Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z uruchomieniem komputera, system się resetuje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 migdal92

migdal92

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 30 07 2012 - 13:59

Witam

Mam problem z komputerem stacjonarnym (dość leciwym) ale mam na nim trochę ważnych informacji i nadal jest używany. Ostatnio próbowałem aktualizować program do oglądania filmów (GOM player) i w czasie instalacji komputer zresetował się i od tamtej pory już się nie chcę poprawnie uruchomić. Więc tak komputer się uruchamia normalnie do momentu kiedy wyskakuję informacja:

"Przepraszamy, że system Windows nie został pomyślnie uruchomiony. Może być
to spowodowane ostatnią zmianą sprzętu lub oprogramowania.

Jeśli komputer przestał reagować, nieoczekiwanie został uruchomiony
ponownie lub wyłączony automatycznie w celu ochrony plików i folderów.
wybierz opcję Ostatnia znana dobra konfiguracja, aby przywrócić ostatnie
działające ustawienia.

Jeśli poprzednia próba uruchomienia została przerwana na skutek awarii
zasilania lub naciśnięcia przycisku zasilania lub resetowania, lub jeżeli
nie wiesz co spowodowało problem wybierz opcję uruchom system Windows
normalnie.

Tryb awaryjny
Tryb awaryjny z obsługą sieci
Tryb awaryjny z wierszem poleceń

Ostatnia znana dobra konfiguracja (ostatnie działające ustawienia)

Uruchom system Windows normalnie

Użyj klawisza strzałek w górę i w dół, aby zaznaczyć wybrany system
Liczba sekund do uruchomienia systemu windows: odliczanie od 30"

I w tym oknie nie działają mi żadne przyciski na klawiaturze więc nie mogę nic zmienić a zaznaczenie jest na "uruchom system windows normalnie". Jedyne co mi zostaje to czekanie tych 30 sekund. Po tym czasie system (posiadam system windows XP) loguję się, logowanie nie dobiega końca i na około sekundę pojawia się niebieskie tło i napisy, których normalnie nie mamy szans przeczytać. Lecz ja wyciągnąłem aparat i zrobiłem zdjęcie temu komunikatowi Dołączona grafika i brzmi ono tak:

"Pojawił się problem i system windows został zamknięty, aby zapobiec uszkodzenia komputera.

Jeśli po raz pierwszy widzisz ekran błędu stop, ponownie uruchom komputer. Jeśli ten ekran pojawi się ponownie, wykonaj następujące kroki:

upewnij się, że na dysku jest wystarczająco dużo miejsca. Jeśli sterowniki jest identyfikowany w komunikacie stop wyłącz go lub skontaktuj się z producentem w sprawie aktualizacji sterownika. Spróbuj zmienić karty video.
Skontaktuj się z dostawą sprzętu w sprawie aktualizacji systemu BIOS. Wyłącz opcje pamięci systemu BIOS, tak jak buferowanie i przesyłanie. Jeśli do usunięcia lub wyłączenia składników musisz użyć trybu awaryjnego, ponownie uruchom komputer, naciśnij klawisz f8, aby wyświetlić zaawansowane opcje startowe, a następnie wybierz opcje tryb awaryjny.

Informacje techniczne:

*** STOP: 0x0000007E (0x0000005. 0x805C0433. OxF789E420. 0xF789E11C) "

tak wygląda mój ten uciążliwy problem. Aha i chciałbym jeszcze dodać, że to f8 nie działa. Przy starcie jest napisane "DEL to enter setup" i "DEL+F2 to enter AWSFLASH" a jak naciskam f8 to nie ma reakcji. Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam Serdecznie

  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 30 07 2012 - 21:42

Spróbuj naprawić system z płyty instalacyjnej :

1 Wkładamy cd XP do napędu i bootujemy a niej (uruchamiamy )
2 Instalator ładuje sterowniki
3 Dochodzimy do pierwszego okna instalatora, i tu pojawia się magiczne " pierwsze R ", które się wykorzystuje w innych niecnych celach . My jednak wciskamy ENTER
4. Następnie Instalator pokazuje nam zainstalowane systemy na dysku. Jeżeli mamy dwa lub trzy zaznaczamy odpowiedni , jeżeli jeden to przestępujemy do naprawy , pojawiło się " drugie R ". Wciskamy R
5. Po chwili instalator Windows XP podmieni pliki systemowe (dysk "C") (nie wpływa to na zapisane dane na sąsiednich partycjach)
6. Po zakończeniu "naprawy Windows z płyty instalacyjnej system powninien się normalnie uruchomić. Powodzenia.

Użytkownik Tomasz6688 edytował ten post 30 07 2012 - 21:53

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych