Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problemy z kartą dźwiękową w Windows


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Slon

Slon

    Początkujący

  • 144 postów

Napisano 25 09 2006 - 15:03

Słuchajcie mam taki problem. Otóż win to xp pro z sp2, dzwiękówka to sound blaster live value, zainstalowane stery ze strony creativa i wszelkie inne [beeep], które są do ściągnięcia. I teraz niech mi ktoś powie: otóż pod dzwiękówkę mam podłączona wieżyczkę (pod przednie kanały), która najczęściej używam i w dzień tylko ona działa. Natomiast pod tylne kanały chcę podłączyć słuchawki, które będę używał w nocy (do grania). I teraz problem. Jak to zrobić, aby swobodnie zmieniać sobie sposób wyjścia dzwięku z dzwiękówki? Przy słuchaniu muzyki nie ma tego problemu, bo używam foobara, a ten ma taką fajna wtyczkę, która wlaśnie przerzuca przednie kanały na tylne. Chciałbym to samo zrobić, ale dla wszystkich aplikacji. Kombinowalem i nic ;]

pomoźecie? :P


edit//
sory za literówki, ale dawno nie pisałem na klawiaturze :P

//Edytowano przez "pisarz": mała cenzurka, polecam także sprawdzenie pisowni przed wysłaniem posta


edit//
panie "pisarz" jestem na tym forum już od pewnego czasu i nikt nigdy nie czepiał się za słowo g***o, osobiście nie uważam tego słowa za wulgaryzm. A dodałem, że przepraszam za literówki

Pisarz, umówmy się że za słabe wulgaryzmy nie upominamy. Slon pamietaj, ze post ma byc czytelny, i to ze dawno nie pisales na klawiaturze od tego cie nie zwalnia. Siwy123



edit//
literówki poprawione, jeśli jeszcze jakieś są to proszę o wskazanie. Czytelność według mnie jest na przyzwoitym poziomie, inaczej nie umiem; reklamacje proszę zgłaszać do nauczycielki polskiego

edytowany przez 'ykoops'// to ja na niebiesko... z braku zajęcia poprawiłem ... ;]

  • 0

#2 ykoops

ykoops

    Stały użytkownik

  • 377 postów

Napisano 26 09 2006 - 00:41

Jeśli sterowniki nie przewidują takich kombinacji to ciężka sprawa. W moim przypadku problem rozwiązuje się sprzętowo - po podłączeniu słuchawek do wejścia na przednim panelu w obudowie wyjście z karty na głośniki jest odcinane :D przeróbka wyjśia na karcie i dołożenie wejścia słuchawkowego nie jest niemożliwe, ale bo ja wiem, czy opłacalne...

  • 0

#3 Slon

Slon

    Początkujący

  • 144 postów

Napisano 26 09 2006 - 02:27

dzieki za poprawe, niestety kolor nie zadzialal :) ja nie uzywam polskich liter :D

a co do samej karty, to moze jednak ktos cos wykombinuje, np jakis programik czy cos...
  • 0

#4 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 26 09 2006 - 11:19

Dzięki Sound Blasterowi, dźwięk dzisiejszych komputerów nie wydobywa się z głębi blaszaka i nie brzmi jak ZX Spectrum - jego produkty są dopracowane, w szczególności oprogramowanie - co zawsze wyróżniało SB od konkurencji. Wystaczy posiadać SB Mixer, aby moc pzrestawić dźwięki do odp. kanałów, albo zastosować miszmasz ..przesunięcie źródła dźwięku :D. Zamieściłem (poniżej) obrazek, gdzie masz szukać odp. opcji.
ps. jesli chodzi o jakość dźwięku to KX Drivers daje ciut lepsze efekty na SB Live!

//obrazek załącze później komuś się nie spodoboła upload w tym dziele, dojdę kto to Dołączona grafika
  • 0

#5 zbigdeb1

zbigdeb1

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 27 07 2007 - 19:49

Od kilku dni mam problem z odtwarzaniem dźwięku na moim kompie. Dźwięk jest odtwarzany bez problemów, ale jest zniekształcony do tego stopnia, że przy odtwarzaniu utworów muzycznych wokal słychać bardzo cicho na tle podkładu muzycznego przesterowanego na stronę wysokich tonów. W efekcie słychać prawie tylko przesterowany podkład muzyczny. Praktycznie nie ma basów.
Dzieje się tak na różnych odtwarzaczach audio (WMP 11, Winamp, Media Player Classic itp.), nie pomogła ponowna instalacja sterownika, nie pomogły zmiany w ustawieniach dźwięku w Panelu Sterowania, nie pomogła zmiana kodeków (AC3).
Może ktoś miał podobny problem i potrafi mi pomóc. Muszę dodać, że w komputerze mam zamontowane dwa fizyczne dyski i dwa systemy i na tym drugim dysku wszystko jest OK. Przed awarią niczego co dotyczy audio nie instalowałem.

Z góry dziękuję za pomoc :lol:
  • 0

#6 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 27 07 2007 - 20:50

Problem występuje tylko przy odtwarzaniu muzyki czy np. w grach też?
  • 0

#7 zbigdeb1

zbigdeb1

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 27 07 2007 - 21:31

W grach również. W ogóle cały słyszalny dźwięk jest przesterowany. Nie słyszę tego przy dźwiękach systemowych, ale to chyba mylące.
  • 0

#8 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 27 07 2007 - 22:34

To będzie problem ze sterownikami. Spróbuj odpalić komputer w trybie awaryjnym i wtedy usunąc sterownik, a potem zainstalować go od nowa. jaką masz kartę muzyczną?
  • 0

#9 mati^.^boss

mati^.^boss

    Początkujący

  • 28 postów

Napisano 06 08 2007 - 11:18

Może to jest wina cienkiego układu dźwiękowego. Ścisz głośność z poziomu Windows do ~75%, a podgłośń głośniki.
Do tego zainstaluj nowe sterowniki, prawdopodobne, że obecny jest uszkodzony.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych