Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z uruchamianiem Visty. System zawiesza się.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 pel1906

pel1906

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 07 05 2009 - 11:23

A więc przygoda zaczeła się od tego iż przy uruchamianiu kompa zawiesiło się gdy wyświetlone jest logo i ten pasek postępu , laptop nie pracuje widać po diodzie , czekać można i godzine i nie ruszy , trzeba wylaczyc i znowu , wtedy pojawia się error że albo został wyłączony komp albo nowe urzadzenia dodane , mam 2 opcje do wyboru , 1) urchom normalnie 2)uruchom narzedzie do naprawy . Na początku wybierałem to 2 i różne scany przeprowadzało co dawało różne efekty, czasami po pol godzinie udawalo sie włączyć kompa , czasami nie , kończyły się skany na przywracaniu systemu , mysle jest ok ... ale nieeeee , kompa na 2 dzień włączam znow to samo , ale tym razem te skany nic nie dawaly , konczylo sie na komunikacie ze mam skontaktowac sie ze sprzedawaca chyba , ale starata kompa na miesiac i format mnie nie urzadzal wiec recznie robię narazie przywracanie systemu za kazdym razem gdy uruchamiam kompa no więc teraz moje pytanie co robić ??Dołączona grafika czytalem na forum aby wpisac w wierszu polecen sfc /scannow , sprawdzilo i wszystko ok , nod'em 32 przejechalem i czysto , innymi antyvirami niby cos znajdywalo ale znowu po uruchomieniu na nowo zawiesza się, prosze aby rozwiazenia nie brzmialo przeinstaluj system aha... i nie pamiętam abym instalowal jakies programy przed tym gdy zaczelo się krzaczyć .
Mam notebooka hp dv5-1040ew

  • 0

#2 Jakub566

Jakub566

    Pedobear

  • 897 postów

Napisano 07 05 2009 - 14:08

A tak już od początku było czy dopiero ostatnio masz taki problem? Jest taka możliwość, że przywracasz system ciągle do poprzedniego stanu, który też jest błędny. Ja bym włożył płytę z Windowsem i użył funkcji ''napraw''. Ale masz laptopa więc masz pewnie jakąś recovery z różnymi śmieciami.

Ale jeśli naprawdę widzisz, że laptop nie pracuje to chyba jednak będziesz musiał oddać na gwarancję. Bo jak system nawali to można prawie zawsze pokonać problem, nawet formatem, ale jak laptop to klapa.

  • 0

#3 pel1906

pel1906

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 07 05 2009 - 16:58

na poczatek dzieki za zainteresowanie problememe , plytki od windy nie mam , mam osobna partycje na dysku z vista tylko , przywrocilem raz do stanu gdzoe na 100% dzialalo dobrze i i tak sie spieprzylo , problem pojkawil sie po 6 miechach od kupna. Sugerujesz ze na gwarancje oddac a nie lepiej probowac formatowac? mam oprocz opcji przywracania systemu opcje odzyskania ustawien farbrycznych , ale mam niestety od poczatku wszystko na 1 partycji i nie chce sie znowu tego przerzucac a i po formaccie slabo jest, a system nie muli , mi to na vira wyglada , ale przejechalem nodem , paroma online i nic , jakies bzdury wykrylo (key-geny , w nich podobno czesto wykrywa viry)
  • 0

#4 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 07 05 2009 - 17:03

Spróbuj naprawić system (bez utraty danych)
(wkładasz płytkę vista >> przy uruchamianiu "napraw komputer") (tak w skrócie) :D
Coś w ten deseń :
Dołączona grafika

EDIT:
@UP:
Może masz vistę na partycji recovery ?

Użytkownik macsch15 edytował ten post 07 05 2009 - 17:04

  • 0

#5 pel1906

pel1906

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 07 05 2009 - 17:15

Mam viste na partcji recovery :D przy uruchamianiu systemu gdy wylacze po zawieszeniu pojawia sie monit z informacja czy mam normalnie uruchomic go czy zrobic naprawe , przeprowadzalo te naprawy , szukalo bledow na dysku ale na marne , nie pomagalo , tylko nie wiem czy o tym samym myslimy

Użytkownik eunstachy edytował ten post 07 05 2009 - 18:16
Nie cytuj wypowiedzi która jest bez pośrednio nad Twoją.

  • 0

#6 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 07 05 2009 - 17:24

Ilu bitowa vista ??
  • 0

#7 pel1906

pel1906

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 07 05 2009 - 17:33

prawdopodobnie 32 , w informacjach o systemie jest 32 , ale gdy chcialem instalowac sterowniki do grafiki bylo napisane ze to nie jest 32 bitowy , ale pozostanmy przy 32 bitowym
  • 0

#8 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 07 05 2009 - 17:41

Spróbuj jeszcze tak :
Ściągasz Dysk Recovery z tej strony :
http://neosmart.net/blog/2008/windows-vist...-disc-download/ (x86)
Nagraj ją za pomocą np. BURN ISO
http://www.paehl-info.de/cdr/burniso.php

Potem uruchamiasz z niej komputer (obraz jest już bootowalny, także uruchomi się bez większych problemów)

Działa tam opcja Repair computer (nie install) i wykonaj kompleksową naprawę systemu.

Lub jeżeli nie podziała , ściągnąć :
http://www.paragon-software.com/home/rk-express/
zarejestrować się (klucz)
http://www.paragon-software.com/registration/rke.html
Wypalić tym j/w
I napraw sektor rozruchowy (zakładka Boot corrector )
  • 0

#9 pel1906

pel1906

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 07 05 2009 - 20:04

1 opcja wykonana , tylko nie wiedzialem ktora opcja jest "komplekoswa naprawa" wiec najpierw ta 1 wybralem o ktorej mowiles ale w ciagu 5sek nie znalazlo bledu , pozniej ta 4 , z 15min spradzalo , nie wykrylo bledu ...a na koniec uruchomil sie komp.... poprawie :D porobie rozne bzdety z 5 min i uruchomie raz jeszcze , pamietam ze raz udalo sie uruchomic go poprawnie gdy odrazu po uruchomieniu kompa uruchomilem go ponownie , zaraz sie przekonamy czy wypadek przy pracy byl czy jednak juz jest ok

jednak kicha , uruchamialem 2 raz i znow zawiesil sie , przywracanie systemu dopiero za 3 razem przynioslo skutek , mimo ze wczesniejsze proby bylo konczone monitem o powodzeniu , nie mam sily aby probowac dalej, jutro sprawdze 2 opcje , narazie dzieki za pomoc macsch15

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych