Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z połączeniem z routerem


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Equuss

Equuss

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 19 06 2011 - 17:48

Witam.
Posiadam router TP-Link do sieci 3G i Windowsa 7 64bit. Chciałem owy router podłączyć do stacjonarnego komputera kablem ethernet (ok 20 m). Po pierwszym podłączeniu wszystko działało. Po restarcie komputera ten nie chce połączyć się z routerem. ( Nie wiem czy ma to znaczenie, ale kabel jest przytrzaśnięty przez zamknięte okno. W sumie gdyby był uszkodzony to chyba w ogóle by mi nie pokazywało, że coś takiego jak połączenie routera z komputerem istnieje ) Zawsze gdy sprawdzam Windowsową pomocą w czym jest problem pojawia mi się komunikat ( zaraz po resetowaniu karty sieciowej ) " karta sieciowa: połączenie lokalne nie ma poprawnej konfiguracji protokołu ip " Wiem, że mam zaznaczone uzyskiwanie DSN i IP automatycznie w IPv4 jak i IPv6. W załączniku przesyłam screen z ipconfig. Ktoś ma pomysł jak mogę uzyskać dostęp do internetu przez mój router i kabel ? (dodam jeszcze, ze wifi działa normalnie i połączenie jest. )

Załączone miniatury

  • Bez tytułu.jpg

Użytkownik Equuss edytował ten post 19 06 2011 - 17:48

  • 0

#2 TiteX

TiteX

    Początkujący

  • 27 postów

Napisano 19 06 2011 - 19:05

Zresetuj router do ustawień domyślnych, i sprawdź czy kabel który przytrzasnąłeś - nie przetarł się.

Jest opcja, że któryś z "drucików" jest na tyle zaciśnięty - by nie przesyłać impulsów elektrycznych.
Na czas testów, po zresetowaniu routera, podłącz inny kabel, i nie zaciskaj go w żaden sposób.

  • 0

#3 Equuss

Equuss

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 19 06 2011 - 19:44

Rozwiązałem problem, mój dziadek przyznał się, że przytrzasnął kabel fotelem i ten się uszkodził, konkretnie przerwał się zielony kabelek. Zalutowałem i działa. Dziękuję za pomoc.
  • 0

#4 TiteX

TiteX

    Początkujący

  • 27 postów

Napisano 20 06 2011 - 18:34

W takim układzie - temat zamykam. ;)

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych