Skocz do zawartości


Problem z odinstalowaniem skladnikow Windowsa XP


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_emil.sekula_*

Gość_emil.sekula_*

Napisano 27 02 2007 - 15:57

Czesc
Mam problem z odinstalowaniem składników Windowsa XP. Kiedy wchodzę w Start, Programy, Panel Sterowania, Dodaj/Usun Programy, Dodaj lub Usun Składniki Windowsa pojawia się komunikat ze nie można załadować biblioteki instalacji ocgen.dll albo nie znaleziono funkcji OcEntry. Ktos wie jak rozwiązać ten problem ?
Pozdrawiam

  • 0

#2 ykoops

ykoops

    Stały użytkownik

  • 377 postów

Napisano 27 02 2007 - 18:25

Może tak: ściągnij brakujący plik http://www.driverskit.com/dll/ocgen.dll/2663.html wrzuć do katalogu windows lub system32 (w okienku komunikatu pokazuje ścieżkę do brakującego pliku?), rejestrować biblioteki chyba nie musisz skoro o nią woła...

  • 0

#3 Gość_emil.sekula_*

Gość_emil.sekula_*

Napisano 27 02 2007 - 19:09

Wiec do jakiego katalogu mam ten plik wrzucić, do Windows czy System 32 ? Myślę ze nie jest to bez różnicy. Musze tez zaznaczyć ze plik ocgen.dll mam już w katalogu C:\Windows\ServicePackFiles\i386. Poza tym mam pliki: 0A6BF01A_ocgen.dll, 0E18651D_ocgen.dll i 7D4EDF79_ocgen.dll w katalogu: C:\Windows\DLL Archive. Wiec co mam zrobić ? W okienku komunikatu nie pokazuje się ścieżka do brakującego pliku.
Pozdrawiam
  • 0

#4 ykoops

ykoops

    Stały użytkownik

  • 377 postów

Napisano 27 02 2007 - 20:32

znalazłem dwie lokalizacje dla tego pliku:

C:\WINNT\system32\dllcache\
C:\WINNT\system32\Setup\

Dotyczą W2000, w xpeku zapewne tak samo. Skopiuj ten plik z katalogu servicepacka w te miejsca.
  • 0

#5 Gość_emil.sekula_*

Gość_emil.sekula_*

Napisano 28 02 2007 - 11:24

Ja na C: nie mam katalogu WINNT.
  • 0

#6 ykoops

ykoops

    Stały użytkownik

  • 377 postów

Napisano 28 02 2007 - 12:31

To naciśnij F3 i w polu wyszukiwania wpisz "system32", w okienku po prawej pojawi się lokalizacja katalogu systemowego, w nim znajdziesz podkatalogi "dllcache" i "setup" (pewnie systemowym katalogiem u Ciebie jest C:\windws), sprawdziłem u siebie plik ocgen.dll mam tylko w tym drugim. Mam dziwne podejrzenie, że skopiowanie tego pliku i tak nic nie da. Zajrzyj przy okazji do katalogu "inf" odszukaj plik sysoc.inf i wklej zawartość w poście (kliknij prawym i wybierz "otwórz za pomocą Notatnika").
  • 0

#7 Gość_emil.sekula_*

Gość_emil.sekula_*

Napisano 28 02 2007 - 12:46

Tak. Moim katalogiem systemowym jest C:\Windows. W tym katalogu nie mam podkatalogu "dllcache". Podkatalog "Setup" owszem tam się znajduje. Moj podkatalog "Setup" nie zawierał pliku ocgen.dll. Wkleiłem ściągnięty plik osgen.dll do tego podkatalogu i teraz pojawia się mi ten sam błąd co na początku tylko ze tym razem brakuje pliku msdtcstp.dll. Mam to samo zrobić z tym plikiem (ściągnąć go i wrzucić do podkatalogu "Setup") ?
Moj plik sysoc.inf wygląda tak:

[Version]
Signature = "$Windows NT$"
DriverVer=07/01/2001,5.1.2600.2180

[Components]
NtComponents=ntoc.dll,NtOcSetupProc,,4
WBEM=ocgen.dll,OcEntry,wbemoc.inf,hide,7
Display=desk.cpl,DisplayOcSetupProc,,7
Fax=fxsocm.dll,FaxOcmSetupProc,fxsocm.inf,,7
NetOC=netoc.dll,NetOcSetupProc,netoc.inf,,7
iis=iis.dll,OcEntry,iis.inf,,7
com=comsetup.dll,OcEntry,comnt5.inf,hide,7
dtc=msdtcstp.dll,OcEntry,dtcnt5.inf,hide,7
IndexSrv_System = setupqry.dll,IndexSrv,setupqry.inf,,7
TerminalServer=TsOc.dll, HydraOc, TsOc.inf,hide,2
msmq=msmqocm.dll,MsmqOcm,msmqocm.inf,,6
ims=imsinsnt.dll,OcEntry,ims.inf,,7
fp_extensions=fp40ext.dll,FrontPage4Extensions,fp40ext.inf,,7
msmsgs=msgrocm.dll,OcEntry,msmsgs.inf,hide,7
WMAccess=ocgen.dll,OcEntry,wmaccess.inf,,7
RootAutoUpdate=ocgen.dll,OcEntry,rootau.inf,,7
IEAccess=ocgen.dll,OcEntry,ieaccess.inf,,7
OEAccess=ocgen.dll,OcEntry,oeaccess.inf,,7

WMPOCM=ocgen.dll,OcEntry,wmpocm.inf,,7

Games=ocgen.dll,OcEntry,games.inf,,7
AccessUtil=ocgen.dll,OcEntry,accessor.inf,,7
CommApps=ocgen.dll,OcEntry,communic.inf,,7
MultiM=ocgen.dll,OcEntry,multimed.inf,,7
AccessOpt=ocgen.dll,OcEntry,optional.inf,,7
Pinball=ocgen.dll,OcEntry,pinball.inf,,7
MSWordPad=ocgen.dll,OcEntry,wordpad.inf,,7
ZoneGames=zoneoc.dll,ZoneSetupProc,igames.inf,,7

TabletPC=tabletoc.dll,TabletSetupProc,Tabletpc.inf,HIDE,7

Freestyle=medctroc.dll,MedCtrOCISetupProc,medctroc.inf,HIDE,7

netfx=netfxocm.dll,UrtOcmProc,netfxocm.inf,hide,7

[Global]
WindowTitle=%WindowTitle%
WindowTitle.StandAlone="*"
  • 0

#8 ykoops

ykoops

    Stały użytkownik

  • 377 postów

Napisano 28 02 2007 - 13:26

plik sysoc.inf wygląda na standardowy, ok (przy jego pomocy usuwając atrybut "HIDE" można odblokować kilka zbędnych rzeczy, których zwykle nie da się odinstalować, to tak na marginesie). Jeśli chodzi o brak "dllcache" dziwne, to katalog standardowo obecny w XP, nie używałeś jakiegoś automatu do odchudzania systemu (kasowanie duplikatów plików, plików tymczasowych itd.)? Tak, skopiuj ten plik do katalogu setup, pewnie masz jego kopię w katalogu servicepacka (u mnie jak najbardziej jest obecny w /system32/setup/).
  • 0

#9 Gość_emil.sekula_*

Gość_emil.sekula_*

Napisano 28 02 2007 - 13:58

Katalogu "dllcache" nie mam. Przeszukałem system i nie ma go. Pamiętam ze kiedyś bawiłem się jakimś programem do odchudzania systemu i być może to jego sprawa. Poza tym cały czas używam programu "RegSeeker", myślisz ze to jego wina ? Pliku "msdtcstp.dll" nie znalazłem w żadnym katalogu wiec sciagnelem go również ze strony http://www.driverskit.net/dll/link/2182.html? i wkleiłem do katalogu "Setup". Teraz wszystko jest ok. Dzieki za pomoc w rozwiązaniu problemu. Fachowa obsługa :rolleyes:.
Mam pytanie: Wiec mogę wykasować atrybuty "HIDE" z każdej linii pliku sysoc.inf ? A może niektóre są potrzebne ? Niektóre linie nie wiem do jakiego składnika się odnoszą.
Pozdrawiam
  • 0

#10 ykoops

ykoops

    Stały użytkownik

  • 377 postów

Napisano 28 02 2007 - 17:01

Możesz, ale rób to z głową :rolleyes: ...

TerminalServer=TsOc.dll, HydraOc, TsOc.inf,hide,2
- wpis odpowiedzialny za Terminal Server a w nim wyłączenie szybkiego przelogowania i zdalnego pulpitu
AutoUpdate=ocgen.dll,OcEntry,au.inf,hide,7 - automatyczne aktualizacje Windows
msmsgs=msgrocm.dll,OcEntry,msmsgs.inf,hide,7 - ten może być przydatny - odinstalowania MSN Messengera
Pinball=ocgen.dll,OcEntry,pinball.inf,HIDE,7 - odinstalowanie Pinballa
MSWordPad=ocgen.dll,OcEntry,wordpad.inf,HIDE,7 - odinstalowanie Wordpada (u Ciebie widzę, że nie jest ukryty)

Ważne!Dołączona grafika Usuwając atrybut "hide" pozostaw przecinki, tak aby koniec linii wygladał np. nazwa_programu.inf,,7 , następnie "zapisz" w notatniku plik i przejdź do panelu sterowania (nie wiem czy nie będzie potrzebny restart/wylogowanie) i powinny pojawić się nowe opcje w sekcji dodaj/usuń składniki Windows. Nie wiem co to jest netfx i TabletPC...

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych