Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z wejściem mini-jack .


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Papanomaly

Papanomaly

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 26 11 2015 - 20:58

( z góry uprzedzam że przez problemu z klawiaturą przecinki się nie pojawią ;D )  Witam ostatnio a dokładnie dzisiaj zrobiłem coś po prostu (debilnego ). Przez przypadek zbyt gwałtownie ruszyłem nogą i uszkodziłem wejście mini-jack z tyłu komputera stacjonarnego. Wszystko było by dość nie groźne lecz już dawno wejście przednie uległo takiej samej awarii. Oczywiście tęgi umysł zauważył że przyciskając kabel dźwięk w słuchawkach się pojawia. Dźwięk tak ogólnie był ale bardzo zniekształcony i w filmach np było słychać głos osoby ale dźwięki otoczenia były prawie nie słyszalne i z wieloma szmerami. Nie było to takie super wielkie uszkodzenie lecz wpadłem na pomysł ( tragiczny ) że może ustabilizuje kabel  klejem :wallbash:  :wallbash:  ;(   tak klejem i wiem teraz ten kto czyta myśli hahaha co za [beeep] i ja też tak myślę ale nic chodzi oto że nadal próbuje wydostać mini-jacka ( chyba tak się to pisze ) z wejścia . Ale mam pytanie czy klej można rozpuścić jakoś domowymi sposobami lub czy można wymienić tylnie wejścia dźwiękowe . A i zapomniałem dodać jestem w sprawach sprzętowych laikiem więc proszę wyjaśniać dość nie skomplikowanie .  Dziękuję za wszelką pomoc . :yes:



  • 0

#2 Krzychu25

Krzychu25

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 045 postów

Napisano 26 11 2015 - 21:35

Zależy jakim klejem, jak coś w rodzaju superglue to nie ma szans, bo coś co go rozpuści, rozpuści też jacka. Najlepszym rozwiązaniem jeżeli nie masz bladego pojęcia o elektronice to zanieść komputer do serwisu i poprosić o wlutowanie nowych gniazdek w płytę, nie jest to zbyt trudne, ale jeżeli nie miałeś nigdy w ręku lutownicy to nie polecałbym robić tego samemu. Jak ci wylutują te stare wejście to możesz próbować je obdłubać z jacka od słuchawek, a potem je jakoś delikatnie obskrobać z kleju, ewentualnie wymiana kabla.



  • 0

#3 Papanomaly

Papanomaly

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 26 11 2015 - 22:06

Dziękuje za rade pójdę jak najszybciej  do serwisu :)



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych