Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z odinstalowaniem sterowników karty sieciowej.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 rafikos21

rafikos21

    Początkujący

  • 51 postów

Napisano 10 12 2013 - 23:58

Witam , od 2 dni borykam sie z nastepujacym problemem : Pewnego dnia straciłem połączenie z internetem  (kabel, Windows 7),  na 2 pozostalych komputerach internet byl (polaczone przez wifi). Pomyślałem , że to może wina karty (zintegrowany Realtek 8111C/D(L) chip (10/100/1000 Mbit). Na początek próbowałem aktualizować sterowniki (błąd : nie można odnależć określonego pliku . Sterowniki ze strony producenta , zawsze działały). Spróbowałem inaczej .. niestety nie mogłem odinstalować tej karty w menadżerze urządzeń (klikam prawym na kartę/ odinstaluj i kompletnie nic sie nie dzieje) . Taka sama sytuacja dotyczy również innych kart sieciowych , które wyświetla mu (m.in Kontroler ethernet, nieznane urzadzenie). Usunąłem więc sterownik z system32/drivers , usunąłem wpisy w rejestrze dotyczące tych sterowników - nadal nic. W msconfig wszystko odznaczone, uruchamiane podstawowe sterowniki, w trybie awaryjnym też nic nie mogłem z tym zrobić. Ciągle w menadżerze urządzeń pod kartami sieciowymi widnieje kontroler ethernet i nieznane urzadzenie. 
Moje pytanie : Jak usunąć te sterowniki i zatrzeć wszelkie ślady po nich? Może jakiś inny pomysł?



  • 0

#2 Igorius

Igorius

    Magister

  • 464 postów

Napisano 12 12 2013 - 20:25

W trybie awaryjnym uzyj programów Driver Sweeper oraz Driver Cleaner a następnie jeszcze CCleaner.

 

Pomogło?



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych