Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problemy z połączeniem Ares 2.0.9


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 grege01

grege01

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 21 03 2008 - 16:48

Witam serdecznie
Mam pewien problem z Aresem 2.0.9. A mianowicie do udostępnienia dałem ładnych parę Giga. Inni uzytkownicy ściągają sobie te pliki, natomiast ja nic nie mogę ściągnąć. Program chyba łączy ponieważ wyszukiwarka działa prawidłowo. Niestety jak naciśnę na jakis plik który chce pobrać to w transferach przy pliku pisze mu w statusie "łączenie". Dodam jeszcze że w Panelu sterowania w folderze sieć gdzie testuje sie połaczenie wyskakuje mi że test zakończony niepowodzeniem. Więc pytam sie dlaczego skoro inni odemnie ściągają, a ja nie moge nic pobrać. Z góry dzięki za odpowiedź.

  • 0

#2 norton

norton

    Stały użytkownik

  • 283 postów

Napisano 21 03 2008 - 18:00

Sprawdź konfigurację firewalla, być może blokowane są porty lub pobieranie danych. Z drugiej strony na łączach asymetrycznych które zazwyczaj mamy w domach występuje taka sytuacja, że przy maksymalnym wysyle danych (upload) mamy ograniczany download (tak już jest).

  • 0

#3 grege01

grege01

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 21 03 2008 - 18:44

Firewalll z pewnościa to nie jest poniewaz mam wyszczególnione zeby zapora nie obejmowała Aresa. Co do tego że przy maksymalnym wysyle danych (upload) mamy ograniczany download to w moim przypadku to sie nie sprawdza poniewaz nawet jak ogranicze upload to sytuacja z pobieraniem sie nie zmienia. Ale dzieki za odpowiedź. Jak ktos ma jeszcze jakis pomysł co z tym zrobic to prosze o odpowiedź.
  • 0

#4 norton

norton

    Stały użytkownik

  • 283 postów

Napisano 21 03 2008 - 21:54

W konfiguracji Aresa masz takią zakładkę jak "transfer" i tam jest "akceptuj przychodzące połączenia w porcie: xxx" ja mam np. 20166. Zmień ten port na jakiś inny i daj w firewallu , żeby zezwalał na pakiety TCP i UDP na tym porcie. Czy w polu "pasmo" w tej samej zakładce masz ustawiony limit pobierania na 0 ?
Jeśli to nie pomoże to jeszcze zaznacz w zakładce "sieć" pole "mój komputer jest za firewallem, albo nie może akceptować przychodzących połączeń"
  • 0

#5 grege01

grege01

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 24 03 2008 - 11:20

Problem usunięty. Po prostu przeinstalowałem Aresa 2.0.9 na 2.0.3. Wersje te praktycznie niczym się nie różnią. Co ciekawe ustawienia mam skonfigurowane tak samo jak w Aresie 2.0.9, który mi nie działał.
  • 0

#6 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 24 03 2008 - 11:32

Witam; a tak przy okazji sprawdź czy masz w opcji sieci tam gdzie wpisujesz IP i DSN masz aktywny Harmonogram pakietów QoS. Jeśli nie to go aktywuj, musi być zaznaczone zielonym znaczkiem (ptaszkiem).
Powodzenia
  • 0

#7 Gerfur

Gerfur

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 30 03 2008 - 18:09

Witam!
Również mam podobny problem a jednocześnie inny. Otóż na moim komputerze ares zachowóje sie conajmniej dziwnie ponieważ włącza sie i niby wszystko jest ok wyszukuje robi skan biblioteki i nawet przez jakiś czas od wyboru opcji pobierz zaczyna pobierać tak około 5 minut pod warunkiem że to tylko jeden plik ale po upływie tego czasu przerywa pobieranie i już nic sie nie dzieje dopiero po ponownym włączeniu programu znów taka sama historia. Firewalla wyłączyłem całkiem ale nic to nie dawało choć był odblokowany. Już zastosowałem wszystko chyba co na innych forach pisało ale to nic nie dawało. Prosze o pomoc
  • 0

#8 Dudek_Olk

Dudek_Olk

    Początkujący

  • 13 postów

Napisano 08 07 2008 - 15:29

Weidz w ares-panel sterowania-siec
i na dole masz
nie uzywaj proxy
uzywaj proxy sock 4
uzywaj proxy sock 5
spróbuj wziąść sock4 lub sock 5 i wpisac ponizej nazwe uzytkownika i hasło oraz tam gdzie pisze adres serwera proxy wpisz ip które znaidziesz w start panel sterowania połączenia sieciowe połączenia lokalne wyskoczy okienko klikasz obsługa i tam pisze adres ip kopiujesz do ares i wszystko powinno grac a jesli nie zadziala to jest 2 sposób kliknij w aresie nnie uzywaj proxy sorki za błędy ale mi sie spieszy jeszcze mozesz zmienic folder zpisywania sciągniętych plików w ares-panelsterowania i transfer poustawjaj wszystko nick w ogólnych i powinno grac ;)
  • 0

#9 andrzej05

andrzej05

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 28 12 2008 - 16:41

Mam nastepujący problem:
( Ares v. 2.0.3)
Kiedy chce wyszukać na aresie jakiś film czy muzykę to nawet po długim oczekiwaniu nie wyszukuje. Wyszukiwarka internetowa chodzi, kiedy sprawdzam połączenie pisze ,, test zakonczony powodzeniem"

Proszę o pomoc!Dołączona grafika
  • 0

#10 lelle948

lelle948

    Początkujący

  • 93 postów

Napisano 04 01 2009 - 03:13

Mam Aresa 2.1.1.3035 i robiłem wszystko jak napisał Dudek_Olk i dalej pisze,że test zakończony niepowodzeniem.Ściągałem piosenke w piorunującym tempie i nagle stanęło na 95.57%.Nie wiem co zrobić.Inni ode mnie pobierają a ja nie moge ;) ;)
  • 0

#11 lelle948

lelle948

    Początkujący

  • 93 postów

Napisano 06 01 2009 - 20:10

uTorrent może ściągać wszystko a Ares nie ^_^
Bearshare też może wszystko ściągać.Wyszukiwarka też mi chodzi ale nie moge pobierać z Aresa. ;)

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych