Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z odinstalowaniem antywirusa i mrugający kursor myszy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Nevan

Nevan

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 05 04 2016 - 16:00

Witajcie.

W dniu wczorajszym dotarł do mnie laptop (ASUS R556LJ-XO164T-8), z zainstalowanym, oryginalnym Win 10 i podstawowymi rzeczami. Konfiguracja to: Intel i5-5200U CPU @2.20GHz 2.20GHz, 8GB RAM, 64 bit Windows i GeForce920M. System zainstalowany jest na dysku SSD (oznaczenie C:\), tymczasem samego Avasta zainstalowałem na dysku zewnętrznym SATA (oznaczenie E:\)

Zacząłem co nieco modyfikować, żeby wszystko działało i wyglądało jak powinno, ale dziś zauważyłem, że zainstalowany wczoraj Avast nie działa jak powinien.

Pojawia się komunikat

"Darmowy program antywirusowy Avast Free Antyvirus

NIE JESTEŚ CHRONIONY"

A w kokpicie informacja, że "działająca w tle usługa Avast nie jest uruchomiona. Włącz teraz"

Oczywiście opcja "włącz teraz". Klikam, przez chwile widzę wczytywanie, avast zaczyna pracować w tle, a po chwili wszystko wraca do poprzedniego stanu. Nie mogę zaktualizować bazy wirusów, nie działa przejście na darmową 20-dniową wersję PRO, nie działa rejestracja, co i rusz pojawiają się błędy. Podjąłem decyzję o odinstalowaniu, jednak dostałem informacje, że "Avast! installer cannot continue because the last Avst! operation was performed without restarting. Please reboot your computer first and then run the installer again.' Ma się rozumieć, że reboot robiłem kilkukrotnie, bez żadnych skutków. Pojawia się też możliwość wyświetlenia logów, które załączam (http://pastebin.com/fxZ4RsrN)

I tutaj kolejny problem, bo po jednej z prób naprawy/aktualizacji (Avast pyta, czy zamiast odinstalowania taka opcja nie będzie lepsza) kursor myszki zaczął nieustannie pokazywać na wczytywanie. Pojawia się niebieskie kółeczko na prawo od kursora, miga i nie może przestać. Przy próbie naprawy avasta! dostałem error:

Failed to load language dll 

language path: 1033\UILangRes.dll

W procesach największe zużycie wskazuje właśnie avast! Service (32 bit), jednak nie jestem w stanie zakończyć tego zadania.

Nie przypominam sobie, żebym dokonywał jakichś poważnych zmian w systemie, zresztą to nie pierwszy raz gdy konfiguruję nowo zainstalowany system, choć nigdy wcześniej nie działałem na Win 10.



  • 0

#2 joker99

joker99

    Początkujący

  • 23 postów

Napisano 22 04 2016 - 14:53

zainstaluj Your Uniinstaller!, uruchom zaznacz avasta i wybierz opcję uniinstall, dalej wybierz "super mode" i powinien zniknąc i w rejestrze i na dysku :)



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych