Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z msi z78-g43


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 MaraZ

MaraZ

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 03 05 2015 - 12:53

Witam.

Postaram się wytłumaczyć mój problem najprościej jak się da. Otóż wczoraj zakupiłem procesor i7 4790K, poprzednio używałem i5 4440, po zamianie procesorów komputer uruchomił się normalnie, lecz z małą wadą podczas restartu pc nie zaskakiwał już i trzeba było odcinać zasilani aby ponownie się uruchomił. 

Doszedłem do wniosku, że potrzebna jest aktualizacja biosu, wersja która była obecnie 7816v16 zastąpiłem nowa 7816v1A(wszystko pobierane z strony producenta( http://pl.msi.com/support/mb/Z87-G43.html#down-bios ). Wrzucałem także bios w wersji 7816v18 gdyż od tego biosu płyta obsługuje procka.

I tu pojawiły się schody, płyta startuje z nowym prockiem, lecz ciągle jest czarny ekran. dodam, że gdy włożę moją i5 4440 wszystko działa normalnie, próbowałem już restartu biosu(wyjęcie baterii)nic nie pomaga, czy konieczny jest serwis płyty(płyta obsługuje model i7 który zakupiłem. 

Nowy procesor sprawdzałem na innej płycie tego samego producenta, działa bez zarzutu!!!

Czy ktoś z forumowiczów ma jakieś konkretne rady, coś z ustawieniami biosu, czy w inny sposób?? 



Użytkownik MaraZ edytował ten post 03 05 2015 - 12:54

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych