Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z przywróceniem obrazu z sieci.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 tormen

tormen

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 10 12 2011 - 22:53

Witam,
mam spory problem. Sytuacja wygląda tak:
Jest laptop z Win 7, którego obraz dysku stworzyłem na PC. Standardowa grupa robocza, łączność między kompami przez WIFI.
Dziś system na laptopie się wysypał, odpaliłem go, dawałem F8, napraw i chciałem wskazać ścieżkę na komputerze pc.
Za Chiny nie mogłem się dostać, a codziennie bezproblemowo wchodziłem z laptopa na udostępniony dysk.
Przykładowo komputer nazywa się "komputer_pc", dysk na którym jest obraz to "e". Ścieżkę wpisywałem \\komputer_pc\e\ i nic, do tego pytał o login i hasło, a przecież na pc nie ma żadnego hasła, co bym nie wpisał - zawsze komunikat, że nie odnaleziono ścieżki. Proszę, doradźcie jak mogę przywrócić obraz przez sieć.

  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 10 12 2011 - 23:38

zrób recovery :( i to wystarczy :)to jest ukryta partycja która przywraca system do czasu kiedy był sprawny . pomaga bo sam z tego korzystałem

najlepiej poczytaj o tym na necie bo nie pamiętam jakim przyciskiem to się robiło.Powodzenia

  • 0

#3 tormen

tormen

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 10 12 2011 - 23:55

Witam, niestety nie mam partycji recovery, kupowałem kompa bez systemu...
  • 0

#4 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 11 12 2011 - 00:30

a jak instalowałeś system to jaki? i czy to był orginał

bo jeśli masz orginalną płytę z win to możesz ją zbootować i przeinstalować cały system.
a jeśli nie masz to tylko format ,no chyba że jest jeszcze jakaś możliwość o której nie wiem

Użytkownik Quke edytował ten post 11 12 2011 - 00:58

  • 0

#5 tormen

tormen

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 11 12 2011 - 04:01

Witam,
płytkę mam, winda oryginalna, ale wlasnie po bootowaniu i opcji "napraw", lub wejściu do naprawy przez F8 nie mogę zobaczyć sieci, a co za tym idzie obrazu, który mam na innym kompie :(
  • 0

#6 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 11 12 2011 - 08:41

Wejdź w BIOS (np klawisz DEL) i zmień na DVD jako pierwszy napęd Boot. i w ten sposób zbootujesz płytkę z windą.Wchodzisz w BIOSie w kategorię Advanced Bios Features, a następnie szukasz w niej czegoś w nazwie związanego z First Boot Device lub First Boot Sequence i ustawiasz tam napęd (cdrom lub też będzie po prostu nazwa kodowa twojego napędu.

Standardowo po uruchomieniu Windows XP w trybie awaryjnym funkcja Przywracania systemu usuwa ostatnio wprowadzone zmiany. Jeśli jednak system nie uruchamia się nawet w trybie awaryjnym, trzeba uciec się do bardziej zaawansowanych środków. Gdy spotka Cię taka sytuacja, wypróbuj poniższą metodę:
1. Włącz komputer i wciśnij klawisz [F8], zanim Windows XP zacznie się uruchamiać.
2. Z menu opcji zaawansowanych wybierz Tryb awaryjny z wierszem polecenia.
3. Jeśli masz zainstalowanych kilka systemów w komputerze, wybierz opcję uruchomienia Windows XP.
4. Zaloguj się do systemu na konto z uprawnieniami administratora.
5. Wpisz polecenie c:\windows\system32\restore\rstrui.exe.

może to pomoże

Użytkownik Quke edytował ten post 11 12 2011 - 08:35

  • 1

#7 tormen

tormen

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 11 12 2011 - 18:31

Dzięki Quke, ale sytuacja jest trochę inna. Chodzi z resztą a Win 7, a nie xp. Przywracanie systemu miałem wyłączone, wierzę, może naiwnie, że mając obraz dysku, który zajmuje prawie 40gb jestem w stanie przywrócić system. Problem w tym, że jest on w sieci, na komputerze stacjonarnym. Odpalam laptopa z płyty instalacyjnej, daję "napraw", ale nie mam jak wskazać ścieżki do tego obrazu :( Jakieś inne pomysły?
  • 0

#8 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 12 12 2011 - 17:01

Wiesz co.... tak sobie myślę.. a gdybyś tak podpiął ten katalog sieciowy jako zmapowany dysk. Może wtedy zadziała bo przywracanie zacznie to traktować jako dysk lokalny

http://www.reset.ath.bielsko.pl/systemy-operacyjne/artykuly/windows/2010/waik.aspx
Poczytaj sobie jeszcze tu może coś Ci to pomoże .Powodzenia

a jak masz kopię zapasową tego co miałeś na dysku ,to rób format i po problemie :(

Użytkownik Quke edytował ten post 12 12 2011 - 17:01

  • 0

#9 tormen

tormen

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 12 12 2011 - 21:46

No nic, od tej pory będę musiał robić obrazy na innych partycjach, ale na tym samym kompie:(

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych