Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z przejścia z Win Media Center na Win XP Pro


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 blacha80

blacha80

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 11 04 2008 - 17:41

Witam!
Próbowałem na wszystkie znane mi sposoby przeinstalować XP Media Center na XP Pro. Chcę tego dokonać na kompie zakupionym wraz z Media Center ( sys był wgrany w momencie zakupu - zainstalował się bez pytania po odpaleniu ) Chcę wrócić do starego dobrego XP i tu niemiła niespodzianka - nie można tego zrobić sposobem odpalenia z płyty - wyskakuje błąd - bluscreen
Dołączona grafika
Sprawdzalem na 2 kopiach (swojej i kolegi ) i jest to samo. Jak mam się pozbyć MC bez roznoszenia dysku młotkiem?


Treść tego błędu:
Pojawił się problem i system windows zostanie zamknięty aby zapobiec uszkodzeniu komputera. Jeżeli po raz pierwszy widzisz ekran błedu stop uruchom komputer ponownie. jezeli problem, pojawi si e ponownie podejmij następujące kroki:
upewnij się ze na dysku jest dośc miejscajeżeli sterownik jest zidentyfikowany w komunikacie stop wymień go lub skontaktuj się z producentem w sprawie aktualizacji sterownika. spróbuj zamiany karty wideo.
skontaktuj sie z dostawca sprzetu w sprawie aktualizacji bios wyencz opcje pamieci bios takie jak buforowani i przesaieienieie (LOL) jezeli do do usuniecia plików musisz użyc trybu awaryjnego poniownie uruchom komputer nacisnij F8 by wyswietlic zaawansowane opcje staryowei wybierz tryb awaryjny.
informacje techniczne
stop:/0x0000007E (0x0000005, 0xF786B0BF, 0xF7CB7208, 01xF7CB6F08 )

pci.sys - Adress F786B0BF base at F7864000, DateStamp 3b7d855c

Taki komunikat. Bez przerwy wyświetla się w czasie instalki - jeszcze przed formatowniem, przy sprawdzaniu sterów, kontrolerów itd.

  • 0

#2 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 14 04 2008 - 11:40

Najpewniej instalacja systemu dedykowanego jest możliwa na twoim sprzęcie. 7E to ogólny błąd pamięci, nie wiem czy to kwestia obszaru chronionego czy też nie, możesz spróbować zrestartować BIOS (usuń zworkę lub wejdź do BIOSu i wybierz Default..), ale wątpię aby to pomogło. Swoją drogą Windows XP Center jest to to samo co Windows XP Professional + kilka programów multimedialnych.

  • 0

#3 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 14 04 2008 - 13:13

Swoją drogą Windows XP Center jest to to samo co Windows XP Professional + kilka programów multimedialnych.

Raczej XP Home. Nie zmienia to faktu że nie widze sensu przechodzenia, zwłaszcza jesli Media Center masz oryginalny
  • 0

#4 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 14 04 2008 - 19:23

To Professional używałem, więc wiem. Zaiwera między innymi gpedit.msc, czego nie uświadczysz w Home Edition.
  • 0

#5 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 14 04 2008 - 20:22

Na pewno nie proffesional bo nie ma np. mozliwości podłączenia do domeny - flagowej różnicy miedzy Home a Proffesional. Nie mam w tej chwili tego systemu pod ręką więc nie za bardzo mogę posprawdzać co jeszcze ma a czego nie. Całkiem mozliwe tez że jest jakąś hybrydą ale raczej bliżej mu do Homa niż do Proffesionala - to w końcu system do domu i multimediów.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych