Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z nagraniem DVD/CD


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bakat

Bakat

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 03 01 2009 - 07:30

Witam,
Moj problem dotyczy nagrywarki DVD. Uzywam programu Nero 7 Ultra Edition, ale zdarza mi sie to samo w innych programach: po wlozeniu czystej plyty DVD i wybraniu plikow do nagrania po chwili wysuwa mi sie plyta z napedu z komunikatem aby wlozyc plyte, tak jakby naped DVD RW nie czytal czystych plyt. Filmy i inne programy sa normalnie czytane. Prosze o wewntualna pomoc.

  • 0

#2 yasiu18

yasiu18

    Początkujący

  • 120 postów

Napisano 03 01 2009 - 11:12

A ile leat ma Twoja nagrywarka? Może czas wrzucić płytę do czyszczenia napędów....

  • 0

#3 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 03 01 2009 - 11:52

Masz problem jaki ma wielu, chodzi o to że jeszcze do tej pory, zdarza się wiele wadliwych płyt, nawet firm uznanych. Spróbuj przedmuchać laser sprężonym powietrzem, ale problem i tak będzie, bo to jest przeważnie wina płyty. W programie Nero masz Nero Toolkit, nim sprawdzaj płyty przekonasz się że nagrywarka jest w porządku.
  • 0

#4 Bakat

Bakat

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 03 01 2009 - 19:53

Nagrywarka jest ok, poniewaz inna czysta plyta CD jest nagrywana bez problemu. Czystych plyt Maxella DVD nie widzi. Zapisane plyty z kolei czyta bez problemu


I jeszcze jedno teraz wlozylem czysta plyte innej firmy tzn. SONY, wczesniej wkladalem maxella. I tez nie da sie nic zapisac. Plyta jest wysuwana z napedu po probie startu zapisu. Moze sprobowac jeszcze uzyc czyszczaca plyte cd/??
  • 0

#5 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 03 01 2009 - 20:23

To ci nic nie pomoże, ja dziś sprawdziłem trzy płyty jakie zapisałem poprzez Nero 6 i żadna nie została odczytana nawet z pod Windowsa czyli pliki. Dopiero poszedłem do kolegi i wszystkie trzy zostały bez problemu odczytane. Ale nie zawsze tak się dzieje więc nie wymieniam nagrywarki, może za pół roku, dlatego się nie przejmuj za bardzo, i stosuj na razie płyty te co odczytuje a kolegom możesz na innych i polecam dla plików wartościowych to pendrive z nim nie będziesz miał kłopotów.
Jak już będziesz miał naprawdę problem z nagrywarką to nie naprawiaj tylko kup sobie nową.
  • 0

#6 Bakat

Bakat

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 03 01 2009 - 22:12

Tak, ele tu chodzi o to ze problem jest z zapisaniem czystych plyt DVD, CD-R jest zapisywane bez problemu. Firmware uaktualnic?
  • 0

#7 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 04 01 2009 - 01:00

Spróbuj uaktualnić sterownik nagrywarki, ale to może być wina Nero usuń go i ponownie go zainstaluj, to powinno przywrócić możliwość zapisu na DVD.
  • 0

#8 Bakat

Bakat

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 11 01 2009 - 18:19

Skonczylo sie to tak ze mam nowa nagrywarke pionieera za 27 dolarow.
  • 0

#9 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 14 01 2009 - 03:29

Pochwalisz się czy nagrywarka Pionier działa i rozwiązała twój problem, czy mam zamknąć wątek?.

//Może coś napisze, ale wątpię.. Poczekam jeszcze kilka dni... C.
  • 0

#10 Bakat

Bakat

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 25 01 2009 - 18:31

[quote name='brutus3' date='13.01.2009, 20:29' post='163069']
Pochwalisz się czy nagrywarka Pionier działa i rozwiązała twój problem, czy mam zamknąć wątek?.

Tak dziala

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych