Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z pamięciami na płycie Gigabyte N650SLI-DS4L


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ozzor

Ozzor

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 19 04 2008 - 19:06

Witam,
męcze się od rana z pewnym problemem - mianowicie składałem zestaw na płycie głównej N650SLI-DS4L, Radeon 3870 i 8GB RAMU DDR2 800MHZ A-DATA.
Zestaw wstał, bios pokazał 8GB, zacząłem instalować Vistę 64bit i tu pierszy problem - Bluescreen. Próbowałem na 4BG w dualu - Bluescreen. 2GB w singlu - system zainstalował sie bez problemu. Sprawdziłem więc na 2 kościach po 1 GB Goodram - zainstalowało sie.
Problem pojawia się gdy pracują 2 lub 4 kości A-Data w dualu - pokazują się bluescreeny. Na jednej kości 2 GB lub na 2 kościach po 1 GB Goodrama jest OK.
Pamięci A-Daty jako 8 GB śmigaja w innym kompie pod AMD wieć są pewnie sprawne.

Czy w chodzi w grę konflikt TYCH właśnie pamięci z płytą??
Prosze o jakieś sugestie.
Z góry dzięki.

  • 0

#2 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 19 04 2008 - 19:11

No moja pierwsza myśl to właśnie to, że pamięć A-Data ma się nie bardzo do tej płyty Gigabyte'a. Szczególnie w większych ilościach niż 2 jak napisałeś. Przed kupnem swojej także musiałem dużo czytać, ponieważ niektóre kości faktycznie z nią nie współgrają. Dlatego kupiłem niezawodne "wg. mnie" Kingi. Problemów z nimi jak na razie żadnych.

Rzuc okiem na Memory Support List dla Twojej płyty http://www.gigabyte.com.tw/Products/Mother...?ProductID=2679

  • 0

#3 Ozzor

Ozzor

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 19 04 2008 - 19:14

No moja pierwsza myśl to właśnie to, że pamięć A-Data ma się nie bardzo do tej płyty Gigabyte'a. Przed kupnem swojej także musiałem dużo czytać, ponieważ niektóre kości faktycznie z nią nie współgrają.


Generalnie tak sie do tego nastawiam, tylko że na stronie Gigabyte w Memory Support List w dziale 800MHZ nie ma prawie żadnej kostki 2 gigowej :/ Zresztą te Goodramy 2x1GB też nie są dopisane w obsługiwanych przez płytę a hulają. przy 2 gb moge experymentować, le przy 8 GB nie kupie 5 "zestawów" z nadzieją że coś zadziała. :/
  • 0

#4 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 19 04 2008 - 19:18

W takim razie może nie wkładaj kości po 2GB jeśli jest taki problem z obsługą większej ilości. Zawsze możesz zadzwonić do Gigabyte'a i się wypytać o ten problem. Może coś Ci doradzą. Aha i może być tak,że np będzie Ci działało na 8 GB 667mhz a na 800mhz będą już kłopoty. No i przy mixowaniu różnych firm w pamięciach, także mogą pojawić się takie kłopoty.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych