Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problemy niezidentyfikowane


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
205 odpowiedzi w tym temacie

#1 kubabiker

kubabiker

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 10 07 2007 - 17:06

witam, mam nastepujacy problem, gdy wlanczam komputer to wyswietla mi sie menu gdzie mam do wyboru m.in. uruchom system normalnie, w trybie awaryjnym, ostatnia dzialajaca konfiguracja itd. gdy wybieram jakakolwiek mozliwosc to na monitoprze w lewym gornym rogu pojawia mi sie pozioma migajaca kreska i tak juz zostaje, przy restarcie dzieje sie w kolko to samo. Co wiecej, gdy chce zainstalowac na nowo system to przy formatowaniu mi pisze ze sie nie powiodlo formatowania i nastapi zakonczenia instalacji, jak przeloze dysk do innego komputera to juz jest wszystko ok i da sie formatowac. czy to cos z okmputerem jest ine tak? czy moze w biosie cos namieszane? po przywruceniu ustawien fabrycznych dalej nic. procesor w tym kompie to AMD athlon 900MHz, plyta ECS k7vta3 v6, dysk seagate 20Gb. bardzo prosze o jakakolwiek pomoc. pozdrawiam kubabiker

  • 0

#2 Aman

Aman

    Windows 98/XP/Vista/Ubuntu

  • 955 postów

Napisano 10 07 2007 - 23:45

Te menu z wyporem typu uruhomienia pojawił sie tak z dnia na dzień czy po zaistalowaniu jakiejś aplikacji lub strowników albo po jakieś innej czynności?? Użyj programu GParted nagraj go na płyte jako Live CD, uruchom i sformatuj dysk.

  • 0

#3 fidell_

fidell_

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 11 07 2007 - 12:17

Witam,
mam taki malutki problem na dosc starym kompie (procek celeron 700, Ram 192, jakas tam grafika i dzwiek dysk 40, plyta asus) mialem zainstalowanego Windowsa XP w pewnym momencie zupelnie bez ostrzezenia padl i nie chcial sie ponownie zainstalowac tzn formatuje dysk, kopijue pliki i przy ponownym uruchamianiu tuz przed instalacja wyskakuje "BŁĄ ŁADOWANIA SYSTEMU ", przełozyłem dysk do innego kompa i tam bez problemu sys sie instaluje (komp ma zdecydowanie lepsze parametry) (zasilacze takie same 230V), sprawdzilem kosci ramu (mam 2 wiec jedna wyjmowalem i probowalem uruchamiac niestety blad pozostal), usuwalem i tworzylem od nowa partycje, innego pomyslu juz nie mam bede wdzieczy na kazda pomoc!
  • 0

#4 Aman

Aman

    Windows 98/XP/Vista/Ubuntu

  • 955 postów

Napisano 11 07 2007 - 12:39

Jak instalacja u kolegi przebiega prawidłowo to nie jest to wina dysku tylko twojego kompa. Sprawdź pamięci Memtestem. Na stronie Microsoftu http://support.microsoft.com/kb/326676/pl, jest napisane by zaktualizować Bios na płycie głównej. Masz słaby komputer więc to pewnie nie jest wina zasilacza ale na wszelki wypadek skombinuj sobie jakiś inny i sprawdź. Przy okazji zobacz czy kondensatory na płycie nie wypuchły.
  • 0

#5 fidell_

fidell_

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 11 07 2007 - 13:28

wiec tak zasilacz chyba jest ok bo na innym jest ten sam blad, co do aktualizacji biosu to chyba nie jest konieczna skoro na tym kompie pare dni temu stal juz XP a z ramem to ze tak powiem mam problem zeby go sprawdzic bo tam sa kosci SD i brak wsrod znajomych osoby do ktorej pasowalaby :(
  • 0

#6 Aman

Aman

    Windows 98/XP/Vista/Ubuntu

  • 955 postów

Napisano 11 07 2007 - 13:36

Chodziło mi o to żebyś sprawdził pamięci programem TU masz opisane jak to dokładnie zrobić.
  • 0

#7 kubabiker

kubabiker

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 11 07 2007 - 16:15

nie z dnia na dzien. poprostu system padl calkowicie i po sformatowaniu takie cos teraz sie dzieje, wydaje mi sie ze to jakies uszkodzenie mechaniczne bo po przelozeniu dysku do innego kompytera wlancza sie system normalnie, moge sie oczywiscie mylic
  • 0

#8 fidell_

fidell_

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 11 07 2007 - 18:15

no niestety memtest nie znalazl zadnych bledow :(
  • 0

#9 Aman

Aman

    Windows 98/XP/Vista/Ubuntu

  • 955 postów

Napisano 12 07 2007 - 11:59

no niestety memtest nie znalazl zadnych bledow :(


To chyba dobrze, że nic nie znalazł :( Czyli RAM'y mamy sprawne.

Zresetuj BIOS, wyciągając na kilka minut baterie z płyty głównej. Możesz jeszcze w konsoli odzyskiwania wpisać polecenie fixboot c a potem fixmbr nazwa_urzadzenia (nazwe urządzenia otrzymasz przez wpisanie polecenia map). Potem spróbuj zainstalować
  • 0

#10 fidell_

fidell_

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 12 07 2007 - 12:32

no niestety najpierw pojawilo sie ERROS CMOS
a jak go zresetowalem to potem standardowy tekst "BLAD LADOWANIA SYSTEMU OPERACYJNEGO" :-(

a moze po prostu plyta glowna padla ??
  • 0

#11 Aman

Aman

    Windows 98/XP/Vista/Ubuntu

  • 955 postów

Napisano 12 07 2007 - 12:37

Być może, że na płycie coś sie zepsuło. Ale sprawdź instalacje Windowsa na tym komputerze ale na innym dysku.

  • 0

#12 Aman

Aman

    Windows 98/XP/Vista/Ubuntu

  • 955 postów

Napisano 12 07 2007 - 13:08

Jaki masz zasilacz? Ile masz ram'u, w ilu kościach i jakiej firmy??

Sprawdź pamięć Memtestem

  • 0

#13 fidell_

fidell_

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 12 07 2007 - 13:51

juz to probvowalem :( :-( bez zmian
  • 0

#14 Marix125

Marix125

    Starszy:

  • 1 394 postów

Napisano 12 07 2007 - 13:53

Może czas najwyższy na wymianę bateryjki BIOS.
  • 0

#15 kubabiker

kubabiker

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 12 07 2007 - 15:12

zasilacz 350W, ram w dwoch kosciach, 128Mb DDR i 254 MB DDR. Jak przeloze ten dysk do innego kompa to sie uruchamia i wszystko dziala, wiec dysk nie ma tu nic do rzeczy, zamienilem tez tasmy i nic to nie dalo. moze cos z plyta glowna sie stalo? a moze cos w biosie jest nie tak?
  • 0

#16 Aman

Aman

    Windows 98/XP/Vista/Ubuntu

  • 955 postów

Napisano 12 07 2007 - 15:24

Wyciągnij tę jedną kość 128 MB i spróbuj uruchomić system
  • 0

#17 kubabiker

kubabiker

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 13 07 2007 - 14:12

wyciaglem jedna kosc, nic to nie dalo, wsadzilem ja do innego gniazda, tez nic, pozniej to samo z druga koscia zrobilem, a dla pewnosci zabralem jedna kosc z innego komputera i to samo, nic nie pomoglo, wiec wina ramu to nie jest. wydaje mi sie ze plyta glowna jest uszkodzona, lecz nie mam mozliwosci niestety przelozenia czesci do innej plyty glownej:/ jak sprawdzic czy to jest wina plyty czy czegos innego?
  • 0

#18 Aman

Aman

    Windows 98/XP/Vista/Ubuntu

  • 955 postów

Napisano 14 07 2007 - 10:47

Sprawdź na innym zasilaczu. Odepnij wszystkie niepotrzebne rzeczy, tzn. klawiatura, mysz, napędy optyczne
  • 0

#19 shadow of fight

shadow of fight

    Stały użytkownik

  • 241 postów

Napisano 14 07 2007 - 11:33

tak przy o kazi sprawdź czy taśma nie jest walnięta
  • 0

#20 andros

andros

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 31 07 2007 - 18:59

Mam pewnie problem z xpekiem zrobilem formata, na poczatku jak instalowalem programy zauwazylem zwolnienie myszki,ktore bylo spowodowane zlymi sterownikami do karty juz ten problem naprawilem, ale teraz kiedy restartuje komputer zawiesza mi sie winda w czasie ladowania na samym poczatku, zrobilem format wczoraj i dzis i dalej mam ten sam problem, nie wiem czym to moze byc spowodowane. Moj sprzet windows xp sp2 p4 2,8ghz 1gb ram radeon 9800 pro

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych