Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problemy z dyskiem zewnętrznym


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 finger6

finger6

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 21 12 2007 - 17:38

Witam. Posiadam dysk SATA Seagate Momentus.3 w kieszeni USB. Od pewnego czasu jak podłączam go do komputera dysk pika mniej więcej raz na sekundę. Zmieniłem więc kabel i wszystko zaczęło chodzić. Jednak zaczęło chodzić tylko na moim laptopie, bo na desktopie siostry już gorzej. Jak podłączam go do przednich USB to dalej pika (niezależnie od kabla) a jak podłączam go z tyłu to działa...

Drugi problem jest taki, że jak podłączam go do komputera i próbuje na niego wejść (klikam 2 razy) to wyskakuje odmowa dostępu. Poczytałem juz trochę o tym na forum i przydzieliłem pełne prawa wszystkim użytkownikom, ale nie pomogło... Jak daję prawy przycisk i eksploruj albo otwórz to wszystko się ładnie otwiera....

  • 0

#2 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 21 12 2007 - 18:07

Pika prawdopodobnie dlatego że usb daje mu za mało mocy żeby prawidłowo działał. Nie masz dwóch kabelków do podłączenia?

  • 0

#3 finger6

finger6

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 21 12 2007 - 20:58

Mam, ale nawet jak oba kable podłącze do tego USB z przodu to i tak pika...
  • 0

#4 GET

GET

    Tester Mod

  • 9 postów

Napisano 21 12 2007 - 21:20

Jest to sprawa związana z zasilaniem dysku . Czym to może być spowodowane ? .
Ano tym co kolega wcześniej wspomniał , lub jest to wina zasilacza .
  • 0

#5 finger6

finger6

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 21 12 2007 - 22:10

Hm, czy napięcia w portach USB są różne w zależności od ich położenia ? Tzn te z przodu mają mniejsze napięcie niż te z tyłu ? Bo z przodu dysk nie działa nawet na tym podwójnym kablu, a z tyły działa na pojedynczym. Ponad to w laptopie działa na wszystkich USB jednakowo. Dodam jeszcze że w tym stacjonarnym jest zasilacz ponad 400W (fakt że jakiejś słabej firmy, ale zawsze...).


A co z drugim problemem ?
  • 0

#6 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 22 12 2007 - 08:38

Napięcia są takie same ale na przednich USB moze byc mniejsza oddawana moc. Niby każde USB powinno dawać 5W ale różnie to w praktyce bywa, często właśnie te z przodu są słabsze.
Co do braku dostepu - masz tak na obydwu komputerach?
  • 0

#7 finger6

finger6

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 22 12 2007 - 10:30

OK... Tak na obu komputerach mam odmowe dostępu, ale na obu można wejśc na dysk przez prawy>otwórz...

Teraz jeszcze zauważyłem że jak dysk jest podłączony od włączenia komputera to nie ma problemu z odmową dostępu, ale jak już go raz odłącze o podłączę ponownie to znowu to samo...

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych