Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z plikiem systemowym


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 mariusz_kow2

mariusz_kow2

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 06 04 2008 - 17:39

Witam.
Na wstepie chciałbym napisać ze na podobny temat jest duzo informacji! Ja mam jedna troszke inny problem!
W jakiś dzien wszystko z kompem jest ok, następnego dnia jak włączam kompa pojawia mi sie komunikat na czarnym tle:

Nie można uruchomić systemu Windows, ponieważ następujący plik nie został znaleziony lub jest uszkodzony: system32\DRIVERS\pci.sys. Możesz podjąć próbę naprawy tego pliku. W tym celu uruchom instalację systemu Windows z oryginalnego dysku CD-ROM i wybierz 'r' na pierwszym ekranie, aby rozpocząć naprawę.

Robie tak jak jest napisane! Czasami naprawa nie pomaga i musze zrobić FORMAT C.

Mam system XP.

Wszystko było by dobrze gdyby komp działał długi czas po tej naprawie! Jednak po jakimś tygodniu pojawia sie ten sam problem! I tak wkoło.
Jak działa przez 2 tygodnie to i tak jest dobrze, bo średnio to sie psuje co jakiś tydzień!

Co może być przyczyna tego????
Wymieniałem dysk jakieś 3 tygodnie temu. Po tygodniu od wymiana znowu sie teki coś pojawiło! Z poprzednim dyskiem miałem taki sam problem do momentu całkowitego uszkodzenia!!

Nie wiem czy to wina jakiegoś urządzenia???
Nie mam pojęcia co to moze byc!

bardzo prosze o pomoc i jakieś informacje jak zapobiec tym uszkodzeniom!!


I jeszcze wspomnę inny problem (być może ma to jakiś związek ze sobą).

Od jakiegoś czsu wyłaczały mi sie wejścia USB (w modemi z neostrady gasły lampki) musiałem zrobić reset bo nic nie pomagało! Podczas gdy zgasły lampki podłaczałem aparat, MP3 itp, ale żadnego urządzenia nie wykrywało!
Musiałem kupić kontroler USB teraz modem się nie wyłacza bo jest podłaczony pod kontroler! Ale jak bym podłączył modem pod wejścia z płyty głównej to napewno by sie wyłączyło!!

Prosze o pomoc!!


Pozdrawiam

  • 0

#2 Marko_

Marko_

    Stały użytkownik

  • 279 postów

Napisano 06 04 2008 - 18:55

Plik sterownika pci.sys jest jednym z najważniejszych elementów XP. Czy po wystąpieniu błędu plik istnieje ? może z konsoli uruchomionej z płyty inst. XP zobacz czy istnieje, skopiuj go na dyskietkę do późniejszej analizy. Może być to rodzaj wirusa który instaluje się w plikach *.sys zarażając ten plik powoduje jego uszkodzenie. Na twoim miejscu zainstalował bym program do analizy hardware typu:
http://www.pobieralnia.pl/kategoria-51-nar...-komputera.html
z naciskiem na płytę główną. Nie podałeś swojej konfiguracji więc nie zaproponuję nic konkretnego. Mam nadzieję że chronisz kompa przed robakami wykonujesz skanowania wszystkich danych na wszystkich dyskach. choć na pierwszy rzut oka winny wydaje się być zasilacz lub płyta. Ale po kolei najpierw robaki i sprzęt.

  • 0

#3 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 08 04 2008 - 13:38

Możliwe że kontroler dysku twardego na płycie głównej jest uszkodzony. Podaj markę płyty, wykonaj aktualizacje BIOSu. PCI.SYS to dość popularny błąd w tego typu sprawach.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych