Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z kartą graficzną


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 quav

quav

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 23 06 2015 - 17:22

Witam, mój problem dotyczy karty graficznej. Ale po kolei:
 
W grudniu ubiegłego roku kupiłem sobie Gigabyte Radeon R9 280, zainstalowałem, chodziła bez problemów aż do końcówki maja.
Wtedy postanowiłem wymienić procesor, płytę główną + dokupić dysk SSD:
Intel i5 4690K, Gigabyte Z97X - Gaming 5 + Crucial BX100 128GB.
Wymieniłem powyższe podzespoły, komputer się włączył, zrobiłem formata. Następnego dnia gdy chciałem włączyć komputer, rozpoczęło się piekło, nie chciał się włączyć bios (brak tzw "piknięcia"), zamiast tego ciągłe resety (miej więcej 10-15 sek po włączeniu reset i tak w kółko). Sprawdziłem wszystkie kable, wszystko OK, próbuję włączyć jeszcze raz - to samo.
Zdesperowany brakiem pomysłów "co jest nie tak?" postanowiłem włożyć starą kartę graficzną (Gigabyte HD6850), i o dziwo wszystko działa, domyśliłem się więc, że musiała karta graficzna paść, zawiozłem ją do serwisu, dzisiaj byłem po jej odbiór, rzekomo "naprawiona" karta. Wracam do domu, wkładam do kompa, dalej to samo. Zasilacz też nowy Be Quiet Pure Power L8 600W.
Proszę o pomoc. 


  • 0

#2 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 23 06 2015 - 18:55

Sprawdź tę kartę w innym komputerze. Spróbuj zaktualizować Bios na płycie i jeżeli jest nowszy to na karcie o ile ruszy na drugim PC. Jeżeli nie to reklamuj. 



  • 0

#3 quav

quav

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 30 06 2015 - 13:24

Byłem w pobliskim serwisie, kartę sprawdzili - sprawna, okazało się, że coś jest nie tak ze zlączem PCI x16: nowa grafa PCI 3.0 nie chce działać, a stara 2.0 już chce, włożyli kartę do slotu PCI x8 i karta normalnie działa. Stąd moje pytanie, o jaką wartość spada jej wydajność w tym slocie?


  • 0

#4 Krzychu25

Krzychu25

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 045 postów

Napisano 10 07 2015 - 20:20

Nie przejmuj się, nie tracisz w ogóle wydajności.

 

Dowód tutaj:



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych