Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z torrent'ami


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 miter_12

miter_12

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 27 06 2008 - 10:48

Na speedtest pokazuje mi ze mam szybkosc 835 kb/s.Ściągam przez utorrent i idzie mi 2 kbs.A na bitlordzie ten sam plik sie caly czas łączy moze mam zmienic ustawienia?Albo przez inny program ściągac który waszym zdaniem jest lepszy?

  • 0

#2 Weksel

Weksel

    Intel inside

  • 646 postów

Napisano 27 06 2008 - 10:51

Ja używam Bitcomet.
Sprawdź port nasłuchu (UDP) musi być odblokowany na routerze (tudież firewallu)

  • 0

#3 miter_12

miter_12

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 27 06 2008 - 11:11

to ściągne tego bitcomet

wielkie dzieki weksel pobralem tego bitcomet i teraz ściąga 60 kbs
  • 0

#4 konrad18

konrad18

    Zaawansowany użytkownik

  • 548 postów

Napisano 27 06 2008 - 11:33

Żeby nie zakładać nowego tematu to napisze tu:

Mam neta 1 mb i wszystko jest ok ale,gdy ściągam bitcomet'em to idzie mi po 2 kb/s co ciekawe mój kumpel ma tego samego dostawce neta, ta sama prędkość i ściąga mu 60-80 kb/s co ciekawe on nic nie ustawia w bitcomet bo on jest w tym zielony...Chciałbym się zapytać jaka jest tego przeczyna, że on ściąga po 60 kb/s a ja tylko 2?
  • 0

#5 webtrax

webtrax

    Stały użytkownik

  • 180 postów

Napisano 27 06 2008 - 12:09

Może nic nie ustawia bo nie ma firewalla więc nic mu portów nie blokuje :P
Spróbuj odblokować u siebie porty na których "nasłuch uje" (czy jak to tam się mówi) bitcomet,
być może to zwiększy transfer...
Problemem mogą też być same torrenty, brak seedów itp. itd.
  • 0

#6 czernit

czernit

    Początkujący

  • 54 postów

Napisano 27 06 2008 - 12:25

No właśnie prawdopodobnie masz mało peerów i seedów.
  • 0

#7 miter_12

miter_12

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 27 06 2008 - 15:46

ja próbuje wyłączyc firewall na wszystkie mozliwe sposoby ale na bitcomet tam na dole jest zolte kolko czyli ze cos blokuje moj ip.dzialalo pare godzin sciagalo po 60 a teraz 0kbs
  • 0

#8 waldik 41

waldik 41

    Początkujący

  • 89 postów

Napisano 15 07 2008 - 16:41

Ja używam Bitcomet.
Sprawdź port nasłuchu (UDP) musi być odblokowany na routerze (tudież firewallu)


Witam.
Podłącze sie pod dyskusje.Jestem w tym temacie zielony.Dopiero zaczynam przygodę z torentami .\Jak skonfigurować firewala ((sygate i zpore windosa),aby przesył był na normalnym poziomie?
Co znaczy,że masz za mało peerów i seedów?Proszę o wyrozumiałośc za tak banalne pytania
  • 0

#9 Weksel

Weksel

    Intel inside

  • 646 postów

Napisano 15 07 2008 - 18:26

To więc tak... przedstawie Wam sprawę jak odblokować port UDP na routerze (jeśli chodzi o firewalla to zależy jakiego kto ma).
na początku potrzebujemy potrzebujemy ip komputera (w sieci lokalnej, nie ip globalne) i numer portu UDP jaki sobie wybrał bitcomet.
Ip kompa poznajemy po wpisaniu w konsoli (uruchom>cmd) polecania ipconfig:

Dołączona grafika

natomiast port nasłuchu sprawdzamy w opcjach bitcometa:
Dołączona grafika

Mając port wchodzimy do ustawień routera (adres routera to zwykle: 192.168.1.1 albo 127.0.0.1 - zależy od rodzaju i producenta routera - adres wpisujemy normalnie w przeglądarce) i w zakładce (te zakładki mają różne nazwy w zależności od softu): Single Port Forwarding (czasami jest to np. games and aplications) wpisujesz numer portu i ip (WEWNĘTRZNE!! - tzn. w sieci lokalnej tak jak to urządzenie widzi router) komputera na którym chcesz odblokować port:

Dołączona grafika

Po resecie powinniście uzyskać taki efekt w dolnym rogu w bitcomecie:

Dołączona grafika

Przedstawiłem tutaj sposób odblokowania portów na routerze (tudież np. liveboxie). Jeżeli chodzi o firewall systemowy (softowy), zależy co macie NIS, kasperski, NOD? Trzeba poszukać w programie listę portów i odblokować odpowiednie w podobny sposób. W każdym razie firewalle zwykle pytają przy pierwszym włączeniu programu współpracującego z netem o to, czy dopuszczać połączenia przez wszystkie porty, zwykle zgoda powoduje automatycznie odblokowanie portów dla tej aplikacji w innym wypadku trzeba to robić ręcznie
  • 0

#10 waldik 41

waldik 41

    Początkujący

  • 89 postów

Napisano 15 07 2008 - 19:12

no,kawał dobrej roboty.Chyba za wcześnie ,,spanikowałem''.Teraz leci mi pierwszy film,który ściągam i prędkości są mniej więcej takie:
ściąganie 148 KB/s
wysyłanie200KB/s.
Czy cały czas jest poarańczowa (może zmieniać kolor?) ikona w pasku.
Czy muszę coś zmieniac w konfingu?
  • 0

#11 Weksel

Weksel

    Intel inside

  • 646 postów

Napisano 15 07 2008 - 19:15

Czy cały czas jest poarańczowa (może zmieniać kolor?) ikona w pasku.
Czy muszę coś zmieniac w konfingu?


Ale która ikona? ta przy zegarze zawsze jest pomarańczowa bo to logo bitcometa :(
A ta przy ip zewnętrznym powinna być zielona, tak jak na ostatnim screenie

  • 0

#12 waldik 41

waldik 41

    Początkujący

  • 89 postów

Napisano 15 07 2008 - 19:45

ja nie mam takiej ikony(tej zielonej).Jest ta pomarańczowa przy zegarze i taki kwadratow nieznikający znaczek-pokazuje tranfer.
Gdzie szukać zielonego kółeczka?

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych