Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem ze skonfigurowaniem routera - encryption time mismatch


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Karixo

Karixo

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 09 11 2014 - 20:07

Witam

Po przeczytaniu kilku tematów, wyszukiwania informacji i prób zmuszony brakiem czasu po 3 godzinach piszę ten temat.

Najprościej, chciałbym skonfigurować mój router(Techniclan WAR-54GS) tak by odbierał sieć Wifi, a następnie przekazywał ją kablem do mojego laptopa z racji gdyż mam na nim(tak myślę) kiepską kartę sieciową, a i stał z nim w rękach nie będę żeby mieć lepszy sygnał. Stąd chciałbym takiego rozwiązania. Próbowałem router skonfigurować na różne sposoby, ale widać mimo wszystko brakuje mi wiedzy i umiejętności by to zrobić. Router ustawiłem jako Client i starałem się połączyć nim z daną siecią wifi w opcjach przez site-survey, ale gdy już zaznaczałem sieć i klikałęm "connect" za każdym razem wyskakiwał mi błąd encryption time mismatch. Nie mam pojęcia co z tym zrobić a męcze się już długo, mógłby mi ktoś pomóc? smile.gif

 



  • 0

#2 Karixo

Karixo

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 10 11 2014 - 19:43

Dałem sobie jakoś radę z pomocą innego forum, ale zamieszczam mimo to tu równierz odpowiedź gdyby komuś było kiedyś potrzebne.


Router:



Network type:

Client

Infrstructure



LAN Settings:

Adres IPv4: 172.16.1.107

Maska Podsieci: 255.255.255.0

Brama domyślna: 172.16.1.1



Karta sieciowa komputera:



Adres IPv4: 172.16.1.108

Maska Podsieci: 255.255.255.0

Brama domyślna: 172.16.1.1



Adresy DNS takie jak sieć z którą komputer łączy się normalnie.

By połączyć się w site survey musiałem w zakładace security ustawić takie same szyfrowanie jak sieć z którą się chciałem połączyć i wpisać hasło.
Adres 172.16.1.106 to adres urządzenia nadawczego(sieci głównej z którą łączył się mój router i przekazywał mi internet), analogicznie dalsze ustawienia.



Użytkownik Karixo edytował ten post 10 11 2014 - 20:13

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych