Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z partycjami


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 maciek-sc

maciek-sc

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 03 12 2008 - 13:56

witam mam 2 dyski twarde:
pierwszy sysk jest na ATA i ma ponenojść 40GB , jest podzelony na 2 partycje
(na pierwszej partycji jest zainstalowany Windows XP Professional)

drugi dysk jest na SATA i ma pojemność 160GB , jest podzelony na 3 partycje

problem polega na tym ze któregoś pięknego dnia Norton pokazał mi jakeigoś wirusa, alerty tego wirusa pokazywały mi się tak szybko że nie nadążałem ich wyłączać, nie mogłem nic zrobić, uruchomiłem ponownie komputer i dalej to samo. Więdz postawnoeiłem zainstalować ponownie Win XP professional, jak zainstalowałem tego windowsa to okazało mi się ze nie moge otwożyć żadnej innej partycji oprucz partycji na którym jest windows. Jak próbuje otwożyć jakąś partycje to pokazuje mi się komunikat " Otwieranie za pomocą , wybiez program, którego chcesz używać do otwierania tego pliku " ??? tak jak by komputer nie miał pojęcia co to jest , a ikony dysku są ciągle takie same (pokazują że to partycja)
nie wiem co mam już zrobić zeby móc otwożyć te partycje, a mam tam bardzo ważne żeczy.

Sciągnełem sobie system Knoppix na bazie linksa który pracuje bez instalacji, tylko z płyty DVD sie odpala, włączyłem go i widzi moje dyski i moge tam je bez problemu otwożyć i wszystko na nich jest, wpadłem na pomysł zeby pożyczyc dysk twardy i skopiować wszystko z tych partycji (jeszcze tego nie próbowałem) ale jak przed chwilą próbowałem co kolwiek skopiować z partycji na Partycje na której jest windows to sie nie da , nie wiem czemu

Prosze bardzo o jaka kolwiek pomoc w odzyskaniu danych z partycji :)

  • 0

#2 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 03 12 2008 - 14:53

Spróbuj odzyskać dane tym programem:Link.
Powodzenia

  • 0

#3 DareDevil

DareDevil

    Początkujący

  • 16 postów

Napisano 03 12 2008 - 19:59

problem nie polega na odzyskaniu danych tylko na windowsie... prawdopodobnie przy instalowaniu windowsa dales format partycji C i bez zaznaczania opcji zachowania obecnego systemu plikow, ale to normalne skoro miales wirusy... problem prawdopodobnie jest taki ze po instalacji windows domaga sie sformatowania tych pozostalych partycji bo traktuje je jako nowe niesformatowane, albo jest inny problem ktorego ja nie rozumie... najlepiej wes swoj dysk i zgraj u kogos wszystkie partycje poza windowsowa i calosc sformatuj a potem wgraj jeszcze raz do kompa... troche czasochlonne ale przynajmniej uratujesz dane... i przed skopiowaniem danych na innego kompa upewnij sie ze nie ma na nim wirusow, na jego kompie i na twoim dysku... moga byc jakies niedobitki wirusow i raczej napewno beda skoro sformatowales tylko partycje C...
a co do komunikatu ktory Ci sie pokazuje ja bym nie ryzykowal otwierania czymkolwiek - grozi utrata danych... a program do odzyskiwania danych i tak nie odzyska wszystkich choc tworcy pewnie twierdza ze tak... uwierz ze nie... ja kupilem legalny i to ponoc wszelkich testow najlepszy program do odzyskiwania danych (ja stracilem 400 GB z powodu bledy windowsa z oblsuga dyskow) - dyski byly sformatowane w trybie szybkim, czyli dane fizycznie nadal tam byly, a ze nic nie zapisywalem nowego powinienem odzyskac wszystkie - odzyskalem nawet nie polowe i to w szczatkach, a to co odzyskalem nie dzialalo...

P.S.:
i wywal nortona, wcale nie jest najlepszy; to nie ten norton co pare lat temu :|
oto ranking: http://www.matousec.com/projects/firewall-...nge/results.php
ja sie zastosowalem i wyszedlem na dobre; tam gdzie pisze "free" program jest darmowy

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: partycja problem



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych