Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z wydajnością


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 wlodar_wild

wlodar_wild

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 05 04 2010 - 16:05

Witam :whistling:

Mam mały problem z wydajnością mojego komputera.

Może na początek podam config:

Proc: AMD Athlon Dual Core 5200+ 2.70Ghz
Mainboard: GIGABYTE GA-MA770-UD3
RAM: DDR2 Kingston 2GB 800Mhz 5-5-5-12
HDD: Samsung HD322HJ SATA2 320GB
GPU: Gainward GeForce 9800GT 512MB (normalna wersja - nie GreenEdition)
Zasilacz: OCZ StealthXStream 500W

System postawiony na nim to Win 7 Ultimate x86

Problem sie tyczy głównie wydajności w grach. Nawet w tych starszych typu GRID czy DIRT. na rozdzielczości 1280x1024 i wszystkie detale na full kiedyś działały płynnie 40-60 klatek. Komputer kupowałem rok temu i wtedy jeszcze działał na Win XP. Z czasem zaczęły sie wszsytkie gry przycinać. 20-30klatek to juz dla mnie nie jest do nazwania płynnością. Co może być tego przyczyną? Spotkał się ktoś kiedyś z takim problemem?? Byłbym wdzięczny za pomoc :) a uwagi typu kup sobie nowy sprzęt itp. zostawcie dla siebie ;P

Najciekawsze jest to, że kumpel ma karte tego samego producenta tylko 9600GT 512MB i komputer jest na platformie intela, nie pamiętam płyty głownej ale pamiętam że procesor Core2Duo e5200. Ram ma ten sam. Podłączone ma to pod TV LCD 42' i wszystko mu płynnie chodzi w rodzielczościach HD jak i FullHD ;/ Ja niestety jeszcze działam na starym Samsungu CRT ;D;D wiec nie mam okazji sprawdzic jak jest na wiekszych rozdzielczosciach :/

z góry dziękuję za odp :)

Użytkownik wlodar_wild edytował ten post 05 04 2010 - 16:06

  • 0

#2 Gość_Mofis_*

Gość_Mofis_*

Napisano 05 04 2010 - 16:24

Za bardzo napisane po polskiemu. Cóż, jeśli na XP gry miały więcej FPS a na Win7 Ci się przycinają, to nie masz co się dziwić, po pierwsze win7 żre więcej ramu, a po drugie twoja karta zaczęła działać z DX10, (XP tylko DX9), więc dlatego spadło Ci te 20-40fps. Jeśli jednak miałeś na myśli "z czasem": Kiedy czyściłeś grafike? Zrób stability test Furmark'iem i podaj najwyższą temperaturę.

Użytkownik Mofis edytował ten post 05 04 2010 - 16:25

  • 0

#3 wlodar_wild

wlodar_wild

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 05 04 2010 - 16:29

@Mofis

Właśnie z początku na XP było wszystko ok, byłem zadowolony z wydajności, z czasem sie stało tak, że na XP też spadły klatki ale mnie to nie obchodziło bo nie miałem wtedy czasu na gry. Teraz chcę pograć i się tylko wkurzam bo nie wiem co może być przyczyną ;/ Zdaje sobie sprawę że Win7 pożera sobie z 600MB RAM'u i karta w końcu wykorzystała DX10 który i tak nic nie wnosi nowego ;/
  • 0

#4 Gość_Mofis_*

Gość_Mofis_*

Napisano 05 04 2010 - 18:20

Jeśli jednak miałeś na myśli "z czasem": Kiedy czyściłeś grafike? Zrób stability test Furmark'iem i podaj najwyższą temperaturę.


  • 0

#5 wlodar_wild

wlodar_wild

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 06 04 2010 - 15:45

Jeżeli chodzi akurat o czyszczenie to w tej sprawie mogę śmiało powiedzieć że jestem pedantem :whistling:
Zrobiłem Stability Test tym FurMarkiem. W max rozdzielczości i MSAA 16x, PostProcessing-on, Xtreme Burning Mode-on... Max temp = 75* (wiatrak tak się już wkręca na obroty, że muszę muzykę podgłaszać ;D) średnia ilość klatek 48fps. Wczoraj zainstalowałem CoD MW2 i na 1280x1024 AA=off i wszystkie detale na Extra, średnia ilość fps to 30fps z tym że ma denerwujące przycinki ;/;/ kumpel zainstalował = 1920x1080 AA=off wszsytko na Extra... 35-40fps bez żadnych ścinek ;|

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: zacinanie komputera przycinanie komputera wydajność komputera



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych