Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z poprawnym funkcjonowaniem procesora na systemach Win8.1 oraz Win10


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 aro777

aro777

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 30 08 2015 - 11:37

Witam.
Zaczne od sprzętu jaki posiadam. 
Laptop Packard Bell, model: MX67
Procesor: Core 2 DUO 1.83GHz T5600
3gm ram
NVIDIA GeForce Go 7400

 

Na tym laptopie od lat używam windowsa xp, visty, najwiecej windowsa 7. Jak wyszedł windows 8 również działało wszystko poprawnie. Problem pojawił sie po aktualizacji do win8.1 i występuje również w nowym windowsie 10. 

 

Mianowicie po instalacji win8.1 zauważyłem że komputer strasznie muli. I mam tu na myśli nie jakies chwilowe zacięcia tylko mulenie na takim poziomie że zwykłe otwarcie folderu trwa 4 minuty. A zdążyłem wziąć prysznic przy próbie otworzenia przeglądarki. 

Nie wiedziałem co jest tego powodem, bo sprzet nie jest na tyle słaby by nie mógł obsłużyć tego windowsa. 

A nawet jeśli już nie jest najszybszy to byłby nieco wolniejszy, a nie tak jak opisałem wyżej.

 

Wiec zacząłem grzebać (choć szło mi to bardzo powoli)....

 

Przypadkiem odkryłem (w menadżerze zadań ==> Wydajność ==> użycie procesora), że procesor przez cały czas działa z prędkością 0,27GHz ! I nie przyśpiesza mimo, że próbuję cośzrobić na komputerze, strasznei długo czekam, a on ciągle 0,27GHz.

To ja się nie dziwie że wszystko tak powoli chodzi jeśli mój procesor dual core 1,83GHz pracuje z prędkością zaledwie 0,27GHz.

Menadżer pokazuje że wykorzystuje tylko 15% jego możliwości. Ciekawe jest też to, że nawet jak nic nie robie historia użycia procesora utrzymuje się ciągne na poziomie 15% (tj. 0,27GHz).

 

Dla porównania jak poprawnie działa procesor na np win7 wygląda to tak:

Jak nic nie robie spada do 0%, jak cos klikam skacze do wyższych poziomów w zależności od potrzeby, nawet chwilami do setki i po chwili spada, przez co wszystko się szybko otwiera. 

 

Windows 8 jeszcze też działał poprawie ale 8.1 i 10 już nie chce sad.png



  • 0

#2 aro777

aro777

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 31 08 2015 - 20:16

Dodam, że przy windowsie 8.1 procesor zaczyna poprawnie pracować po odłączeniu zasilacza (praca na baterii). Mozna go podłączyć od razu z powrotem i wszystko działa poprawnie. W praktyce wyglada to tak że na sekunde odłączam i podłączam zasilacz i komputer pracuje normalnie oO (działa przy win8.1), natomiast przy win10 juz to nie dziala



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych