komputer zareaguje... Jeśli będzie dobrze chodził tzn. że RAM-y nie współpracują ze soba (a są z tej samej firmy ;/)

  • 0

#3 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 22 12 2008 - 13:28

Przywróć domyślne ustawienia Biosu
Przetestuj dysk HD Tune może masz jakieś Bad Sektory
  • 0

#4 eunstachy

eunstachy

    Zaawansowany użytkownik

  • 512 postów

Napisano 22 12 2008 - 16:47

I zobacz czy w trybie awaryjnym też się restartuje.
  • 0

#5 lukasz784

lukasz784

    Stały użytkownik

  • 159 postów

Napisano 22 12 2008 - 23:21

Według mnie to może to być błąd wewnętrzny samego systemu, więc jeśli RAM i tryb awar. nie zadziałają to spróbuj przeinstalować system od nowa;]
  • 0

#6 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 23 12 2008 - 00:46

To jeżeli naprawdę to wina systemu to lepiej go "naprawić" niż wszystko formatować i reinstalować
  • 0

#7 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 23 12 2008 - 02:37

RE instalacja systemu nie wymaga ponownego formatowania partycji, bo jak nazwa wskazuje "re" to powtórna instalacja. Sprawdź połączenie, dysk twardy z płytą główną. W czasie re instalacji potwierdzasz opcję Napraw.
  • 0

#8 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 23 12 2008 - 02:54

RE instalacja systemu nie wymaga ponownego formatowania partycji, bo jak nazwa wskazuje "re" to powtórna instalacja.

Nie mówiłem o usuwaniu partycji tylko o formatowaniu (że nie trzeba od razu)
  • 0

#9 rzeznia22

rzeznia22

    Początkujący

  • 59 postów

Napisano 23 12 2008 - 10:50

Miałem kiedyś taki przypadek w pewnym komputerze. Problemem okazały się błędy logiczne na dysku :P

Odpal konsolę odzyskiwania i zapodaj polecenie chkdsk C: /f
Oczywiście po kolei dla wszystkich dysków.

Warto także przeskanować dysk w poszukiwaniu robactwa...
I spróbuj oczywiscie odpalić system w trybie awaryjnym (wciśnij F8 po ekranach POST), możliwe, że jakiś błąd sterownika powoduje problem, choć w to wątpie.. jeśli wcześniej wszystko chodziło poprawnie. Stawiam na błędy na dysku lub syfy, jeśli kwestia sprzętu została wykluczona. Napisz co było przyczyną :D
  • 0

#10 Windrider

Windrider

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 23 12 2008 - 11:11

Dziękuję za rady, po powrocie z pracy kolejna porcja działań naprawczych :D Coś czuję po kościach, że namieszała mi partycja ubuntu którą usunąłem. RAM wykluczyłem, fizyczne uszkodzenie dysku też, błędy logiczne dysku brzmią sensownie, w zakładce System występują ostrzeżenia: Podczas operacji stronicowania wykryto błąd urządzenia \Device\Harddisk0\D, niezbyt wiem co z tym zrobić. Dodatkowo staram się wykluczyć kartę graficzną (jakieś inne detonatory itp.). Pozdrawiam i mam nadzieję że uda się uruchomić dziada przed świętami :P
Robaki wykluczone, porządny antyvirus, firewall, testy HiJackThis, Silent Runnerem, GMERem, ComboFixem - czyściutko.

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: Memtest86+ testowanie pamięci



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych